iPhone 13 pil sağlığı %98'e düştü, normal mi?

Anlamadım ? zaten 20 altı hiç düşmedi
Kendiniz söylüyorsunuz. 20'nin altına hiç düşmedi diye. Şarj %20'ye gelince uyarı gelmesinin sebebi zaten "pil azalıyor, şarja takın" uyarısını yapmaktır. Asıl şarja %20'nin altına düşünce takmalısınız zaten.

Yani siz pil doluyken şarja takıyorsunuz. Bu şekilde de bataryaya zarar veriyorsunuz.

Kendiniz söylüyorsunuz. 20'nin altına hiç düşmedi diye. Şarj %20'ye gelince uyarı gelmesinin sebebi zaten "pil azalıyor, şarja takın" uyarısını yapmaktır. Asıl şarja %20'nin altına düşünce takmalısınız zaten.

Yani siz pil doluyken şarja takıyorsunuz. Bu şekilde de bataryaya zarar veriyorsunuz.

Bilmiyorum :D

iPhone 13 pil sağlığı %98 düşmesi normal mi? Ablam da aynısını aldı onunki hala 100 :D Ekim'ya da kasım ayında aldım. Oyun oynamıyorum orijinal şarj ediyorum 20 altına düşmüyorum.

20 de şarja takman doğru da 80 de çekiyorsan o yanlış. Apple da orijinal pillerde doğru şarj yöntemi 20-100 dür. Buna rağmen düştüyse yedek alıp sıfırla. Sorun devam ederse Apple destek ile görüş.

Hocam internette videoları var izleyebilirsiniz IPhone'larda tasarruf kullanmak pil sağlığını düşürüyor yani telefonda kendi yazıyor herhangi bir iddia değil.
Arkadaş doğru söylüyor Webtekno da okumuştum onlarda kaynağını yurtdışından aldık diyorlardı. Şöyle bir şey demişlerdi;

Bunun yanında ışık ayarları, CPU ve GPU ayarları gibi pek çok ayar en düşük performansta çalıştığı için telefonunuz bir işlemi yaparken daha fazla zorlanmış oluyor ve dolaylı yoldan bu da ekstra enerji harcamasına neden oluyor (güç tasarruf modunda iken).

Bana kalırsa mantıklı açıklama güç tasarrufu modu sadece zorunlu durumda kullanılmalı sürekli açık kalması iyi bir şey değil.

Şarj etme sıklığı, doğru şarj vs. etkiler. Normal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı