iPhone 13 vs iPhone 13 Pro

Sylvestre

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
merhaba, hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Ay sonunda 5 senedir kullandığım Samsung Galaxy S7 telefonumu artık rafa kaldırıp sonunda iPhone ekosistemine geçmeyi planlıyorum. Ancak kafam halen karışık. Sizce iPhone 13'ün üzerine 4000 TL daha eklenip 13 Pro alınır mı, yoksa o fiyatı eklemeye gerek yok mu? Tahminimce alacağım telefonu da en az 4-5 sene kullanırım diye tahmin ediyorum.

Doğa manzaralarını sık sık fotoğraflarım ancak mobil oyunlarla pek aram yok. Şu aralar sadece Clash of Clans oynuyorum. Asıl isteğim uzun süre rahatça kullanabileceğim bataryasının üzmeyeceği doğru modeli almak.

Dipnot: Sizlerden ricam; bir telefona o kadar para verilmez, çöp vs. gibi yorumlar yapmayın çünkü konumuz bu değil. Android bir telefon almayı aklımdan bile geçirmiyorum onu da önermezseniz sevinirim.

13 Pro ürününde 120 HZ ekran ve paslanmaz çelik var ayrıca kamera puanı ve batarya kapasitesi, RAM gibi önemli değişiklikler ile 13 Pro ön plana çıkıyor lakin aradaki fiyat farkına değer mi? Emin değilim.
Aralarındaki farklar tamamen ürünün kalitesini değiştirmiş.

Arka kamera, RAM, 120 Hz ekran tarafında farklılıklar var. Açıkçası aradaki fiyat farkı çok fazla. Iphone 13 yeterli olacaktır.
13 Pro ürününde 120 HZ ekran ve paslanmaz çelik var ayrıca kamera puanı ve batarya kapasitesi, RAM gibi önemli değişiklikler ile 13 Pro ön plana çıkıyor lakin aradaki fiyat farkına değer mi? Emin değilim.
Aralarındaki farklar tamamen ürünün kalitesini değiştirmiş.
Farklar dediğiniz gibi, ben de açıkçası sizler gibi bu farkların aradaki fiyat farkına değip değmeyeceği konusunda kararsızım. En başta da belirttiğim gibi en az 4-5 sene kullanılacağı ve tahminimce sonraki iPhone modellerinde 120 Hz' in standart olacağını düşünerek ileride elimdeki 60 Hz iPhone 13' ü satmak daha zor olabilir diye düşünüyorum.

Ben aradaki fiyat farkına değebilir bulmuyorum 13 Pro modelini. 120 Hz ekran standart olacak ama aradaki fiyat farkı nedeniyle 120 Hz ekrandan vazgeçmek mecburi.
Fikir için teşekkür ediyorum. Renklerine de ayrı tav oluyorum sonra aklıma çok kalın kılıf ile kullanacağım ve rengi çok göremeyeceğim gelince düz 13 al geç diyorum. 😁 😁

Geri
Yukarı