iPhone 13 kamerası kötü performans veriyor

mesutmtw

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yaklaşık 39k ya iPhone 13 aldim trend ile başlayan siteden isim vermek yasak mı bilmiyorum. Telefonun kamerasi gözüme çok kötü geldi 11'den de beter. Hatta ayarlardan yüksek verimliliğe aldım ancak biçimler kısmında olması gereken çoğu ayar bende gözükmüyor. Proraw gibi özellikler bunun sebebi nedir acaba ilk defa iPhone kullanıyorum.

Selam arkadaşlar, yaklaşık 39k ya iPhone 13 aldim trend ile başlayan siteden isim vermek yasak mı bilmiyorum. Telefonun kamerasi gözüme çok kötü geldi 11'den de beter. Hatta ayarlardan yüksek verimliliğe aldım ancak biçimler kısmında olması gereken çoğu ayar bende gözükmüyor. Proraw gibi özellikler bunun sebebi nedir acaba ilk defa iPhone kullanıyorum.

Proraw gibi detaylı kamera ayarları iPhone Pro modellerinde bulunur. Kamera ayarı olarak biçimler > yüksek verimlilik ve en uyumlu seçenekleri var sadece. Kamera bölümündeki ayarları ekran görüntüsü olarak atarsanız yardımcı olabilirim. Onun dışında satıcı kaynaklı bir arıza varsa onu bilemem tabii.

Proraw gibi detaylı kamera ayarları iPhone Pro modellerinde bulunur. Kamera ayarı olarak biçimler > yüksek verimlilik ve en uyumlu seçenekleri var sadece. Kamera bölümündeki ayarları ekran görüntüsü olarak atarsanız yardımcı olabilirim. Onun dışında satıcı kaynaklı bir arıza varsa onu bilemem tabii.
Buyur hocam

Dosya Ekleri

• IMG_0062.png
    IMG_0062.png
    74,5 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_0061.png
    IMG_0061.png
    109,1 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0060.png
    IMG_0060.png
    144,4 KB · Görüntüleme: 32

ProRaw, ProRes gibi özellikler Pro modellere özel. Muhtemelen fotoyu çektikten sonra galeride yapay zekanın işleyip kötü çıkarmasından şikayetçisiniz.
Ayarlar - Fotoğraflar-Full HDR görüntüle ayarını kapatın faydası olacaktır. Ayrıca 3. Parti olarak Lightroom gibi uygulamalarda IOS'un yapay zekası fotoğraflara karışmıyor deneyebilirsiniz.

Ayarlarınız normal dediğim gibi ProRaw özellikleri sadece Pro modellerde bulunur. Fotoğraf çekerken kamera ekranında güzel görüyor galeride kötü görüyorsanız. @KİNGSEMİH arkadaşın da dediği gibi Ayarlar - Fotoğraflar-Full HDR görüntüle ayarını kapatın faydası olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı