iPhone 13 vs iPhone 13 Pro

MediaMarkt gibi mağazalara gidip standart 13 ile Pro arasındaki en belirgin farka bakın. ProMotion'dan bahsediyorum. iOS'e çok yakışmış ve emin olalım Pro ve Pro Max modellerinin batarya süreleri çok iyi.
Bütçeyi arttırabilme gibi bir ihtimaliniz varsa kesinlikle Pro'yu tercih edin.

Iphone 13 ile 13 Pro modelinin batarya performansı arasındaki fark Pro Max gibi modeli gibi değil. 13 Pro video oynatma konusunda şarjı 2 saat falan daha uzun dayanıyor 13 modeline göre.

Ayrıca 13 serisi 12 muadillerinin süslenmiş hali değil. Ekran, batarya, kamera, yonga tarafında yenilikler var.

13 almak yerine 2000 TL fark ile 12 Pro alınabilir. 13 serisinin çentik kısmı resmen Android telefonlara benzemiş. Şahsen hiç beğenmedim. 13 de harika bir cihaz tercih size kalmış.

Merhaba, hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Ay sonunda 5 senedir kullandığım Samsung Galaxy S7 telefonumu artık rafa kaldırıp sonunda iPhone ekosistemine geçmeyi planlıyorum. Ancak kafam halen karışık. Sizce iPhone 13'ün üzerine 4000 TL daha eklenip 13 Pro alınır mı, yoksa o fiyatı eklemeye gerek yok mu? Tahminimce alacağım telefonu da en az 4-5 sene kullanırım diye tahmin ediyorum.

Doğa manzaralarını sık sık fotoğraflarım ancak mobil oyunlarla pek aram yok. Şu aralar sadece Clash of Clans oynuyorum. Asıl isteğim uzun süre rahatça kullanabileceğim bataryasının üzmeyeceği doğru modeli almak.

Dipnot: Sizlerden ricam; bir telefona o kadar para verilmez, çöp vs. gibi yorumlar yapmayın çünkü konumuz bu değil. Android bir telefon almayı aklımdan bile geçirmiyorum onu da önermezseniz sevinirim.

Bir haftadır 13 Pro kullanıyorum daha önce SE kullanıyordum ben de senin gibi 13 mü alsam diye düşündüm ama daha sonra Pro almanın daha mantıklı olduğuna karar verdim eğer bütçeni zorlamayacaksa Pro al geç derim telefon yağ gibi akıyor maşallah, 13 de harika bir cihaz tabii, 12 ile arasında fark yok diyorlar ama canlı bir şekilde 12 ile yan yana koyup baktım kasa olarak ufak tefek farklar olsa da kamera kısmında bayağı fark var.

13 de harika bir cihaz tabii, 12 ile arasında fark yok diyorlar.
Fark yoksa 13 niye çıktı o zaman arkadaşım. Bu saçmalıklar nereden geliyor anlamak güç. Kamera, batarya, CPU, GPU olarak 13 daha iyi.

merhaba, hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Ay sonunda 5 senedir kullandığım Samsung Galaxy S7 telefonumu artık rafa kaldırıp sonunda iPhone ekosistemine geçmeyi planlıyorum. Ancak kafam halen karışık. Sizce iPhone 13'ün üzerine 4000 TL daha eklenip 13 Pro alınır mı, yoksa o fiyatı eklemeye gerek yok mu? Tahminimce alacağım telefonu da en az 4-5 sene kullanırım diye tahmin ediyorum.

Doğa manzaralarını sık sık fotoğraflarım ancak mobil oyunlarla pek aram yok. Şu aralar sadece Clash of Clans oynuyorum. Asıl isteğim uzun süre rahatça kullanabileceğim bataryasının üzmeyeceği doğru modeli almak.

Dipnot: Sizlerden ricam; bir telefona o kadar para verilmez, çöp vs. gibi yorumlar yapmayın çünkü konumuz bu değil. Android bir telefon almayı aklımdan bile geçirmiyorum onu da önermezseniz sevinirim.
Hocam iPhone - Modelleri Karşılaştırın burdan karşılaştırabilirsiniz bence 120HZ olduğu için rahatlıkla alınır bu arada bu telefon seni 5-6 yıl götürür apple ürünleri uzun ömürlü oluyor.

Herhalde. Başka açıklaması olamaz çünkü.
Takılmayın bu şekilde konuşanlara ben konu sahibi olarak ciddiye dahi almıyorum. Alabiliyorken en güncel modeli almak en doğrusu, sonuçta her sene yenileyebilecek alım gücüne sahip bir ekonomik düzenimiz yok maalesef.
Soruma gelince sanırım bizzat gidip 13 ve 13 Pro modelini deneyimleyip karar vermek daha doğru olacak gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı