Oyun için iPhone mu yoksa Andorid telefon mu alınmlaı?

eyemdiSt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, direk konuya geçiyorum iPhone 8 Plus yenilenmiş 7250 TL değer mi yoksa Android mi alayım? Android alacaksam 5K altına düşünüyorum, maksimum 5, 5k. Normalde Android alırdım daha uyguna geleceği için ama Ark Mobile oynayacağım ve Android de ara sıra drop girdiğini ve FPS düşüşleri olabildiğini duydum. IOS'da ise bu sorunlar yokmuş, o yüzden aklım 8 Plus'a kaydı. Bir yandan da IPhone'un bataryası az geldi gözüme. Yani 8 Plus 2700 mAh, androidse en az 5000 mAh olur. Öte yandan 7250 TL çok fazla geliyor gözüme, geçen sene bu fiyata sıfır iPhone 11 alıyorduk. Yani Android'teki sorun, dediğim oyunda düşük FPS olması. IPhone'da ise pil kapasitesi ve fiyat(önemli) bir sorun... Sizce ne yapmalıyım ve eğer Android alırsam telefon önerir misiniz? Dediğim gibi Android maksimum 5500 ya da belki 6000. cevaplarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası ben olsam 7250 TL'yi 8 plusa vermezdim hem özellikleri hem de bataryası çok düşük. Daha düşük fiyata Android alabilirsiniz.

Merhaba, direk konuya geçiyorum iPhone 8 Plus yenilenmiş 7250 TL değer mi yoksa Android mi alayım? Android alacaksam 5K altına düşünüyorum, maksimum 5, 5k. Normalde Android alırdım daha uyguna geleceği için ama Ark Mobile oynayacağım ve Android de ara sıra drop girdiğini ve FPS düşüşleri olabildiğini duydum. IOS'da ise bu sorunlar yokmuş, o yüzden aklım 8 Plus'a kaydı. Bir yandan da IPhone'un bataryası az geldi gözüme. Yani 8 Plus 2700 mAh, androidse en az 5000 mAh olur. Öte yandan 7250 TL çok fazla geliyor gözüme, geçen sene bu fiyata sıfır iPhone 11 alıyorduk. Yani Android'teki sorun, dediğim oyunda düşük FPS olması. IPhone'da ise pil kapasitesi ve fiyat(önemli) bir sorun... Sizce ne yapmalıyım ve eğer Android alırsam telefon önerir misiniz? Dediğim gibi Android maksimum 5500 ya da belki 6000. cevaplarınızı bekliyorum. :)
Bahsettiğiniz fiyata X satılıyor hocam. 8 Plus'a çok fazla o fiyat. Yukarıdaki S20 FE Snapdragon önerisi mantıklı.

Oyun için kesinlikle eğer APK oyunlar oynamıyosanız yani telefona APK dosyalar yüklemiyosanız kesinlikle iPhone, ama iPhone 8 almayın hocam minimum bir iPhone X veya iPhone XS alın hocam hem oyun konusunda iyi, hem batarya konusunda iyi, hem kamera knusunda iyi, hem de uzun ömürlülük açıısından iyi, 5-6 yıllık bir telefon olmasına rağmen yani 2017 model bir telefon olmasına rağmen hala çoğu son model Android telefona kafa tutabiliyor hocam hatta çoğunu tokatlıyor bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı