iPhone 14 Android telefondan USB ile şarj etmek sağlıklı mı?

638242

Femtopat
iPhone adaptör şu an yok diye Android telefondan USB ile bağlanıp şarj ediyorum, biraz geç şarj oluyor, hafif ısınma da var, pil için zararlı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli adaptör istiyorsanız Mcdodo ve Spigen ürünlerine bakabilirsiniz. Adaptör kaliteli oldukça markası fark etmez. Zaten ısınma ve batarya eskimesi konusunda önemli olan şey Volt değerinin çok yüksek olmaması, daha çok amper değerine yönelik şarj etmesi.

Kaliteli adaptör istiyorsanız Mcdodo ve Spigen ürünlerine bakabilirsiniz. Adaptör kaliteli oldukça markası fark etmez. Zaten ısınma ve batarya eskimesi konusunda önemli olan şey Volt değerinin çok yüksek olmaması, daha çok amper değerine yönelik şarj etmesi.
Yani telefondan telefona şarjda problem olmaz mı?

Yani telefondan telefona şarjda problem olmaz mı?
Tam olarak o konuda bilgim yok. Cihazdan cihaza enerji geçişinde bir farklılık vs. varsa bilmiyorum şimdi yalan olmasın.
Alıp güvenebileceğiniz şarj cihazı markalarını yazdım ve bunlar oldukça kaliteli markalar. Orijinal Apple cihazı şart değil yani. Uzun süre için konuşuyorsanız.
Sadece şimdi için konuşuyorsanız, kısa süre için dayanacak cihaz lazımsa da bence 20-30W civarı bir adaptör varsa onunla şarj edin daha iyi. Telefondan güvenli ve çok daha verimli olduğunu tahmin ediyorum.

Benim bildigim Apple’ın orijinal adaptöründen sonra en iyi ve stabil adaptör Anker Powerpoint 3 Nano modeli.

Geri
Yukarı