iPhone 13'ten S23'e geçmek

İnsanlar pek anlayarak yorum yapmıyor çünkü. Mantık aynen şöyle:
Bu 40 bin liralık iPhone, bu 30 bin liralık samsung. E apple daha iyi. Ya da 30 bin liralık samsung yerine gider 30 bin liralık iphone alırım. Mantık bu kadar düz. Aynı şey başka telefonlarda da geçerli. Mesela A55 S23 FE. İkisi de 20 bin liralık samsung. O zaman aynı olmalılar. O yüzden bakmayın çevrenize. S23 13'ü bırak 14'ten de iyi telefon. 13'ün samsung tarafında maksimum rakibi S23 FE olur ki ben 23 FE'yi de vermem 13 için.

13 kullanıyordum gram memnun degıldım. Satıp S23 aldım şu an gayet memnunum ama cevremdekı herkes iPhone satılıp Samsung mu alınır dıyor. Sızce ıyı mı yaptım?

Kamera açısından S23 daha iyi ama performans açısından kapışacak telefonlar değiller çünkü birisi Android birisi iOS
Ranking - AnTuTu Benchmark - Know Your Android Better buradan performans
Smartphone Ranking | DXOMARK buradan kamera farklarını inceleyebilirsin.

Performans konusunda da S23 daha iyi?

Farklı işletim sistemine sahip telefonlar kapışamazlar önce bunu bilmen gerekiyor.

Bazı anlama kıtlığı olan dengesizler IPhone'u savunduğumu düşünmüşler sanırım ilkokulda kitap okumanın önemi bu olsa gerek kapışacak telefon değiller farklı işletim sistemlerine farklı PCB'lere farklı mantıkta telefonlar sadece performanstan bakarsan biri 4 GB RAM diğeri 8 GB RAM.

Geri
Yukarı