iPhone 13 vs iPhone 13 Pro

Takılmayın bu şekilde konuşanlara ben konu sahibi olarak ciddiye dahi almıyorum. Alabiliyorken en güncel modeli almak en doğrusu, sonuçta her sene yenileyebilecek alım gücüne sahip bir ekonomik düzenimiz yok maalesef.
Soruma gelince sanırım bizzat gidip 13 ve 13 Pro modelini deneyimleyip karar vermek daha doğru olacak gibi.
Dostum sırf 120 Hz olduğu için prosunu al bence bana iphone 13 yeter ama 60 hz olması bence kötü okadar para veriyorsun telefona bide bütçe varken neden direkt prosunu almıyormusunuz attığım karşılaştırma linkinden özellikleri detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz mağazada 5 dakika kullanmakla anlıyamazsınız.

Dostum sırf 120 Hz olduğu için prosunu al bence bana iPhone 13 yeter ama 60 Hz olması bence kötü o kadar para veriyorsun telefona bir de bütçe varken neden direkt prosunu almıyor musunuz attığım karşılaştırma linkinden özellikleri detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz mağazada 5 dakika kullanmakla anlayamazsınız.

Hocam aradaki fiyat farkından haberiniz var mı?

Düşük Hz asla istemiyorum demiyorsanız 4000 TL fazladan vermeye değmez.
Kamera ve batarya olarak Pro modeli tabii ki daha iyi fakat bana kalırsa yine arada 4000 TL fazladan vermeye değecek seviyede bir fark yok.

Eğer batarya, ekran ve kamera sizin için aşırı aşırı önemli değilse o farka değmez bana kalırsa.

Eğer 90HZ-120Hz bir cihazdan geçmiyorsanız veya düşük Hz asla olmaz demiyorsanız 4000 TL fazladan vermeye değmez.
Kamera ve batarya olarak Pro modeli tabii ki daha iyi fakat bana kalırsa yine arada 4000 TL fazladan vermeye değecek bir fark yok.

Eğer batarya, ekran ve kamera sizin için aşırı aşırı önemli değilse o farka değmez bana kalırsa.
Gece modu ve 8 kat zoom var neyse para varsa neden alınmasın?

Dostum sırf 120 Hz olduğu için prosunu al bence bana iphone 13 yeter ama 60 hz olması bence kötü okadar para veriyorsun telefona bide bütçe varken neden direkt prosunu almıyormusunuz attığım karşılaştırma linkinden özellikleri detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz mağazada 5 dakika kullanmakla anlıyamazsınız.
Hz farkını 5 dakikadan kısa sürede de fark edebilirsin. Uzun dönemde hangisi daha mantıklı olur karar vermek çok zaman almaz diye tahmin ediyorum. Karşılaştırma linkinden haberim var ancak o link 4000 lira farka değer mi onu söylemiyor.

Düşük Hz asla istemiyorum demiyorsanız 4000 TL fazladan vermeye değmez.
Kamera ve batarya olarak Pro modeli tabii ki daha iyi fakat bana kalırsa yine arada 4000 TL fazladan vermeye değecek bir fark yok.

Batarya, ekran ve kamera zaten neredeyse telefonun tamamı değil mi 😁 😁

Aynı ikilemde ben de kaldım fakat aynı isimli bir konu gördüğüm için tekrar konu açmaktan emin olamadım.

Acaba konu sahibi telefonu aldı mı, aldıysa hangi modeli aldı?

Ödeme konusunda bir problemim çok fazla olmayacak gibi ama 4000 TL fark konusunda emin olamadım. En az 4 yıl kullanmayı düşündüğüm için almışken Pro mu almalıyım acaba?

Geri
Yukarı