iPhone 13'ten 14 Pro Max'e geçmek mantıklı mı?

Şimdi 20 bin verin diyoruz ama 22'de fena değil. Eğer maddi durumunuza sıkıntı çıkarmayacaksa geçilir bence. Ha kendimi biraz zorlamam gerekir derseniz, eğer günlük kullanıcı ve sadece öylesine fotoğraflar çekecek biriyseniz de 13 bugün herkese rahat rahat yeter.
Günlük kullanıcıyım. Oyun vs oynamıyorum. Sadece sosyal medya tüketicisiyim. Pro Max modellerinde gözüm var. Heves ediyorum yani pek bir şeyi yok. Bir de ucuza denk gelince cazip geldi bana.

Telefonu 53 bine bırakmaz hocam. Ben tanıdık telefonculara durumu izah ettim “biz telefoncular olarak o cihazı 55 bine alıyoruz zaten” dedi. Yani piyasa göre ucuza bırakıyor ama bilemedim.

Kendi telefonunu 1-2K fazla saydırmaya çalış o zaman hocam.
Burada önemli olan güvendiğin birisi mi? Sana özel o fiyata bırakıyorsa alabilirsin.

Günlük kullanıcıyım. Oyun vs oynamıyorum. Sadece sosyal medya tüketicisiyim. Pro Max modellerinde gözüm var. Heves ediyorum yani pek bir şeyi yok. Bir de ucuza denk gelince cazip geldi bana.
Dediğiniz şartlarda 22 Bin TL uygun bence. Bende 11 vardı, şarjı artık zorluyordu fakat bir deji batarya alıp 1.5-2 sene daha rahat götürürdü ama TFT Paneli de fazla sıkmaya başlamıştı beni. Nişanlımda 14 Pro vardı ve benimkine göre ekran kalitesi ve 120 hz akışı çok farkettiriyordu. Tepem attı 15 pro aldım aynı şekilde. Dediğiniz gibi biraz heves ve zevk meselesi. Sizi az çok kendim gibi gördüğüm için ; net almalısınız :)

Kendi telefonunu 1-2K fazla saydırmaya çalış o zaman hocam.
Burada önemli olan güvendiğin birisi mi? Sana özel o fiyata bırakıyorsa alabilirsin.

Daha önce alışveriş yaptığımız bir yer. Hatta telefon gözümün önünde satıldı. Dedik abi şu an alsak ne yaparsın, “ben bunu 60'tan aşağı satmam” dedi. Ki civardaki telefoncuları gezdik aynı gün 65 bine satanlar da var aynı cihazı.

Dediğiniz şartlarda 22 Bin TL uygun bence. Bende 11 vardı, şarjı artık zorluyordu fakat bir deji batarya alıp 1.5-2 sene daha rahat götürürdü ama TFT Paneli de fazla sıkmaya başlamıştı beni. Nişanlımda 14 Pro vardı ve benimkine göre ekran kalitesi ve 120 hz akışı çok farkettiriyordu. Tepem attı 15 pro aldım aynı şekilde. Dediğiniz gibi biraz heves ve zevk meselesi. Sizi az çok kendim gibi gördüğüm için ; net almalısınız :)
Birkaç dakika kullanınca o kadar akıcı geliyor ki kendi elimdeki 13’e ekmek veresim gelmedi 😂. Gerek ekran boyutu gerek akıcılık fena cezbetti beni. Bilmiyorum boşa para mı acaba karar veremedim bir türlü

Nedenini de yazsaydınız hocam

Birkaç dakika kullanınca o kadar akıcı geliyor ki kendi elimdeki 13’e ekmek veresim gelmedi 😂. Gerek ekran boyutu gerek akıcılık fena cezbetti beni. Bilmiyorum boşa para mı acaba karar veremedim bir türlü
Boşa para mı kısmı göreceli bir kavram aslında. Eğer bütçenizi zorlamayacak bir şey ise alınabilir. Hevesiniz olduğu için siz bunu alana kadar sürekli bunu düşüneceksiniz ve başka şeylere bile odaklanamayacaksınız belki de. Ama sizin kullanımınızda boşa olacak işin gerçeği. Ben memnunum 15 proya geçtiğim için, pişman da değilim ama aslında telefona bu kadar paralar verebilecek zenginliğim yok. Bu paraya yatırım yapabilirdim, başka şeylere harcayabilirdim ama ben bu şekilde mutlu olmak istedim ve amacımı gerçekleştirdim. İstediğim zaman da fiyatı çok düşmeden rahatça satabilmemin rahatlığı da var tabii.
Harcamak istediğiniz başka bir şey yok ve sizi en çok mutlu edecek şey bu ise, alın bence.

Selam. Bir telefoncu abim iPhone 14 Pro Max Gold satıyor. Pil %89, çizik vs yok. Bende şu an 4 aylık iPhone 13 var. Pili 100. benimkini 32-33'e sayıyor üzerine de 22-23 bin lira istiyor. Yani 55 bine satıyor iPhone 14 Pro Max'i. Civarı biraz dolaştım minimum 59 binden başlıyor aynı model. Sorduğum birkaç tanışa da sordum bedava neredeyse diyor. Sizce nasıl geçmek mantıklı mı ve uygun mu fiyat, kaçırmayım mı?

Pil sağlığı sizi en fazla 1 sene idare eder sonra değişim ister fakat o cihaz 14 Pro Max olduğu için geçilir. 13 ile arasında çok ciddi farklar var fiyat da iyi gibi duruyor batarya durumu dediğim gibi.

Nedenini de yazsaydınız hocam
İPhone larda genel olarak bir üst model, bir alt model ile pek bir farklılık içermez. En az 3 sürüm yükseltmek gerekir bir farklılık görmek için.

Tabi İPhone alanlar genel olarak bu mantığı benimsemez, hata çoğu kişi benimsemez.

Kendi düşüncemle, değmeyeceğini düşünüyorum. Ben almazdım. Ama millet alıyor.

Hocam 20 bine anlaşamayız. Zaten benim elimdeki cihaza iyi veriyor 33 bini. Kendisi de diyorki ben bunu 59-60’tan aşağı satmam diye. Bize verdiği fiyat 55 bin. Yani benim 22 bin vermem gerekiyor telefonun üzerine nakit olarak.

Telefonu 53 bine bırakmaz hocam. Ben tanıdık telefonculara durumu izah ettim “biz telefoncular olarak o cihazı 55 bine alıyoruz zaten” dedi. Yani piyasa göre ucuza bırakıyor ama bilemedim.

Nakit olarak derken? Elden vermeyi düşünmüyorsunuz herhalde. IBAN'dan gönderip açıklamasını düzgünce yazın ki herhangi bir durumda kanıtınız olsun. Şahsen o fiyata vermesi şüpheli diye düşünüyorum ama işte...

Geri
Yukarı