iPhone 13 pil sağlığı yazılım güncellemesinden sonra düşüyor

ben.ati

Hectopat
Arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak. Telefonum iPhone 13 17.1.2 yazılıma sahibim ve geçenlerde 17.4 güncellemesi geldi. Yaklaşık 1 hafta içerisinde de pil sağlığım %100'den %99'a bu sabahta %98'e düştüğünü gördüm bunun normal bir durum olmadığını düşünüyorum yani bu kadar hızlı ve erken aralıklarla düşmesi kafamı karıştırıyor. 17.4 güncellemesini yapsam bu sorun düzelir mi? Bazıları güncellemeler pil sağlığına zarar veriyor vs yazmış.

eklemeyi unutmuşum bu arada bazen 3,4 saat fm24 oynuyorum

Son düzenleme:
Pil sağlığını dikkate almayın. Benim emektar telefonumun pil sağlığı yüzde 97 gösteriyor, şarj bitmeden kapanıyor.

Zamanla pil arasında doğru bır orantı yok. Bir anda düşüyor zaten. 11 ay boyunca 100 olan pil sağlığım, 17. ay itibarıyla 89.

Pil sağlığını dikkate almayın. Benim emektar telefonumun pil sağlığı yüzde 97 gösteriyor, şarj bitmeden kapanıyor.

Reis dikkatli de kullanıyorum durduk yere önce 99 3 gün sonra 98'e düşmesi normal mi?

Zamanla pil arasında doğru bır orantı yok. Bir anda düşüyor zaten. 11 ay boyunca 100 olan pil sağlığım, 17. ay itibarıyla 89.

Reis dikkatli de kullanıyorum durduk yere önce 99 3 gün sonra 98'e düşmesi normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil zaten planlı eskitme olayı var. Bazılarının sandığı gibi pil sağlığı hesaplayıcısı sadece telefon güncellendiği sırada devreye girmiyor. Her daim aktif. Ayrıca yanlış da çalışmıyor. Her telefonu şarjdan aldığınızda pil sağlığı kontrol ediliyor. Güncelledikçe daha da hızlı eriyecektir şüpheniz olmasın.

Geri
Yukarı