iPhone XR pil sağlığı aşırı hızlı bitiyor

furkancetinkol

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
40 gün önce sıfır iPhone XR satın aldım. 30 günün sonunda pil sağlığım %99'a indi hadi dedim normaldir. 10 günlük süreçte de pil sağlığı %97'ye kadar geriledi. iOS 15.2 kullanıyorum telefonumu sıfırladım, şarj aletim orijinal, telefonda oyun oynamıyorum, şarjda telefonuma dokunmam ama bu hızlı tükeniş moralimi bozdu sebebi ne olabilir sizce? Bu arada Apple ile görüştüğümde telefonumu sadece 37 kere şarj ettiğimi öğrendim yani değerler hiç normal değil.
(Telefonumun garantisi yurt dışında geçerli olduğu için bu konuyu açtım, TR garantili bir cihaz olsa direk garantiye yollardım zaten)

Şarj etme yüzdesi alışkanlığınız nedir? En sağlıklı döngü %20-80 arası. Pil sağlığınız biraz hızlı düşmüş. Telefona kaç kere güncelleme yaptınız? Ve bu güncellemeleri telefon ayarlarından, hali hazırda olan işletim sistemi üzerine mi yazdınız?

Oyun oynamayan birine göre normal değerler değil. Sorun büyük oranda cihazda olabilir. Bataryanın yan sanayi olması ihtimalini düşündüm fakat genelde yan sanayi bataryalarda ne kadar ömrü azalırsa azalsın pil sağlığı %100'den aşağı inmez. Can sıkıcı bir durum.

Son düzenleme:
Şarj etme yüzdesi alışkanlığınız nedir? En sağlıklı döngü %20-80 arası. Pil sağlığınız biraz hızlı düşmüş. Telefona kaç kere güncelleme yaptınız? Ve bu güncellemeri telefon üzerinden, halihazırda olan işletim sistemi üzerine mi yazdınız?

14 ile geldi telefon 15.2'ye güncelledim bir kere bugün de tekrar telefona temiz kurumla 15.2'yi kurdum sıfırdan. Şarj alışkanlığım anormal değil dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı