iPhone 14 Pro Max kasıyor

Arkadaşlar iyi Sosyaller. iPhone 14 Pro Max cihazım günde 2-3 defa kasıyor. Telefonu açıyorum diyelim ekran 3-4 saniyeliğine bildiğiniz kasıyor menü arası geçişler yavaşlıyor. Bunu ilk Instagram'da video izlerken fark ettim video kaynaklı olduğunu düşünmüştüm sonra ana ekrana hızlıca gelip test ettiğimde telefonda bir sorun olduğunu fark ettim. Sizce ne yapmalıyım cihaz yurt dışı cihazı.

iOS 16 kaynaklı bir sorun olduğu için düzeleceğini sanmıyorum ama yedek alıp DFU mod ile sıfırlayın, istiyorsanız yedek almadanda sıfırlayabilirsiniz.

13 Pro Max kullanıyorum ve annemde 14 Pro Max var. iOS 17 beta sürümünden dolayı bazı uygulamalar kapanıp açılabiliyor. Onun dışında 10 saatlik kullanımınızda Android cihazlarda 48234839423894 kez görebileceğiniz kasmaları 2-3 kez dışında görmüyorsunuz. Günlük bu tarz hafif kasmalar çok normal. 120Hz de sabit değil. Hatta neredeyse hiçbir zaman 120 olmuyor gördüğüm üzere. Sadece oyunlarda falan sabit oluyor ve onlar da deli pil yiyor zaten.

Samsung Note 9 kullanıyorum ve şimdiye kadar 48234839423894 kez kasma yaşamadım ve gayet akıcı :D.
(Edit: Ayrıca yoğun kullanımda veya oyun oynarken de sıkıntı yaşamıyorum.)

Sorun iOS 16 tamamen. 12 Pro kullanıyorum bazen klavyede takılıyor telefon. Daha 3 yaşında cihaz klavyede takılıyor. 14 Pro Max bile sorun yaşıyorsa iOS 16 harbiden gelmiş geçmiş en kötü sürüm. iOS 11’i bile geçti bence bu konuda. Ya DFU ile sıfırlayın ya da geçmezse mecbur iOS 17’yi bekleyin. Ama iOS 17’de en başta çok stabil olmayacaktır.

55 bine iPhone alıp 8 binlik Android ile kıyaslamayın lütfen. 1 yıldır F4 GT kullanıyorum bahsettiğiniz günlük donmaları tüm yıl ancak yaşamışımdır.

Evet menü arası geçişlerde kasma oluyor 3-4 saniye sonra geçiyor çok nadir oluyor ama.
cihazınız yeni başlatmayı deneyin Ayarlar erişebilirlik dokunma asistivetouch girin tek dokun kısmına menü ekleyin ve açın ekrana siyah nokta gelecek oradan aygıt fazlası yeniden başlattı seçin cihaz yeniden başlayacaktır aynı zamanda safarinin ayarlarından web verilerini silebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı