iPhone 13 Instagram'da düşük video kalitesi

Serhanncan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. iPhone 13 kullanıyorum. Kendi kamerasında 4K 60 FPS video kaydediyorum, yaklaşık 10 saniye civarında. Galeride video çok iyi fakat Instagram, WhatsApp, YouTube gibi platformlara attığımda video 720p 30 FPS'e kadar düşüyor. Bütün veri yükleme ayarlarım falan kalite seçeneğinde fakat bunu çözemedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

Apple ile görüştüm, telefondan kaynaklı bir sorun olmadığını iddia ettiler. Telefonu sıfırlamayı önerdiler, siz sıfırladınız mı, sıfırladıysanız bir çözüm oldu mu?

Instagram'ın içerisinde olan müzik eklentisini kullanıyor musunuz?

Kullansam da kullanmasam da çözünürlük çok kötü
Müzik ekleyince ekstra kalite kaybına sebep olabiliyor fakat normal videoda çözünürlük kaybı ben hiç yaşamadım. Ayrıca internet hızıyla da alakalı olabiliyor hızlı yüklemek için. İnstagramı silip tekrar kur ve veri tasarrufu açıksa kapat.
Kendi kamerasında 4K 60 FPS video kaydediyorum
60FPS desteklemiyor instagram 30FPS'e alıp deneyin.

İnstagram içerisindeki ayarlar bu şekilde olmalı.
1648725576280.png

Müzik ekleyince ekstra kalite kaybına sebep olabiliyor fakat normal videoda çözünürlük kaybı ben hiç yaşamadım. Ayrıca internet hızıyla da alakalı olabiliyor hızlı yüklemek için. İnstagramı silip tekrar kur ve veri tasarrufu açıksa kapat.

60FPS desteklemiyor instagram 30FPS'e alıp deneyin.

İnstagram içerisindeki ayarlar bu şekilde olmalı.
Eki Görüntüle 1346871
Teşekkür ederim cevabınız için. Bahsettiğiniz her şeyi yaptım. Bu sorun birden oluştu aktif bir şekilde paylaşım yapıyordum hiçbir sıkıntı yoktu. Neden olduğunu anlamadım, ayrıca internet konusunda birden Farklı yerde hem Wi-Fi hem de hücresel veri ile denedim sonuç değişmiyor.

Müzik ekleyince ekstra kalite kaybına sebep olabiliyor fakat normal videoda çözünürlük kaybı ben hiç yaşamadım. Ayrıca internet hızıyla da alakalı olabiliyor hızlı yüklemek için. Instagram'ı silip tekrar kur ve veri tasarrufu açıksa kapat.

60FPS desteklemiyor Instagram 30FPS'e alıp deneyin.

Instagram içerisindeki ayarlar bu şekilde olmalı.
Eki Görüntüle 1346871

Hocam 30 FPS bile denesem 1080p değil video Instagram story kısmı resmen 480 hatta 360P'ye bile düşüyor sorun burada zaten 4K kaldırmasa bile okey ama 1080 bile atamıyorum ki.

Merhaba arkadaşlar. iPhone 13 kullanıyorum. Kendi kamerasında 4K 60 FPS video kaydediyorum, yaklaşık 10 saniye civarında. Galeride video çok iyi fakat Instagram, WhatsApp, YouTube gibi platformlara attığımda video 720p 30 FPS'e kadar düşüyor. Bütün veri yükleme ayarlarım falan kalite seçeneğinde fakat bunu çözemedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...
Merhabalar,
Aynı problemi ben de yaşıyorum apple yetkilileri sorunu çözmek için bana destek oldular ancak problem çözülmeyebilirmiş. Sorun instagramdan kaynaklı bence de denediğiniz başka bir yöntem var mı ? Telefonumuzu zevkle kullanamıyoruz ve bu durum beni gerçekten çok üzüyor.

Merhabalar,
Aynı problemi ben de yaşıyorum Apple yetkilileri sorunu çözmek için bana destek oldular ancak problem çözülmeyebilirmiş. Sorun Instagram'dan kaynaklı bence de denediğiniz başka bir yöntem var mı? Telefonumuzu zevkle kullanamıyoruz ve bu durum beni gerçekten çok üzüyor.

Merhabalar maalesef henüz hiçbir çözüm bulamadım, sadece bekliyorum düzelmesini gelecek bir güncelleme ile başka çözüm bulamadım maalesef bende aynı durumdayım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı