iPhone 13 Pro mu yoksa Android bir telefon mu?

2 gün önce XR'den S21 FE'ye geçtim. Panel, ekran çözünürlüğü ve yenileme hızı bakımından çağ atladım diyebilirim. Ancak UI olarak kesinlikle çok fark var. iOS hala serilik ve tepkisellik bakımından çok daha iyi. Ancak sadece işletim sistemi ve arayüzü daha iyi diye fiyat unsuru göz ardı edilemez. Dolayısıyla iOS ne kadar daha iyi olursa olsun bu kadar fiyat farkını hak edecek bir olayı yok.

Ama şunu da hatırlatmakta fayda var, XR'den sonra neye geçersen geç çağ atlamış olacaksın çünkü ciddi anlamda mağaradan kalma bir cihaz olduğunu anlamış oldum S21 FE sayesinde.

Özetle, iPhone istiyorsanız alın ama iPhone şart değilse S23 Ultra mantıklı bir cihaz. iPhone şartsa da 13 Pro yerine 15 alın.

Daha fiyat performans odaklı bir cihaz istiyorum diyorsan da S23 kesinlikle her türlü işini görür.

Son düzenleme:
Hocam çok fiyat farkı var acaba önemli farklılıkları var mıdır?
8 Gen 1 ile 8 Gen 2 arasında ciddi farklar var.
Bir kere çok daha verimli bir SoC. Qualcomm'a göre sadece CPU'da %40 daha verimli ve %35 daha güçlü.
GPU'da %25, NPU'da %60 daha güçlü bir SoC. GPU için oran vermediler ama GPU'su da bir o kadar verimli.
Screenshot_20231209_224850_Chrome.jpg

Ayrıca 8 Gen 1'in 8K işlemesi 2'nin yanında facia.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8 Gen 1 gibi ısınmaya meyilli bir SoC olmadığını da belirtmekte fayda var. Bu da oyunlarda ciddi performans artışına neden oluyor.
20230912_075931.png

Bir sonraki telefonum için çok kararsızım. Halihazırda iPhone XR kullanıcısıyım ve telefonun Android'lerden çok büyük bir farkını henüz göremedim. Kamerayla da çok işim olmaz zaten. Sizce yine paraya kıyıp iPhone 13 Pro gibi bir telefon mu almalıyım yoksa Android'e yönelmeli miyim? Ve bu fiyat bandında Android tarafından tavsiyeniz ne olurdu? (özellikle Samsung tercih ederim)

Bence Apple'dan devam edin derim. 13 serisinin kalitesi ortada, bunun yerine alacağınız bir Android pek sizi tatmin etmeyecektir.

S23 Ultra varken o cihazın yüzüne dahi bakılmaz. SoC ve ön kamera ile çekilen video performansı dışında S22 Ultra'dan bile daha zayıf bir cihaz. Mac'li Apple ekosistemine dahil değilseniz & olmayacaksanız illa iPhone diye saçma sapan bir şart koymak da düpedüz mantıksız.

Yeni konular

Geri
Yukarı