iPhone 13 Pro Max kazandım ve ücret talep etmediler

Attım hocam ekte var.

Ne yazayım az eğlenelim.

Onları dolandırmanın bir yolu vardı :D sanırım para gönderme işlemi için minimum bir bedel var ATM'de. Siz de onlara en az 500TL gönderiliyor hesabımda 320 var deyin 180 atın size 500 atayım filan dersin.

30-40 bin liralık cihazı veriyorlar ama 270 lirayı kendileri ödemeyip sizden istiyorlar. Bir insanın buna inanması için tescilli geri zekalı olması lazım.

Hayır hocam önce istemedi daha sonra istedi biliyorum zaten bu gümrük dolandırıcılarını :D

IBAN isteyin, EFT gitmiyor diye bekletin.
IBAN isterken ad soyad öğrenin.

Hocam onlar başka kişilerin IBAN'larını veriyorlar o yüzden pek işe yaramaz sanırım.

Bu tip çekilişlerde herkese kazandınız mesajı gidiyor. Adresinize kargo gelir ve kapıda ödemeli olan kargoyu görürsünüz, üstünde kargo ücretini sizin ödemeniz gerekli yazan bir mesajla beraber kitlemeye çalışırlar. Birde sonradan kazanıp almadığınız ürünün kargo parası kaynaklı icralık ıvır zıvır diye arayan yazanlar olur, onlarda yine aynı bünyeye ait dolandırıcılardır.

Kurumsal ve bilindik firmalar dışında yapılan çekilişlere itibar etmiyorum ve katılmıyorum. O kadar pahalı bir cihazı yollayacak olan adam 277 lira dan kaçmaz. Sizin gibi herkese bu mesajı atıp herkesten o parayı toplasalar iyi vurgun vururlar. Ben yine de kimseyi zan altında bırakmak istemem çekilişi yapanları da peşinen karalamak istemem ama bu şekilde düşünüyorum.

Kurumsal ve bilindik firmalar dışında yapılan çekilişlere itibar etmiyorum ve katılmıyorum. O kadar pahalı bir cihazı yollayacak olan adam 277 lira dan kaçmaz. Sizin gibi herkese bu mesajı atıp herkesten o parayı toplasalar iyi vurgun vururlar. Ben yine de kimseyi zan altında bırakmak istemem çekilişi yapanları da peşinen karalamak istemem ama bu şekilde düşünüyorum.
Bende böyle düşünüyorum o kadar pahalı telefonu veren 277 liradan mı kaçacak.

Geri
Yukarı