iPhone 13 Instagram'a atılan fotoğraflar düşük kalitede

Sedatif

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, sosyal medyayı aktif kullanan biri olarak IPhone'a geçtim. Daha kaliteli içerik atmak için videoyu çekiyorum. Mesela galeride gerçekten akışkanlık renk vs muazzam kaliteli ama Instagram'a atınca 720 30 FPS yapıyor. 1080 60 FPS HDR videoyu 720 60 FPS olsa bile olur ama olmuyor ayarlar Full kalite modunda olmasına rağmen.

(Yabancı forum vs hiçbir yerde çözüm bulamadım. Soruna yardım eden arkadaş büyük bir yardım etmiş olur😿)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar > Veri Kullanımı Ve Medya Kalitesi > En yüksek kalitede yükle tikini aktif edin.

Merhaba arkadaşlar, sosyal medyayı aktif kullanan biri olarak IPhone'a geçtim. Daha kaliteli içerik atmak için videoyu çekiyorum. Mesela galeride gerçekten akışkanlık renk vs muazzam kaliteli ama Instagram'a atınca 720 30 FPS yapıyor. 1080 60 FPS HDR videoyu 720 60 FPS olsa bile olur ama olmuyor ayarlar Full kalite modunda olmasına rağmen.

(Yabancı forum vs hiçbir yerde çözüm bulamadım. Soruna yardım eden arkadaş büyük bir yardım etmiş olur😿)

Telefonun kendi kamerasından videoları çekin.
Instagram'ın ayarlar kısmında en yüksek kalitede yüklemeyi açın.
Doğru yapıyorsunuz sakın 4K 60 FPS'de video çekmeyin, Instagram maksimum 1080p destekliyor, 4K çekilen bir videoyu sıkıştırdığı için kalitesi bozuluyor.

Artı -1 Eksi
"En yüksek kalitede yükle" seçeneği aktif mi?
evet.

Videoları 4K 60FPS çekip deneyin ve yükleme kalitesinin ayarlardan açık olduğuna emin olun. Ardından izlediğiniz ikincil cihaz eğer iPhone değilse aynı kalitede göremeyebilir veya ekran 60 FPS desteklemiyorsa vb.
yok direk kendi telefonumdan yan hesaptan bakıyorum leş oluyor kalite ama bende iyi gözüküyor

Telefonun kendi kamerasından videoları çekin.
Instagram'ın ayarlar kısmında en yüksek kalitede yüklemeyi açın.
Doğru yapıyorsunuz sakın 4K 60 FPS'de video çekmeyin, Instagram maksimum 1080p destekliyor, 4K çekilen bir videoyu sıkıştırdığı için kalitesi bozuluyor.
herşey dediğiniz gibi :/ zaten

İnstagram algoritması takipçi sayınıza göre size alan açar. Takipçisi çok olan daha iyi veri atabilir mantığı vardır. Asla 4K çekim yapmayın. 1080P 60fps yeterli olacaktır. Video boyutu ne kadar büyük olursa sıkıştırma o kadar çok olur ve bu videonuzun kötü gözükmesine sebep olur. Ben 1080p 60Fps atıyorum kalite de bozulma %20-%30 oranında oluyor, bu mükemmel bir değer bence.

Artı -1 Eksi

Kamera ayarlarından HDR video ayarını kapatmanı ve videolarını gündüz 1080p 60FPS akşamda 1080p 30FPS çekmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı