iPhone 13 arka kasasına bastırınca hafif bir çıt sesi geliyor

raiwenN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 1 hafta önce Teknosa mağazasından iPhone 13 aldım. Telefon hiç düşmedi vs. gibi şeyler olmadı. Telefonu temizlerken arka kasasının kamera bölümüne veya başka yerlerine yanlarına bastırınca sadece kulağa dayayınca duyulabilen bir çıt sesi geliyordu. Merak ettim ve Teknosa'ya götürdüm başka bir iPhone 13 gösterdiler. Aynı yerlerden aynı ses onda da geldi. Birkaç tane arkadaşta başka platformlarda bu sorun ile ilgili konu açmış diğer ülkelerden bir kullanıcıda Pro Max modeli için yazmış. Acaba normal midir bu sorun sizde de var mı? Cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1 hafta önce Teknosa mağazasından iPhone 13 aldım. Telefon hiç düşmedi vs. gibi şeyler olmadı. Telefonu temizlerken arka kasasının kamera bölümüne veya başka yerlerine yanlarına bastırınca sadece kulağa dayayınca duyulabilen bir çıt sesi geliyordu. Merak ettim ve Teknosa'ya götürdüm başka bir iPhone 13 gösterdiler. Aynı yerlerden aynı ses onda da geldi. Birkaç tane arkadaşta başka platformlarda bu sorun ile ilgili konu açmış diğer ülkelerden bir kullanıcıda Pro Max modeli için yazmış. Acaba normal midir bu sorun sizde de var mı? Cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler.

Esneme yapıyor olabilir. Bana normal gibi geldi ama emin değilim.

bilemiyorum
Esneme yapıyor olabilir. Bana normal gibi geldi ama emin değilim.
Bilemiyorum. Benim kafamı karıştıran telefoncular oldu, sesi dinlemeden böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve garantiye göndermemi söylediler 2 taneside sıkıntı olmayacağını söyledi. iphone 13 kullanan varsa deneyip yazarsa güzel olur.

Fabrikada işlem görmüş olabilir. İçinize sinmediyse değişim isteyin. Benim POCO X3'ün arka kapağında da minik bir hata var ama önemsemedim zaten kılıf kullanıyorum.

İlerde bana sorun çıkarmayacaksa değişime gerek yok. ama kapağında açıklık vs yok her tarafı kusursuz. su geçirme vs. teknik bir sıkıntı çıkarır mı sizce?

İşte bende diyorum ki; su geçirir mi korkusu yaşamamak için cihazınızı direkt su ile temastan kaçının. Bir konuda yada alanda çok profesyonel olmayıp, üretici tarafında yeterli seviyede garanti verilmediği yada cihazın yeterli gelmeyeceği düşünüldüğü durumlarda bu tür maceralardan kaçınmak gerekir. Yağmur ve kar yağışı gibi durumlarda ise bir şey olacağımı sanmıyorum.

Evet. Zaten IPhone'lar sadece suya dayanıklı ve geçirse bile garanti kapsamına girmiyor, o konuda sıkıntı yok. Su geçirir mi veya ileride sıkıntı çıkar mı diye merak ediyorum.

Açıklık yoksa sorun olmaz. Çok minik sızıntılar yağmur ve su dökülmesi gibi durumlarda sorun oluşturmuyor. Ama suyun altına sokarsanız basınç da devreye gireceği için su alabilir cihaz. Yani sıradan bir telefon nasıl kullanılıyorsa öyle kullanırsınız sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı