iPhone 13'ten 14 Pro Max'e geçmek mantıklı mı?

sprtcras

Decapat
Daha fazla  
Selam. Bir telefoncu abim iPhone 14 Pro Max Gold satıyor. Pil %89, çizik vs yok. Bende şu an 4 aylık iPhone 13 var. Pili 100. benimkini 32-33'e sayıyor üzerine de 22-23 bin lira istiyor. Yani 55 bine satıyor iPhone 14 Pro Max'i. Civarı biraz dolaştım minimum 59 binden başlıyor aynı model. Sorduğum birkaç tanışa da sordum bedava neredeyse diyor. Sizce nasıl geçmek mantıklı mı ve uygun mu fiyat, kaçırmayım mı?

Bence bu fiyatlarda da alınabilir ama + 20 bin vererek anlaşırsanız, sizin için çok iyi bir anlaşma olur. Bütçeniz varsa sizi zorlamayacaksa iyi bir güncelleme olur.

Ne ara %89'a düşürmüş kaç yıllık model ki bu telefon orjinal pil hemen düşmüş. Kusura bakmayın ama bir laf vardır nerde çokluk...

Pil kullanımı normal bence arkadaşlar. 1.5 yaşına girmiş bir ürün ve kullanıcısı muhtemelen pili bizim gibi önemsemeyen biridir. Bence hala 13'ün 100%'ünden fazla giden bir şarjı vardır. Tabii ki bu tamamen tercih meselesi ama ben olsam dediğim gibi geçiş yapardım. 20 Bin TL gibi bir ücretle de anlaşırsanız sizi üzmez diye düşünüyorum.

Pil kullanımı normal bence arkadaşlar. 1.5 yaşına girmiş bir ürün ve kullanıcısı muhtemelen pili bizim gibi önemsemeyen biridir. Bence hala 13'ün 100%'ünden fazla giden bir şarjı vardır. Tabii ki bu tamamen tercih meselesi ama ben olsam dediğim gibi geçiş yapardım. 20 Bin TL gibi bir ücretle de anlaşırsanız sizi üzmez diye düşünüyorum.
Hocam 20 bine anlaşamayız. Zaten benim elimdeki cihaza iyi veriyor 33 bini. Kendisi de diyorki ben bunu 59-60’tan aşağı satmam diye. Bize verdiği fiyat 55 bin. Yani benim 22 bin vermem gerekiyor telefonun üzerine nakit olarak.

Güvendiğin biriyse, üste 20k verip alabilirsin mantıklı iş olur.

Telefonu 53 bine bırakmaz hocam. Ben tanıdık telefonculara durumu izah ettim “biz telefoncular olarak o cihazı 55 bine alıyoruz zaten” dedi. Yani piyasa göre ucuza bırakıyor ama bilemedim.

Hocam 20 bine anlaşamayız. Zaten benim elimdeki cihaza iyi veriyor 33 bini. Kendisi de diyorki ben bunu 59-60’tan aşağı satmam diye. Bize verdiği fiyat 55 bin. Yani benim 22 bin vermem gerekiyor telefonun üzerine nakit olarak.

Telefonu 53 bine bırakmaz hocam. Ben tanıdık telefonculara durumu izah ettim “biz telefoncular olarak o cihazı 55 bine alıyoruz zaten” dedi. Yani piyasa göre ucuza bırakıyor ama bilemedim.
Şimdi 20 bin verin diyoruz ama 22'de fena değil. Eğer maddi durumunuza sıkıntı çıkarmayacaksa geçilir bence. Ha kendimi biraz zorlamam gerekir derseniz, eğer günlük kullanıcı ve sadece öylesine fotoğraflar çekecek biriyseniz de 13 bugün herkese rahat rahat yeter.

Pili %100 telefondan %89 telefona geçmek üzücü bence. İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa bence gerek yok. Onun yerine gidip sıfır iPhone 15 alırım şahsen.
Düz modeller arasında geçmek cazip gelmiyor bana. Elimdekinin üzerine 17 bin koyup düz 15 almak saçma bence, 5 bin daha koyup Pro Max almak daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı