iPhone 13 %90 ila %20 arası 5 saat ekran süresi

Sürüm 17.2.1 telefonu alalalı 1 ay olmuş durumda. Kullanım içinde oyun oynama ve kamera kullanım yok sadece sosyal öedya.

Hocam şöyle ki bunu etkileyen birçok kriter mevcut ama değerleriniz bence normal şimdi ben size ekran görüntüsü ileteceğim saat olarak fazla gözükebilir ama ortalamada sizinle aynı olması lazım çok az farklar mevcuttur.

Dosya Ekleri

• IMG_2202.png
    IMG_2202.png
    117,6 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_2201.png
    IMG_2201.png
    112,5 KB · Görüntüleme: 111
Hocam şöyle ki bunu etkileyen birçok kriter mevcut ama değerleriniz bence normal şimdi ben size ekran görüntüsü ileteceğim saat olarak fazla gözükebilir ama ortalamada sizinle aynı olması lazım çok az farklar mevcutt bir

Hocam şöyle ki bunu etkileyen birçok kriter mevcut ama değerleriniz bence normal şimdi ben size ekran görüntüsü ileteceğim saat olarak fazla gözükebilir ama ortalamada sizinle aynı olması lazım çok az farklar mevcuttur.
Bazen uygulamalar arası geçişlerde fps düşmesi oluyor çok belli olmasa da ben Pempirik olduğum için gözüme geliyor Ayriyeten mesela şarjım 70’te çektim ilk çekişimde uzun bir süre dayanıyor 69 olur olmaz hızlı düşmeye başlıyor bu normal midir

Teşekkür ederim ederim bu arada

Bazen uygulamalar arası geçişlerde FPS düşmesi oluyor çok belli olmasa da ben pempirik olduğum için gözüme geliyor ayrıyeten mesela şarjım 70'te çektim ilk çekişimde uzun bir süre dayanıyor 69 olur olmaz hızlı düşmeye başlıyor bu normal midir?

Teşekkür ederim ederim bu arada.

Hocam aslında şöyle uygulamaların pil çekişleri değişkenlik gösteriyor. İlk aldıgımda bana da hızlı gidiyor diye düşündüğüm için Apple destek ile görüştüm. Aldığım cevap ise kalibrasyon kaynaklı olduğu. Şu anlama geliyor pil kullanım sıklığına ve yoğunluğuna göre kendini kalibre ediyor, biraz şnternete bakarsan daha detaylı anlatımlar mevcut. Onda kaynaklı olabilir, FPS düşme durumu yazılım kaynaklı olması muhtemel ben de mesela klavye ses patlaması yapıyor telefona temiz bir kurulum yapıp tekrar test etmem gerekecek. Eğer 16'dan 17'ye direk güncelleme yaptıysan seb de teniz kurulumu deneyebilirsin.

Hocam aslında şöyle uygulamaların pil çekişleri değişkenlik gösteriyor. İlk aldıgımda bana da hızlı gidiyor diye düşündüğüm için Apple destek ile görüştüm. Aldığım cevap ise kalibrasyon kaynaklı olduğu. Şu anlama geliyor pil kullanım sıklığına ve yoğunluğuna göre kendini kalibre ediyor, biraz şnternete bakarsan daha detaylı anlatımlar mevcut. Onda kaynaklı olabilir, FPS düşme durumu yazılım kaynaklı olması muhtemel ben de mesela klavye ses patlaması yapıyor telefona temiz bir kurulum yapıp tekrar test etmem gerekecek. Eğer 16'dan 17'ye direk güncelleme yaptıysan seb de teniz kurulumu deneyebilirsin.
Aldığım da 17 yüklü idi. Ha birde bazen ahiE cızırtılı ses veriyor ama hep değil cızırtı yokken kalite iyi yazılımsal olabilirmi ya da uygulama kaynaklı

Aldığım da 17 yüklü idi. Ha bir de bazen ahie cızırtılı ses veriyor ama hep değil cızırtı yokken kalite iyi yazılımsal olabilir mi ya da uygulama kaynaklı.

O konuda maalesef net bir bilgim yok hocam, isterseniz bir temiz kurulum yapın eğer sorun düzelmezse o zaman destek alırsınız. Ya da direk yazabilirsiniz onlarda bir iki ayar denedikten sonra temiz kuruluma yönlendiriyorlar.

O konuda maalesef net bir bilgim yok hocam, isterseniz bir temiz kurulum yapın eğer sorun düzelmezse o zaman destek alırsınız. Ya da direk yazabilirsiniz onlarda bir iki ayar denedikten sonra temiz kuruluma yönlendiriyorlar.
Aplle destekle görüştüm uzaktan bağlandılar ve donanımsal olarak hiç bir sıkınyı yok dediler ama bana çok garip geliyor millet 1 saat video izliyor 4 sarj gidiyor ben vifide 1 saat telefonla uğraşıyım 10 gidiyor mıbil veride 35 dakika da 10 gider

Aplle destekle görüştüm uzaktan bağlandılar ve donanımsal olarak hiçbir sıkınyı yok dediler ama bana çok garip geliyor millet 1 saat video izliyor 4 şarj gidiyor ben vifide 1 saat telefonla uğraşıyım 10 gidiyor mıbil veride 35 dakika da 10 gider.

Merhaba tekrardan, internette izlediğiniz videolar yanıltıcı olabiliyor, video kalitesi sinyal gücü ya da arka planda çalışan uygulama, konum biglisi vs. değişkenler mevcut. Eğer benden istediğiniz bir test var ise yapabilirim sadece görsellerde gördüğüm değerlere bakacak olursak aynı sonuçları alıyoruz gibi gördüm yani bir problem olduğunu sanmıyorum. Kaba taslak konuşmak doğru mu bilmem ama normal bir kullanımda iPhone 13'ler tam 1 günü çıkardığını fark ettim( dolu dolu) eğer çok daha düşük değerler alıyorsanız tekrar incelemeye sokabilirsiniz. Ekstra olarak pil kalibrasyonu ve yazılımın temiz kurulumu gibi durumlar da mevcut.

Geri
Yukarı