iPhone 13 4 saatte %70 şarj harcadı

Yedek alıp sıfırla. Sorun devam ederse Apple destek ile görüş.
şimdi wifide test ettim 1 saat 10 dakikada 94e geldi çok iyi acaba mobil veridemi problem var çözemedim. Birde bilgili gibisin hocam 20 80 arası veya 20nin altına düşüp 100 yapmak veya 20 100 arası gibi istediğim şekilde tak çıkar yapmanın bir sorunu olur mu şarjda kullanmadıktan sonra?

Şimdi Wi-Fi'de test ettim 1 saat 10 dakikada 94e geldi çok iyi acaba mobil veridemi problem var çözemedim. Bir de bilgili gibisin hocam 20 80 arası veya 20'nin altına düşüp 100 yapmak veya 20 100 arası gibi istediğim şekilde tak çıkar yapmanın bir sorunu olur mu şarjda kullanmadıktan sonra?

Mobil veri şebeke üzerinden internet kullanımıdır.Şebeke sürekli sağlıklı bağlantı sunmadığı için Wi-Fi'ye göre daha fazla pil tüketir. Doğru şarj etme yöntemi yüzde 10-20 arasında şarja takıp yüzde yüz olduğunda prizden çekmektir. 10-100 de doğru bir yöntem 20-100 de doğru bir yöntem. Batarya sağlığını çok kafaya takarım diyorsan 20-100 yap. Param var batarya sağlığı umurumda değil diyorsan 10-100 yap.

Mobil veri şebeke üzerinden internet kullanımıdır.Şebeke sürekli sağlıklı bağlantı sunmadığı için Wi-Fi'ye göre daha fazla pil tüketir. Doğru şarj etme yöntemi yüzde 10-20 arasında şarja takıp yüzde yüz olduğunda prizden çekmektir. 10-100 de doğru bir yöntem 20-100 de doğru bir yöntem. Batarya sağlığını çok kafaya takarım diyorsan 20-100 yap. Param var batarya sağlığı umurumda değil diyorsan 10-100 yap.
Öğlen apple teknik servisi aradım uzaktan bağlandı test falan yaptı. Donanımsal hiçbir problem yok için rahat olsun dedi, batarya bi kaç güne oturur telefonun daha yeni ondan böyledir falan dedi hiç inandırıcı gelmese de. İstediğin şekilde şarja tak çıkar ama şarjda kullanma dedi. Youtubede mobil veri ile yapılan testlerde bile 7 saati görüyor benim 20 dakikada 8 10 arası şarj azaldığını biliyorum anlamadım valla. Acaba ios 16.5tan dolayı olabilir mi sıfırlayıp 16.3 e mi dönsem

Öğlen Apple teknik servisi aradım uzaktan bağlandı test falan yaptı. Donanımsal hiçbir problem yok için rahat olsun dedi, batarya birkaç güne oturur telefonun daha yeni ondan böyledir falan dedi hiç inandırıcı gelmese de. İstediğin şekilde şarja tak çıkar ama şarjda kullanma dedi. YouTube'da mobil veri ile yapılan testlerde bile 7 saati görüyor benim 20 dakikada 8 10 arası şarj azaldığını biliyorum anlamadım vallahi. Acaba iOS 16.5tan dolayı olabilir mi sıfırlayıp 16.3'e mi dönsem.

Yedek alıp dfu mod ile sıfırlayabilirsin. Eğer yazılımsal bir hata varsa dfu mod en iyi yöntemdir.

Birkaç sorum var: %70 şarjı harcarken telefonu kullanım süreciniz nasıldı, hangi uygulamayı kullanıyordunuz? iOS güncel mi?
hocam twitter insta face işte başka bir şey yok bide spotify + apple watch bağlıydı. Alır almaz 16.5a güncellemşitim. Full mobil veri.

Sıfır olmama ihtimali?
hpsbrda dan aldım hocam garanti süresinede baktım onda da sorun yok sıfır cihaz yani.

Yedek alıp dfu mod ile sıfırlayabilirsin. Eğer yazılımsal bir hata varsa dfu mod en iyi yöntemdir.
Hocam peki adamın dediği 1 ay içinde batarya oturur muhabbeti ne kadar doğrudur ve alır almaz ios 16.5a güncellemiştim ondan olabilir mi acaba? 19 Mayısta aldım yaklaşık 1 hafta oldu. Wifide pek sıkıntı görmesemde mobil veride su gibi gidiyor.

mobil veride 50 dakikada 13 yedi şuan misal :D

Son düzenleme:
•Kullandığın 20W adaptör orijinal mi ?
•Cihazını sıfır mı aldın ? İçinde ki batarya orijinal mi ?
•iOS sürümün nedir ?
Adaptör D&Rdan aldım youtubedeki orijinal sahte kıyas videolarınıda izledim bi fark göremedim.

Cihazda sıfır hepsiburada kendisi satıyordu ondan aldım.

ios 16.5 telefonu aldığım ilk gün güncelledim ( 19 Mayıs )

Yeni konular

Geri
Yukarı