iPhone 13 vs 13 Pro

Bütçe
15000

Yiğit Gürhan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Samsung S20 FE model telefonum var 3 aydır kullanıyorum ve iPhone ile değiştireceğim.
Telefonda batarya, kamera benim için çok önemli iPhone tercih etme sebebim kamerası, iyi çekimler yapmak istiyorum.

Fiyatları dolayısı ile bu iki telefon arasında kaldım mümkünse en güncel telefonlardan almak istiyorum uzun süre değiştirmemek için.
iPhone 13 128 GB fiyatı 15.883 TL.
iPhone 13 128 GB Pro fiyatı 21.289 TL.

Arada 5400 TL gibi bir fiyat farkı var.

Kamera ve batarya konusunda ihtiyaçların olduğuna göre 13 Pro mantıklı ve ihtiyacını karşılayacak olandır.

Arkadaşlar Samsung S20 FE model telefonum var 3 aydır kullanıyorum ve iPhone ile değiştireceğim.
Telefonda batarya, kamera benim için çok önemli iPhone tercih etme sebebim kamerası, iyi çekimler yapmak istiyorum.

Fiyatları dolayısı ile bu iki telefon arasında kaldım mümkünse en güncel telefonlardan almak istiyorum uzun süre değiştirmemek için.
iPhone 13 128 GB fiyatı 15.883 TL.
iPhone 13 128 GB Pro fiyatı 21.289 TL.

Arada 5400 TL gibi bir fiyat farkı var.

Kamera senin için çok önemliymiş. Yeni özellik lidar sensör falan da var 13Pro da 3.kamera telefoto da var. Paran varsa al 13 Pro al bence.

Paran varsa 13 Pro yoksa 13 al. Bende çok git gel yapmıştım ikisi arasında paramda vardı ama şunu düşündüm telefonu ne kadar temiz kullanırsan kullan batarya 2 senenin sonunda gözle görülür derece de düşüyor her ne kadar orijinal batarya değişimi yapılsa da aynı etkiyi gösterir mi soru işareti. Onu geçtim kamera olarak 13 ve 13 Pro aynı. 13 Pro da tek fark cisimlere 1Cm'ye kadar yaklaşabiliyorsun ve makro fotoğraf çekimi yapabiliyorsun. 13 Pro'nun iki güzel artısı var bana göre.
Birincisi 120 Hz ekran.
İkincisi 6 GB RAM bu ikisi için 5 bin farka değer mi onu düşün. Bu ikisi için 2000 fark vermeye razıydım yalan yok ama 5 bin fark çok geldi vermedim. Düz 13 aldım memnunum.

Paran varsa 13 Pro yoksa 13 al. Bende çok git gel yapmıştım ikisi arasında paramda vardı ama şunu düşündüm telefonu ne kadar temiz kullanırsan kullan batarya 2 senenin sonunda gözle görülür derece de düşüyor her ne kadar orijinal batarya değişimi yapılsa da aynı etkiyi gösterir mi soru işareti. Onu geçtim kamera olarak 13 ve 13 Pro aynı. 13 Pro da tek fark cisimlere 1Cm'ye kadar yaklaşabiliyorsun ve makro fotoğraf çekimi yapabiliyorsun. 13 Pro'nun iki güzel artısı var bana göre.
Birincisi 120 Hz ekran.
İkincisi 6 GB RAM bu ikisi için 5 bin farka değer mi onu düşün. Bu ikisi için 2000 fark vermeye razıydım yalan yok ama 5 bin fark çok geldi vermedim. Düz 13 aldım memnunum.
Tam olarak düşüncelerimi dile getirmişsin 120 hz ekran büyük bir artı ama 5000TL'ye değer mi bilemedim,sanırım düz 13 alıcam fark 2.500 TL'ye kadar olsa pro olanı tercih ederdim.

Tam olarak düşüncelerimi dile getirmişsin 120 Hz ekran büyük bir artı ama 5000TL'ye değer mi bilemedim, sanırım düz 13 alacağım fark 2.500 TL'ye kadar olsa Pro olanı tercih ederdim.

Şu an elinde ne var elindekine göre düz 14 beklemek de mantıklı ayrıca para senin için sorun olacaksa tabii ki 13 al ama eğer o 5K sorun değilse yine 13Pro öneririrm. 120Hz ekran telefoto kamera, daha fazla batarya için değer. Ama 5K vermek istemiyorsan da 13 de mükemmel cihaz hayırlı olsun.

Geri
Yukarı