iPhone 13 mini vs iPhone 12

Merhaba, konu başlığında olduğu gibi bir tanıdığıma 13mini veya 12 64 GB bakabileceğini söyledim, kendisinin günde maksimum 2-3 saat Instagram, ekran süresi olarak 6-8 saat telefona baktığını belirtti ve sadece iPhone istediğini söyledi. Bu iki telefondan hangisini almalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mini tarafına çok sıcak bakmıyorum ben 2-3 saat Instagram kullanımı yapıldığını da varsayarsak. Ben ilk küçük ekran kullanırım diye SE 2020 aldım şu an keşke büyük alsaydım diyorum.

Ek olarak bu zamanda eğer az bile olsa fotoğraf çeken biriyse 12-13 serisi de olsa 64 GB bir işkence diyebilirim. Fotoğraflar ve özellikle videolar ile çok hızlı dolacak bir kapasitedir kendisi. Ben geç olsa bile Instagram için videolar çektiğimde anladım bu durumu.

Ekran boyutu dert değilse eğer 13 mini güzel seçim. Belirttiğiniz ekran süresini karşılar günlük kullanımda.

Ekran önemli değilse iPhone 13 mini alsın. Ekranı, pil ömrü oyun oynamıyorsa yeter.

Mini'nin 128'lik modeli var. Bizzat annem kullanıyor.

Tanıdığım derken annem, çok yüksek ihtimalle yarın ben gidip alacağım ama boyutu konusunda kendisi şu anda 6,4 inçlik bir telefona sahip lakin telefonda oyun oynanmayacak.

Mini tarafına çok sıcak bakmıyorum ben 2-3 saat Instagram kullanımı yapıldığını da varsayarsak. Ben ilk küçük ekran kullanırım diye SE 2020 aldım şu an keşke büyük alsaydım diyorum.

Ek olarak bu zamanda eğer az bile olsa fotoğraf çeken biriyse 12-13 serisi de olsa 64 GB bir işkence diyebilirim. Fotoğraflar ve özellikle videolar ile çok hızlı dolacak bir kapasitedir kendisi. Ben geç olsa bile Instagram için videolar çektiğimde anladım bu durumu.

Ek depolama alanı satın alabiliriz ama durumu kendisi ile de konuşurum çok küçük duruyor derse 12 tercih ederiz + depolama alanı, 13 mini olursa yetmediği yerde depolama alanı alırız, ben yarın teknoloji mağazasına gidip satın alacağım ama bilgi almak istedim.

iPhone 13 mini 5,4 inç eğer 6,4 den düşecekse bence kesinlikle pişman olur. Bazen ekrana gerekli gereksiz şeyler sığmıyor ek olarak yazışmak için klavye veya araştırmak için klavye geldiği zaman ekranın yarıya kadar olan kısmı gidiyor resmen...

Bunları göz önünde bulundurarak küçük olanı tercih edin zaten işlemci olarak neredeyse aynılar...

Merhaba, konu başlığında olduğu gibi bir tanıdığıma 13mini veya 12 64 GB bakabileceğini söyledim, kendisinin günde maksimum 2-3 saat Instagram, ekran süresi olarak 6-8 saat telefona baktığını belirtti ve sadece iPhone istediğini söyledi. Bu iki telefondan hangisini almalı?

Küçük ekran sorun değilse 13 mini almak daha mantıklı. 12 de alınmaz değil ama hafızanın 64 GB'dan başlaması ciddi bir dezavantaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı