iPhone 13 Pro vs Pro Max

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bu aralar aklım iPhone almak gibi bir düşünce kurcalıyor. Neredeyse herkes yavaş yavaş almaya başlamış ama almışken Pro veya Pro Max modelini almayı düşünüyorum. Hiç kullanmadığım bir telefon çeşidi. Aralarında çok fark var mı? Hangisini tercih etmeliyim?

Bütçe varsa 2-3 hafta daha dayanın 14 serileri tanıtılacak.

İkisi arasında en büyük fark boyut. Bir mağazaya giderek Pro Max'in size çok büyük ve ağır gelip gelmediğine bakmanız lazım. Buradan net bir şey diyemeyiz. Ben kesinlikle batarya kapasitesi nedeniyle Pro Max alırdım ancak elinize büyük gelir, cebinize ağır gelirse bir anlamı kalmaz.

Ekran boyutu ve batarya farkı var. Bir teknoloji mağazasına git ikisini de eline al , eğer elin küçük ise max i tutmak zor gelecektir sana pro alır geçersin. Ama elin büyük ve büyük telefon taşımak zor gelmiyor ise Max alırsın.

Bütçe varsa 2-3 hafta daha dayanın 14 serileri tanıtılacak.

İkisi arasında en büyük fark boyut. Bir mağazaya giderek Pro Max'in size çok büyük ve ağır gelip gelmediğine bakmanız lazım. Buradan net bir şey diyemeyiz. Ben kesinlikle batarya kapasitesi nedeniyle Pro Max alırdım ancak elinize büyük gelir, cebinize ağır gelirse bir anlamı kalmaz.
14 serisinde durumlar nasıl olacak? Beklemeye almaya değer midir?

Boyut dışında farkı yoksa gerek yok.

14 serisinde durumlar nasıl olacak? Beklemeye almaya değer midir?

Şimdiye kadar sızdırılan bilgileri aktarayım.
14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max şeklinde 4 ayrı cihaz tanıtılacağı söyleniyor.
120 Hz ekran tazeleme hızı tüm serilerde standart olacak deniyor.
14 ve 14 Plus'ın 13 serilerindeki gibi çentikli olacağı söyleniyor.
14 Pro ve 14 Pro Max'in ise aşağıdaki şekilde delik çentikle geleceği belirtiliyor:

1660843043576.png

48 MP ana kamera sensörüyle beraber tabii ki kamera tarafında iyileştirmeler yapacaklar.
14 ve 14 Plus'larda Apple tarihinde ilk defa çip güncellemesi olmayacağı söyleniyor, yani 13'lerde bulunan A15 Bionic çiple gelecekler. 14 Pro ve 14 Pro Max'ler ise yeni A16 Bionic çiple gelecek.
Batarya kapasitesi olarak çok büyük bir gelişme beklenmiyor, A16'lardaki verimlilik sayesinde yine de önceki seriye göre daha fazla ekran süresi verecektir yüksek ihtimal.
Yeni renk seçeneği, aksesuar vs. bir şeyler de tanıtırlar tabii.

Bunların tamamı resmi olarak açıklanmamış ve sızıntılardan elde edilmiş bilgiler. 2-3 hafta sonra bu yazdıklarımla çok alakasız ürünler tanıtılabilir.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgileri aktarayım.
14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max şeklinde 4 ayrı cihaz tanıtılacağı söyleniyor.
120 Hz ekran tazeleme hızı tüm serilerde standart olacak deniyor.
14 ve 14 Plus'ın 13 serilerindeki gibi çentikli olacağı söyleniyor.
14 Pro ve 14 Pro Max'in ise aşağıdaki şekilde delik çentikle geleceği belirtiliyor:

Eki Görüntüle 1490165

48 MP ana kamera sensörüyle beraber tabii ki kamera tarafında iyileştirmeler yapacaklar.
14 ve 14 Plus'larda Apple tarihinde ilk defa çip güncellemesi olmayacağı söyleniyor, yani 13'lerde bulunan A15 Bionic çiple gelecekler. 14 Pro ve 14 Pro Max'ler ise yeni A16 Bionic çiple gelecek.
Batarya kapasitesi olarak çok büyük bir gelişme beklenmiyor, A16'lardaki verimlilik sayesinde yine de önceki seriye göre daha fazla ekran süresi verecektir yüksek ihtimal.
Yeni renk seçeneği, aksesuar vs. bir şeyler de tanıtırlar tabii.

Bunların tamamı resmi olarak açıklanmamış ve sızıntılardan elde edilmiş bilgiler. 2-3 hafta sonra bu yazdıklarımla çok alakasız ürünler tanıtılabilir.
Yinede almışken güncel olanı almak daha iyi tabi. Bakalım sızıntı bilgilerden farklı neler göreceğiz :) Yurt dışından almayı düşünüyorum. Daha uyguna gelecek diye düşünüyorum. Sızdırılan bilgiler 1000 dolar civarında gözüküyor 14 Pro için. Bakalım :)

Geri
Yukarı