iPhone 13 vs Samsung S23

Bütçe
30.000-40.000
Oyun oynamıyorum desem yeridir. Maksimum ayda bir dışarıda subway surfers girdiğim oluyor. Haziran ayında aldım. Şansa bana geldi herhalde. Yoksa cihaz çok güzel ve bu şekilde sıkıntısı olan görmedim.
Dün ban yediğim için yazamadım da :D Hocam daha önce aldıysanız %10 a kadar olan pil kullanımı ekranını atma şansınız var mı? AoD sürekli açık olarak mı kullanıyorsunuz?

Sosyal medyaya çok düşkün biriysen kesinlikle iPhone, aynı zamanda uzun yıllar güncelleme de alırsın ve telefon değerini korur.
Ama oyun oynayayım, dizi izleyeyim başka bir şey önemli değil diyorsan Samsung'un ekranı harika.

Şahsen iPhone alırdım çünkü annem 2015 yılında aldığım iPhone 6'ımı kullanmaya devam ediyor, 2015'te çıkan Samsung gördün mü yakın zamanda ?

Dün ban yediğim için yazamadım da :D hocam daha önce aldıysanız %10'a kadar olan pil kullanımı ekranını atma şansınız var mı? AOD sürekli açık olarak mı kullanıyorsunuz?

Hocam sadece dokununca açılan her zaman açık ekran açık. Neyse bugün teknik servise gittim. Bataryada sorun olmadığını ama yazılımın hata verdiğini söyledi, yazılım attı. Düzelmezse getir, tekrar bakarız dedi. Düzelirse veya düzelmezse yani sonucu paylaşırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
iPhone 13 daha iyi bir telefon.

S23 tercih etmeniz için, 128 GB hafızanın yetmemesi gerekiyor(256 GB IP 13 fiyatı saçma).

iPhone 13 daha eski olmasına rağmen;
1-daha uzun süre güncelliğini koruyacak.
2-daha uzun süre stabil çalışacak, yani daha uzun ömürlü.
3-daha iyi fotoğraf ve video çeken bir telefon, kamerası daha iyi burada gece fotosu atıp Ultra geniş açıda zart zurt fotosu atanlara bakmayın-sosyal medya entegrasyonu hariçken bile daha iyi bir de sosyal medyada paylaşım yapıyorsanız aradaki fark iyice açılıyor.
4-ekran süresi daha fazla(batarya)
5-daha güvenli, saçma sapan virüs gibi mesajlar gelmiyor.
5-ikinci el değeri.

S23 tercih etmek için 2 tane neden olabilir,
1-120Hz ekran.
2-256 GB hafıza.

Eğer 128 yeterliyse bence S23 almak veya almayı düşünmek saçma, bir S23 sahibi olarak yazıyorum.

İşin en saçma tarafıysa,şu telefon iphone 14 e rakip olarak çıkıyor,aldığı geekbench skoru bırak iphone 13ü iphone 12den bile geride

Kendisinden 2.5 yıl önce çıkmış iphone12 nin içerisindeki a14 bionic tekli çekirdekte s23ten yani 8 gen 2 nin OC olmuş halinden daha yüksek puana sahip,zaten ip13 hem tekli hem çoklu vs hepsinde fark atmış s23 e içinden geçmiş.

Yani ip14 e denk diye tanıtılan cihazın cpu performansı iphone 12 ye denk.elma ile armut kıyaslanmaz.

Son düzenleme:
Kendisinden 2.5 yıl önce çıkmış iphone12 nin içerisindeki a14 bionic tekli çekirdekte s23ten yani 8 gen 2 nin OC olmuş halinden daha yüksek puana sahip,zaten ip13 hem tekli hem çoklu vs hepsinde fark atmış s23 e içinden geçmiş.

Yani ip14 e denk diye tanıtılan cihazın cpu performansı iphone 12 ye denk.elma ile armut kıyaslanmaz.
Sen tahmini olarak ne zaman çeneni kapatacaksın? Senin tek bilgin Geekbench skorlarından ibaret mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231110_135251_Chrome.jpg
    Screenshot_20231110_135251_Chrome.jpg
    65,8 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20231110_135316_Chrome.jpg
    Screenshot_20231110_135316_Chrome.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20231110_135331_Chrome.jpg
    Screenshot_20231110_135331_Chrome.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20231110_135551_Chrome.jpg
    Screenshot_20231110_135551_Chrome.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 31
Sen tahmini olarak ne zaman çeneni kapatacaksın? Senin tek bilgin Geekbench skorlarından ibaret mi?

AnTuTu zaten saçma sapan bir test, RAM'i fazla, megapixel fazla diye yüksek puan veriyor. Geekbench neden paylaşmadınız? 😂 Gündelik kullanımı yansıtan en doğru veriyi veren test Geekbench. 3DMark puanları yüksek grafikli oyun oynanacaksa önem arz ediyor.

3DMark testleri GPU oluyor CPU degil, ben CPU'dan bahsettim ve CPU'da S23 Ultra, iPhone 12'den daha düşük tekli çekirdek performansına sahip, bu da yeterince komik. Ben atayım hemen ahhaahah.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231110_141127_Chrome.jpg
    Screenshot_20231110_141127_Chrome.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
AnTuTu zaten saçma sapan bir test, RAM'i fazla, megapixel fazla diye yüksek puan veriyor. Geekbench neden paylaşmadınız? 😂 Gündelik kullanımı yansıtan en doğru veriyi veren test Geekbench. 3DMark puanları yüksek grafikli oyun oynanacaksa önem arz ediyor.

3DMark testleri GPU oluyor CPU degil, ben CPU'dan bahsettim ve CPU'da S23 Ultra, iPhone 12'den daha düşük tekli çekirdek performansına sahip, bu da yeterince komik. Ben atayım hemen ahhaahah.
Ya sen ne çeşit laf anlamaz bir insansın? Madem iPhone 12 S23 Ultradan daha yüksek skor almış sat elindekini güzelinden bir iPhone 12 al. Sıkar mı?

Yanlış bilgi
Ya sen ne çeşit laf anlamaz bir insansın? Madem iPhone 12 S23 ultradan daha yüksek skor almış sat elindekini güzelinden bir iPhone 12 al. Sıkar mı?

iPhone 12 almam ama 13 alırım, fiyat farkı çoktu ben alırken almadım 23K'ya geldi bana S23 256 GB.

Getir hemen bataryası 95 üzeri iPhone 13 256 GB anında takas ederim üstüne de 5 bin TL veririm.

Ya sen ne çeşit laf anlamaz bir insansın? Madem iPhone 12 S23 ultradan daha yüksek skor almış sat elindekini güzelinden bir iPhone 12 al. Sıkar mı?

bu arada iPhone XR'ın Geekbench skoru S22 ultradan daha yüksek, telefon kaç yıllık hatırlamıyorum bile. 😂😂😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran açık süreniz nedir? Hangi uygulamaları aktif kullanıyorsunuz? En az ne kadar en fazla ne akdar ekran açık süresi aldınız?
Dostum ben S23+ kullanıyorum. Günlük kullanımda neredeyse 2 gün gidiyor pili. Son yıllarda kullandığım pili en uzun giden cihaz diyebilirim. Şuan hem eski telefonum huawei nova5t yi kullanıyorum hem s23+. Pubg mobile oynuyorum. Oyunu açma süresi inanılmaz kısa.
Kasma donma olayına gelirsek. 4 yıllık huawei nova5t telefonumda bile hala kasma donma yok. İşlemcisi bukadar güçlü S23 te kasma donma olacağını hiçbir şekilde düşünmüyorum.

@EfoWars bilemedim şimdi. Normalde öyle olmaması gerekli.
Yurt dışında öyle değil zaten. Sadece Türkiye'de iphone statü olarak görüldüğü için ederinin kat kat üstünde satılıyor. Kızıma 2 ay kullanılmış sıfır görünümlü, faturalı, pil sağlığı %100 iphone 12 yi 13k tl karşılığında aldım. Samsung tarafına gelirsek s21 ile 2. Eli aşağı yukarı aynı fiyatlarda.

Son düzenleme:

Kullanıcısı olarak söylüyorum; CPU'da yakın bile değiller. Geekbench'te Android'lerin hiçbiri prime çekirdeğinin %100'ünü kullanamıyor. Ben senin S23 kullandığına falan inanmıyorum, en son 1/2.55'' main sensörlü 11 ile karşılaştıracaktın, 4090 kullanıyorum güçsüz hesabı. Zerre objektif olsaydın GPU'daki %100+ farkdan, kamera performansındaki çığır farkdan da bahsederdin. Neymiş efendim? A14 barındıran iPhone 12, 8 Gen 2 barındıran S23'ü CPU'da geçmiş ve bu da komikmiş. Komik olan şey senin fanlığını tatmin etme çabandan başka bir şey değil dostum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı