iPhone 13 vs iPhone 13 Pro

Biraz da makro çekim için istiyordum açıkçası. Kamera benim icin cidden önemli. Bir de 6 GB RAM olması. Bende şu an iPhone 6s var. Bilirsiniz 6 serisi çıktığında s serisi 2 GB RAM, düz seri 1 GB olarak üretilmişti. Üzerinden 6 sene geçti. S serisi hala donmadan kasmadan kullanılabiliyorken. Düz 6'lar 3-4 sonra kullanılmamaya donmaya baslamıştı. Şimdi kafam şuna gidiyor Pro 2 GB daha fazla ve 5-6 sene kullanmayı düsünüyorum. Düz 13 alırsam ve 4 sene sonra artık kasmaya donmaya baslarsa kötü olmaz mı benim için sence? Ama arada 5000 liralık ciddi fark var.
Ben de kameraya önem veriyorum ama fiyat farkı önceliklerimi belirlemede etkili oldu. Güncel modellerin 4-5 sene sonra bir yavaşlama sorunu olacağını düşünmüyorum, makro çekim harici de kamera performansından oldukça memnunum.

5000 TL için 13 Pro alınmaz. 13 serisi rahat 4 yıl gider.

Hocam, aslında giderden daha çok kamera konusunda beni cidden doyuma ulaştırabilir mi? Düşünsenize 21.000 lira vermişssiniz ve kamera da hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Kim ister ki böyle bir şey?

Hocam, aslında giderden daha çok kamera konusunda beni cidden doyuma ulaştırabilir mi? Düşünsenize 21.000 lira vermişssiniz ve kamera da hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Kim ister ki böyle bir şey?
21 bin lira verip memnun olabileceğiniz bir telefon kamerası yok.

Ben de kameraya önem veriyorum ama fiyat farkı önceliklerimi belirlemede etkili oldu. Güncel modellerin 4-5 sene sonra bir yavaşlama sorunu olacağını düşünmüyorum, makro çekim harici de kamera performansından oldukça memnunum.

Dostum bende 13'te karar verdim. 15.800 lira şu an da indirimde. Normalde IPhone'un düz sürümleri uzun vadeli olmuyor ama inşallah bu uzun vadeli olur.

Açıkçası daha yeni iPhone 13 Pro aldım gayet memnunum öneririm. Fakat 13 Pro mu 13 mü dersen bence 13 yeterlidir hem performans, hem fiyat :)

Zaten fiyat yüzünden almak istemiyorumya. Hayat ne garip 1.5 ay önce 13 Pro fiyatı 13 fiyatındaydı. Almıyordum. Şimdi 1.5 ay önce Pro fiyatında olan şu anki 13'ü alacağım şaka gibi :)

Zaten fiyat yüzünden almak istemiyorumya. Hayat ne garip 1.5 ay önce 13 Pro fiyatı 13 fiyatındaydı. Almıyordum. Şimdi 1.5 ay önce Pro fiyatında olan şu anki 13'ü alacağım şaka gibi :)
1.5 ay sonra da 13 Pro Max fiyatına düz 13 modelini almayacağınızın garantisi yok. Beklemeden alacağınız alın derim, şimdiden hayırlı olsun.

Merhaba, hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Ay sonunda 5 senedir kullandığım Samsung Galaxy S7 telefonumu artık rafa kaldırıp sonunda iPhone ekosistemine geçmeyi planlıyorum. Ancak kafam halen karışık. Sizce iPhone 13'ün üzerine 4000 TL daha eklenip 13 Pro alınır mı, yoksa o fiyatı eklemeye gerek yok mu? Tahminimce alacağım telefonu da en az 4-5 sene kullanırım diye tahmin ediyorum.

Doğa manzaralarını sık sık fotoğraflarım ancak mobil oyunlarla pek aram yok. Şu aralar sadece Clash of Clans oynuyorum. Asıl isteğim uzun süre rahatça kullanabileceğim bataryasının üzmeyeceği doğru modeli almak.

Dipnot: Sizlerden ricam; bir telefona o kadar para verilmez, çöp vs. gibi yorumlar yapmayın çünkü konumuz bu değil. Android bir telefon almayı aklımdan bile geçirmiyorum onu da önermezseniz sevinirim.

Dostum siparişi verdim an itibarıyla 15699 TL'ye. İnşallah bu fiyata değer. 13 aldım bu arada Pro'ya o kadar paraya kıyamadım.

Makrolarda odaklayamıyor. Tam makro demiyorum dibine sokarak değil de arada 3-4 cm fark olsa da odaklayamıyor. Odak sorunu var netleşmiyor. Makro konusunda hiç memnun değilim kafadan 5-10 cm uzak olması gerek objenin.Pişmanım biraz keşke pro alsaydım neyse

Son düzenleme:

Geri
Yukarı