iPhone 14 Pro Max pil hızlı bitiyor

güneş66

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 1 ay oldu 14 Pro Max aldım. İlk sahibiyim bir arkadaşımla aynı anda aldık. Fakat benim ekran sürem 6-7 saat sadece Wi-Fi ama arkadaşımın Wi-Fi Bluetooth 4G açık bir şekilde kullanıyor 11-12 saat aynı iOS sürümünü kullanıyoruz üstelik. (arkadaşımın pil markası sunwoda benim ise desay.) Ben bu işi anlamadım gerçekten canımı sıkmaya başladı. Apple ile görüştük normal cihazda bir sorun yok diyor. Bu kadar para verdik başımıza böyle sorunlar geliyor. Pil sorununu düzeltmek için ne gibi bir işlem yapabilirim. Aklıma temiz ITunes'tan iOS atmak. Telefonu normal bir şekilde sıfırlamak. Gibi gibi şeyler geldi. Bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
(arkadaşımın pil markası sunwoda benim ise desay.
Anlamadım yan sanayi pil mi takılı? Pil üreticileriymiş ilk kez duydum. Apple hep sorun yok der zaten. 6-7 saat az bir süre, normal değil. Temiz iOS atmayı deneyebilirsiniz ama pil sağlığı kronik sorun sanırsam. Bende de 14 Pro var araştırdığım üzere bazılarının telefonu iyi giderken bağzılarınınki daha az gidiyor. Benimki de böyle. O yüzden telefona format atmak bir şey değiştirmeyebilir de.

Merhaba 1 ay oldu 14 Pro Max aldım. İlk sahibiyim bir arkadaşımla aynı anda aldık. Fakat benim ekran sürem 6-7 saat sadece Wi-Fi ama arkadaşımın Wi-Fi Bluetooth 4G açık bir şekilde kullanıyor 11-12 saat aynı iOS sürümünü kullanıyoruz üstelik. (arkadaşımın pil markası sunwoda benim ise desay.) Ben bu işi anlamadım gerçekten canımı sıkmaya başladı. Apple ile görüştük normal cihazda bir sorun yok diyor. Bu kadar para verdik başımıza böyle sorunlar geliyor. Pil sorununu düzeltmek için ne gibi bir işlem yapabilirim. Aklıma temiz ITunes'tan iOS atmak. Telefonu normal bir şekilde sıfırlamak. Gibi gibi şeyler geldi. Bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Teknik servise gondermeyi denediniz mi?

Şimdi arkadaşınız ile kıyaslama yaptığınız durumu biraz açar mısın? Şöyle arkadaşınız ile aynı uygulamaları mı kullanıyorsunuz? Ekran parlaklığınız aynı mı? Arkadaşınız ekstra ayar ( arka planda yenilemeyi kapatmak, otomatik parlaklığı kapatmak gibi ) ayarlar yapmış mı? Kullanıma bağlı olarak hard kullanıp da 6-7 saat alıyorsanız normal, hele ki kamera kullanımı varsa gayet normal bu süre. Fakat evde sosyal medya, mesajlaşmak ve arama dışında cihazı ikinizde bu şekilde kullanıyor ve bu fark ortaya çıkıyor ise, cihazı dfu mod ile bir kez sıfırlayıp kullanım sağlayın. Eğer yine aynı sıkıntı devam ediyorsa Apple ile iletişime geçip yardım talep edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz ayarlar ile alakalı olabileceğini düşünüyorum.
iPhone 14 Pro Max modelinden iPhone 15 Pro Max modeline geçtim.
14 Pro Max modelinde en az aldığım açık ekran süresi 6 saat 13 dk kadardı.
Çok kullandığım zamanlarda da en fazla 11 saat 13 dakika kadar açık ekran süresi aldığımı hatırlıyorum. Ayarlarınız ile alakalı bir sorun olabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı