iPhone 14 Pro nüfus cüzdanına kaydedilirse ne kadar süre kullanılabilir?

Size olayı şöyle bir özetleyim: Ablanız telefonu Türkiye sınırına getirip hattı taktığı zaman o sayım başlar. Bu süre 4+4 ay. (fiziksel SIM + esım) kayıt işine gelirsek 6 ay içinde Türkiye sınırları dışına çıkmanız gerek, bu herhangi bir kimlik ile gidilen ülke de olabilir. Örnek verirsek Gürcistan veya Kıbrıs. Ülke dışına çıktıktan sonra nüfüs cüzdanınız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Sanırsam ülkeye dönerken bir kağıt veriyorlar o kağıt ile telefonu kaydedebiliyorsunuz. (bu konuda fazla bilgim yok) 2800 gibi bir ücreti var ek olarak 3 yıl boyunca telefonu kayıt ettirdiğiniz kişi adına olan hattı kullanabiliyorsunuz, yani 3 yıl boyunca telefonu kimseye satamazsınız. Umarım yardımcı olmuşumdur :)

Dostum o mevzuyu kapattılar hatta geçiçi IMEI uzatma uygulamasıda kapandı yılbaşında sonra sıkıntı yani ille kayıt yapılmak zorunda o telefon telefonu açar açmaz 2 ay süren var.

Dostum o mevzuyu kapattılar hatta geçiçi IMEI uzatma uygulamasıda kapandı yılbaşında sonra sıkıntı yani ille kayıt yapılmak zorunda o telefon telefonu açar açmaz 2 ay süren var.
Hocam merhaba yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle, ben zaten hiç uğraşmam öyle muhabbetlerle.. direkt kayıt ettirmek istiyorum cihazı. Sadece prosedürü öğrenmek istedim herkes de çok yardımcı oldu sağ olsun.

Benzer durumdayım bende bir cihaz getirteceğim yurt dışı iPhone14 Pro
İki ay önce kıbrısa gittim pasaportum yok ama bir yıl içinde kimlik numarası ile kayıt yaptırma hakkım var.

Bir sıkıntım var o da kullandığım hat benim üzerime değil. Bu vesileyle o hattı üzerime alacağım.

@eKqx arkadaşın yazdıkları koşulları sağlıyorsanız alabilirsiniz.
Benim de hat üzerime değil de babamdan alacağım 😃 umarım bir sorun olmadan telefonuma kavuşurum güzel bir kâr ettiriyor İngiltere’den alıyor olsam bile

Hocam merhaba yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle, ben zaten hiç uğraşmam öyle muhabbetlerle. Direkt kayıt ettirmek istiyorum cihazı. Sadece prosedürü öğrenmek istedim herkes de çok yardımcı oldu sağ olsun.

Benim de hat üzerime değil de babamdan alacağım 😃 umarım bir sorun olmadan telefonuma kavuşurum güzel bir kâr ettiriyor İngiltere'den alıyor olsam bile

Hat alırken sıkıntı olmuştu (Şehir dışındaydım mecburen aldırdık) benim hatttımda annemin üzerineydi. Artık biraz ücretle üzerime aldıracağım.

İngiltere fiyatları ne kadar bakabildiniz mi? Bende baeden aldıracağım.

Ben bir tane iPhone 13 pro max getirticem bunu aldıktan sonra örn makedonyaya gitsem geldiğimde ömür boyu kullanım için pasaporta kaydettirebiliyor muyum? Yurtdışına çıkıp gelmiş olacağım çünkü.

Ben geçici IMEI kayıdınından bahsetmedim hocam. Ben telefonu pasaport kayıdına ait olan işlemden bahsettim :)

Hat alırken sıkıntı olmuştu (Şehir dışındaydım mecburen aldırdık) benim hatttımda annemin üzerineydi. Artık biraz ücretle üzerime aldıracağım.

İngiltere fiyatları ne kadar bakabildiniz mi? Bende baeden aldıracağım.
Hocam Amazon’da 14 pro 1100 pound olarak alabiliyorum şu an. 128 GB

Ben bir tane iPhone 13 pro max getirticem bunu aldıktan sonra örn makedonyaya gitsem geldiğimde ömür boyu kullanım için pasaporta kaydettirebiliyor muyum? Yurtdışına çıkıp gelmiş olacağım çünkü.
Sanırım oluyor hocam zaten pasaportla direkt olması lazım gerekli şartları karşıladıktan sonra.. benim derdim nüfus cüzdanına kaydetmek

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı