iPhone 13 düşük ekran süresi

Alper_TR

Kilopat
Daha fazla  
Selam öncelikle, yaklaşık 9-10 aylık iPhone 13 telefonum var pil sağlığı %96. telefonu günlük işlemlerde kullanıyorum çok yoğun bir kullanıma sahip değilim ama aldığım ekran süresinin yetersiz olduğunu düşünüyorum, ek olarak WhatsApp kapalı ekran süresi oldukça fazla gözüküyor. Dün itibarıyla background App Refresh ayarını kapattım ancak çok bir etki yapmamış gözüküyor. Sizce ekran süresinde bir problem var mı yoksa normal mi?

Dosya Ekleri

• IMG_45753E4F8135-1.jpeg
    IMG_45753E4F8135-1.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 94
Bu şarj aktivitesini gösteren kısımıda kapatın diyorlar.

Teşekkür ederim. Peki WhatsApp'ın bu kadar kapalı ekran süresi olması normal mi?

Bir çözümü olan var mı acaba? Dün denedim 100-17 arasında 4.5 saat ekran süresi aldım. Bence hala çok az problem nerede bulamıyorum, ayarları ya da telefonu sıfırlamak işe yarar mı?

Son düzenleme:
Dostum evet biraz az gibi benim cihazımda tam 02.01.2023 yılında almıştım 1 yıl 1 ay gibi bir süre geçti pil sağlığım %89'a düştü, ama 5 saat 10 dk falan gösteriyor bende öyle şarja takma ihtiyacı hissetmiyorum gün içinde.

Tüm ayarları sıfırladım şimdi tekrar test ediyorum umarım normal süreler almaya başlarım. Düzelmezse nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Dün denedim 100-17 arasında 4.5 saat ekran süresi aldım. Bence hala çok az problem nerede bulamıyorum, ayarları ya da telefonu sıfırlamak işe yarar mı?

Bu gunluk bahsettiginiz 100-0 suresi mobil veriyle kullanimsa cok da anormal degil. Wi-Fi kullanimi ile de 6.5 civari alabilirsiniz.

IPhone'lar soylenenin aksine batarya olarak iyi degiller. Pil sagligim 100 iken 8 saat aliyordum, 1.5 yilda saglik 89 ve wifi ile bile 5 saat aliyorum. Cok cabuk bataryalari ölüyor.

Geri
Yukarı