iPhone 13 Instagram'da düşük video kalitesi

Serhanncan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. iPhone 13 kullanıyorum. Kendi kamerasında 4K 60 FPS video kaydediyorum, yaklaşık 10 saniye civarında. Galeride video çok iyi fakat Instagram, WhatsApp, YouTube gibi platformlara attığımda video 720p 30 FPS'e kadar düşüyor. Bütün veri yükleme ayarlarım falan kalite seçeneğinde fakat bunu çözemedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

Merhaba hocam maalesef hiçbir çözüm bulamadım Instagram'ın kendi kamerasıyla çekip atıyorum mecburen Android telefona dönmüş gibi hissediyorum ölçek muhabbetini de denedim bu arada oda çözüm olmuyor :(
bu arada burda ınstagramdan cekıp atıyorum demıssınız ben ınstagramdan hıkaye cektıgımde de pıksel pıksel oluyor sızde o zaman net mı oluyor hıkaye yuklendıgınde? bende asla net degıl kameradan cekıp koysamda ınstagramdan ceksem de
Hayır aramadım aramamı önerir misiniz?
arayın dedım ama numaradan dolayı mı kaldırıldı yorumum ozelden mesaj sekmes yok mu acaba?
Hayır aramadım aramamı önerir misiniz?
Lütfen arayın ne kadar çok söylenirse o derece ciddiye alınır problem. Arayacagınız numarayı buradan yazamıyorum apple destek hattı olarak geçiyor benimle iletişime geçer misiniz ?

Son düzenleme:
Bu arada burada Instagram'dan cekıp atıyorum demıssınız ben Instagram'dan hıkaye cektıgımde de pıksel pıksel oluyor sızde o zaman net mı oluyor hıkaye yuklendıgınde? Bende asla net degıl kameradan cekıp koysam da Instagram'dan ceksem de.

Arayın dedım ama numaradan dolayı mı kaldırıldı yorumum ozelden mesaj sekmes yok mu acaba?

Lütfen arayın ne kadar çok söylenirse o derece ciddiye alınır problem. Arayacagınız numarayı buradan yazamıyorum Apple destek hattı olarak geçiyor benimle iletişime geçer misiniz?

Apple destek hattını aradığımda çözümleyemediklerini belirttiler bana da. Cihazdan cihaza değişmekte yalnız anladığım kadarı ile, arkadaşımın da 13 Pro'su var onun çekimleri gayet net o da benim gibi kameradan çekip instagrama yüklüyor. Ancak bende piksel piksel olmakta.

Apple destek hattını aradığımda çözümleyemediklerini belirttiler bana da. Cihazdan cihaza değişmekte yalnız anladığım kadarı ile, arkadaşımın da 13 Pro'su var onun çekimleri gayet net o da benim gibi kameradan çekip instagrama yüklüyor. Ancak bende piksel piksel olmakta.
Peki ne yapmayı dusunuyorsunuz yazılımsal bir sorun mu instagram kaynaklı gibi mi veya neler yapılabilir garanti kapsamında sonuçta bu cihazlar

Evet garanti kapsamında ancak bilmiyorum şu an için Apple da genius olarak çalışan bir arkadaşım var ondan dönüş beklemekteyim.
İnternet ağ sıfırlama yüksek kalite gönderi ayarı cihazı sıfırlama ayarı hepsi yapıldı hepsini denedik cok rica ediyorum bir çözüm yolu duyarsanız paylaşır mısınız? veya irtibat kurabilir miyiz?

Paran var, huzur yok. 😂

İsterseniz bir de markette yer alan kamera uygulamaları ile fotoğraf çekip yüklemeyi deneyin.

Denedim ancak maalesef çözümü yok. Sadece bilgisayar üzerinden paylaşılır ise istediğim kalitede yüklemekte fotoğrafı.
İnternet ağ sıfırlama yüksek kalite gönderi ayarı cihazı sıfırlama ayarı hepsi yapıldı hepsini denedik cok rica ediyorum bir çözüm yolu duyarsanız paylaşır mısınız? Veya irtibat kurabilir miyiz?

Buradan ne yazık ki irtibat kuramamaktayız. Yanlış bilmiyorsam özel mesaj yok.

Kötü bir durum, makineye onca para veriyorsun sıkıntı çıkıyor; insan parasıyla rezil oluyor resmen.

Bu bir tık Türkiye'ye gelen ürünler ile ilgili hocam ya biz maalesef ülke olarak teknoloji konusunda tester ülkesi gibiyiz. Markalar genelde ülkeleri gruplandırıp o şekilde dağıtım sağlar bize 2. sınıf veya 3. sınıf üretim mal göndermekteler bu yüzden bizim ülkemizde bu tarz sorunlar daha çok yaşanmakta. :(

Geri
Yukarı