iPhone 13 Pro Max pil yüzdesi normal mi?

Butcherz

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 13 Pro Max aldım geçtiğimiz günlerde yd bir cihaz ve aldığımda pil yüzdesi %95'ti. Orijinalliğinden şüphe ettiğim bir şarj aletiyle cihazı şarja taktım ve çıkarttığımda pil yüzdesinin 94 olduğunu gördüm. 20-80 şarj ederim telefonumu. Telefon aşırı hızlı şarj oluyor ve biraz şarj konumunda ısınıyor ama minimum derecede. Pil seviyesinin bununla alakası var mıdır? Bir sonraki seferde böyle bir sorun yaşamadım. Bir de Instagram'da storylerin sesini ses açma kapama tuşlarından açamıyorum ya telefonu sessizden sesliye almam gerekiyor ya da bir videonun sağ altından sesi açmam gerekiyor. Bilgilendirip önerilerinizle yeşillendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O cihazın kurcalanmış olma ihtimali daha yüksek.

Selam arkadaşlar, 13 Pro Max aldım geçtiğimiz günlerde yd bir cihaz ve aldığımda pil yüzdesi %95'ti. Orijinalliğinden şüphe ettiğim bir şarj aletiyle cihazı şarja taktım ve çıkarttığımda pil yüzdesinin 94 olduğunu gördüm. 20-80 şarj ederim telefonumu. Telefon aşırı hızlı şarj oluyor ve biraz şarj konumunda ısınıyor ama minimum derecede. Pil seviyesinin bununla alakası var mıdır? Bir sonraki seferde böyle bir sorun yaşamadım. Bir de Instagram'da storylerin sesini ses açma kapama tuşlarından açamıyorum ya telefonu sessizden sesliye almam gerekiyor ya da bir videonun sağ altından sesi açmam gerekiyor. Bilgilendirip önerilerinizle yeşillendirirseniz sevinirim.

Ya da denk gelmiştir.

Batarya konusunda fazla yorum yapamayacağım ama Instagram açısından anormal bir durum yok, yani size özel değil. Bende aynı şeyi yaşıyorum. Normalde Instagram'da ses açma kapama tuşlarına bastığımızda videoların sesleri açılırdı. Fakat şu an bahsettiğiniz gibi sağ alttan sesi açmam gerekiyor. iPhone 8 kullanıyorum ve iOS 16.4 güncellemesinden sonra bu şekilde davranmaya başladı. Tahminimce iOS veya Instagram güncellemeleriyle alakalı. Yani donanımsal değil yazılımsal diye düşünüyorum.

Şöyle diyeyim telefonla beraber adaptör ve şarj kablosu verdiler orijinal görünümlü ama çok şüphe uyandırdı adaptör ısınıyor şarj esnasında ve kablonunda type-c ucu ve lightning ucu sapları da ısınıyor. İkisi de sahte olsa da tek şarjda pil yüzdesi düşürmez diye düşünüyorum yanlışım yoktur umarım.

Herhangi bir hata ile karşılaşmadım cihazı aldıktan sonra 2 gün boyunca intouch marka lisanslı normal bir şarj aletiyle şarj etmiştim. Bu adaptörde daha ilk şarjımda pil yüzdem 1 geriledi. Bu inceden korkutmadı değil.

O cihazın kurcalanmış olma ihtimali daha yüksek.

Ya da denk gelmiştir.
Cihaz daha önce açılmamış gerekli kontrolleri gerek yüzeysel dışarıdan göz ile gerek yazılımsal verebilecekleri uyarı niteliğinde kontrol ettim, yapabileceğim kontrolleri sağladım ama bakalım. Teşekkür ederim uyardığınız için.

Şöyle diyeyim telefonla beraber adaptör ve şarj kablosu verdiler orijinal görünümlü ama çok şüphe uyandırdı adaptör ısınıyor şarj esnasında ve kablonunda type-c ucu ve lightning ucu sapları da ısınıyor. İkisi de sahte olsa da tek şarjda pil yüzdesi düşürmez diye düşünüyorum yanlışım yoktur umarım.

Herhangi bir hata ile karşılaşmadım cihazı aldıktan sonra 2 gün boyunca intouch marka lisanslı normal bir şarj aletiyle şarj etmiştim. Bu adaptörde daha ilk şarjımda pil yüzdem 1 geriledi. Bu inceden korkutmadı değil.
İntouch lightning almıştım bir ara 3 güne gitti. Yani bunun yerine 50 TL linkler iyidir şuankini 3 ay önce aldım 40 a

Genelde normal modda ve parlaklık biraz yüksek kullandım şu ara telefonu da yeni aldığım için denemek adına, yorumunuz için teşekkür ederim.

İntouch lightning almıştım bir ara 3 güne gitti. Yani bunun yerine 50 TL linkler iyidir şuankini 3 ay önce aldım 40 a
hiç bir fikrim yok hocam bu şarj aletleriyle ilgili bana verilen birebir çakma galiba onu anlıyorum şu an birkaç inceleme videosu izledim.

Nasıl testler yapabilirim cihaza önerisi olan arkadaşlar var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı