iPhone 14 Pro kamera odağı hatası

Uton

Megapat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba, iyi forumlar. İPhone 14 Pro satın aldım fakat kameramda bir şey var, ilk defa kullandığım için bu bir sorun mu yoksa özellik mi bilmiyorum. Alttaki videoda beyefendi kamera uygulamasından fotoğraf açtığında elini sağ sol, yukarı aşağı yaptığına sürekli olarak lens değişimi tarzı anlamlandıramadığım bir şey oluyor. Videonun 1-1.09 dakika aralığında gösteriliyor. Bu arada hem eski iOS sürümü hem de güncel sürüm ile denedim telefon aynı. Herhangi bir aksesuar da kullanmıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, iyi Sosyaller. iPhone 14 Pro satın aldım fakat kameramda bir şey var, ilk defa kullandığım için bu bir sorun mu yoksa özellik mi bilmiyorum. Alttaki videoda beyefendi kamera uygulamasından fotoğraf açtığında elini sağ sol, yukarı aşağı yaptığına sürekli olarak lens değişimi tarzı anlamlandıramadığım bir şey oluyor. Videonun 1-1.09 dakika aralığında gösteriliyor. Bu arada hem eski iOS sürümü hem de güncel sürüm ile denedim telefon aynı. Herhangi bir aksesuar da kullanmıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Üzerinden 8 ay geçmiş. Eğer hala düzeltilmemişse demek ki temel olarak donanımda mı sorun var acaba? Ben de kullanıyorum ve nadiren yaşıyorum bu sorunu. Sırf bunu bile bahane edip THH'ye başvurup tam ücret iadesi alıp iPhone 15'e geçme fikri geldi aklıma.

Üzerinden 8 ay geçmiş. Eğer hala düzeltilmemişse demek ki temel olarak donanımda mı sorun var acaba? Ben de kullanıyorum ve nadiren yaşıyorum bu sorunu. Sırf bunu bile bahane edip THH'ye başvurup tam ücret iadesi alıp iPhone 15'e geçme fikri geldi aklıma.
İkinci cihazım bu ilk cihazda da bu sorun vardı ve bunda da mevcut. Kamera uygulamasına girince fotoğraf kısmında elimi oynatınca sürekli lens değiştiriyor aynı videodaki gibi, Apple destek bugün donanımsal bir sorun bulamadığını söyledi tanı ile fakat nasıl bir sorun ben de bilmiyorum. Bu sorun çözülene kadar da sürekli değişim ile uğraşamam ki. Cumartesi tekrar değişim için gideceğim eğer tekrar sorun olursa S23 Ultra veya İphone 15 düşüneceğim. Nereden baksak 1 haftaya yakın bir süredir cihazı değişim vs vs yüzünden kullanamıyorum. Apple’ın bu sorunu hala çözememiş olması gerçekten komik, çoğu kişide olan bir sorun mu yoksa bana mı denk geldi anlamış değilim açıkçası.

Son düzenleme:
İkinci cihazım bu ilk cihazda da bu sorun vardı ve bunda da mevcut. Kamera uygulamasına girince fotoğraf kısmında elimi oynatınca sürekli lens değiştiriyor aynı videodaki gibi, Apple destek bugün donanımsal bir sorun bulamadığını söyledi tanı ile fakat nasıl bir sorun ben de bilmiyorum. Bu sorun çözülene kadar da sürekli değişim ile uğraşamam ki. Cumartesi tekrar değişim için gideceğim eğer tekrar sorun olursa S23 Ultra veya iPhone 15 düşüneceğim. Nereden baksak 1 haftaya yakın bir süredir cihazı değişim vs. Yüzünden kullanamıyorum. Apple'ın bu sorunu hala çözememiş olması gerçekten komik, çoğu kişide olan bir sorun mu yoksa bana mı denk geldi anlamış değilim açıkçası.

Hocam tam olarak videodakinin aynısını mı yapıyorsunuz da başınıza geliyor?

Hocam tam olarak videodakinin aynısını mı yapıyorsunuz da başınıza geliyor?
Hocam bu sorunu rastgele keşfettim, kamera uygulamasını açtım ve fotoğraf kısmında 1x’de iken elimi sağ sol yukarı aşağı yaptığımda sürekli lensin değiştiğini ve lens değiştikten sonra kısa bir süre kameranın odaklamadığını fark ettim. Cihazı değiştirmeme rağmen aynı sorun var mı diye özellikle baktım evet sorun hala devam ediyor.

Arkadaşlar merhaba, iyi sosyaller. iPhone 14 Pro satın aldım fakat kameramda bir şey var, ilk defa kullandığım için bu bir sorun mu yoksa özellik mi bilmiyorum. Alttaki videoda beyefendi kamera uygulamasından fotoğraf açtığında elini sağ sol, yukarı aşağı yaptığına sürekli olarak lens değişimi tarzı anlamlandıramadığım bir şey oluyor. Videonun 1-1.09 dakika aralığında gösteriliyor. Bu arada hem eski iOS sürümü hem de güncel sürüm ile denedim telefon aynı. Herhangi bir aksesuar da kullanmıyorum.

Kullanılan büyük sensörle alakalı bir durum. Makro modunun ana kamerada olmamasıda yakın çekimde sorun çıkarabiliyor.

Kullanılan büyük sensörle alakalı bir durum. Makro modunun ana kamerada olmamasıda yakın çekimde sorun çıkarabiliyor.
Hocam kronik bir sorun mu yoksa bana mı denk geldi? Eğer kronik ise değişim işe uğraşmayayım direkt iade edebilirim. Ayrıca odaklama dışında sürekli de lensin değişmesi gibi bir şey var, bu bir özellik mi yoksa sorun mu bilmiyorum. 13 Pro kullanan arkadaşımda denedim elimi sağ sol yaptığımda lens değişimi olmuyordu.

Son düzenleme:
Hocam kronik bir sorun mu yoksa bana mı denk geldi? Eğer kronik ise değişim işe uğraşmayayım direkt iade edebilirim. Ayrıca odaklama dışında sürekli de lensin değişmesi gibi bir şey var, bu bir özellik mi yoksa sorun mu bilmiyorum. 13 Pro kullanan arkadaşımda denedim elimi sağ sol yaptığımda lens değişimi olmuyordu.

Lens değişimini kapatmama rağmen ben video çekerken bir kere değişmişti. Desteğe sorup tanı yapmıştım ve bir sorun gözükmediğini söylemişti.

Lens değişimini kapatmama rağmen ben video çekerken bir kere değişmişti. Desteğe sorup tanı yapmıştım ve bir sorun gözükmediğini söylemişti.
Ben desteğe 2 kez yazdım, ilk yazdığımda böyle bir şeyin olmaması gerektiğini söylediler, ikinci destek ise sadece uzaktan tanı yaptı ve donanımsal bir sorun gözükmediğini söyledi. Yetkili servise gittiğimde yetkili serviste değişim için onay vermişti. Tam olarak bu lens değişimi nereden kapanıyor hocam?

Hocam bu donanımsal bir sorun. Başka 14 Pro da alsan onda da bu sorunu yaşayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı