iPhone 13 Pro Max-iOS 16.1 aramadayken ahize sesi kısılmıyor

KLETHRA

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Telefon araması yaptığımda cihaz kulağımdayken ses tuşları yardımıyla Ahize sesini arttırıp azaltabiliyordum. iOS 16.1 sürümüne geçince, sadece cihazı kulağımdan indirip ekranı açtığımda aramanın sesini arttırabiliyorum veya azaltabiliyorum. Benzer durumu yaşayanlar var mı yoksa sadece bende mi oluyor diye merak ediyorum. Geri bildirimlerinizi bekliyorum dostlar, alternatif olarak çözümleriniz varsa denemek isterim.

Merhaba, bugün fark ettim.
Bende de aynı sorun var. Ayrıca WhatsApp'da da aynı sorun var. Telefonu kulağınıza götürdüyünüz zaman sesi kısma mümkün olmuyor.

Evet hocam, normalde gayet önemli bir özellik fakat şu sıralar can sıkıcı olmaya başladı. Hata olduğunu düşünüyordum da muhtemelen güncellemeyle değiştirilen bir şey oldu sanırım. Sinirimi bozuyor. :D

Evet hocam, normalde gayet önemli bir özellik fakat şu sıralar can sıkıcı olmaya başladı. Hata olduğunu düşünüyordum da muhtemelen güncellemeyle değiştirilen bir şey oldu sanırım. Sinirimi bozuyor. :D
Büyük ihtimal ,bundan sonrakı güncellemede problem aradan kalkar diye düşünüyorum.

Telefon araması yaptığımda cihaz kulağımdayken ses tuşları yardımıyla ahize sesini arttırıp azaltabiliyordum. iOS 16.1 sürümüne geçince, sadece cihazı kulağımdan indirip ekranı açtığımda aramanın sesini arttırabiliyorum veya azaltabiliyorum. Benzer durumu yaşayanlar var mı yoksa sadece bende mi oluyor diye merak ediyorum. Geri bildirimlerinizi bekliyorum dostlar, alternatif olarak çözümleriniz varsa denemek isterim.

Yapman gereken şey yedek alıp ITunes'dan dfu mod ile sıfırlamak.

Yapman gereken şey yedek alıp ITunes'dan dfu mod ile sıfırlamak.
Hocam kesin olarak çözüme kavuşabilir miyiz yoksa sadece bir yöntem olarak mı denemiş olacağız ? Bu bahsettiğiniz sıfırlama konusunda bilgi sahibi olmadığım için sordum. Ek olarak bu işlem herhangi bir şekilde garantiyi etkiliyor mu ?

Hocam kesin olarak çözüme kavuşabilir miyiz yoksa sadece bir yöntem olarak mı denemiş olacağız? Bu bahsettiğiniz sıfırlama konusunda bilgi sahibi olmadığım için sordum. Ek olarak bu işlem herhangi bir şekilde garantiyi etkiliyor mu?

Sıfırlama garantiyi bozmaz. Yeni sürümde yazılımsal hatalar olduğunda ilk yapılan şey sıfırlamaktır.

iTunes üzerinden yedek almak şart mıdır? Ben genelde iCloud üzerinde yedeklemeyi düzenli olarak yapıyorum, işimi görür mü?

iTunes üzerinden yedek almak şart mıdır? Ben genelde iCloud üzerinde yedeklemeyi düzenli olarak yapıyorum, işimi görür mü?

Yedek alma olayını iCloud ile de yapabilirsin. Dfu mod ile sıfırlamak yerine normal sıfırlayıp temiz kurulum yapabilirsin.

Geri
Yukarı