iPhone 14 Pro nüfus cüzdanına kaydedilirse ne kadar süre kullanılabilir?

kay1istaken

Decapat
Arkadaşlar merhaba herkese, benim bir sorum olacak. Bu konuda birçok konu açıldığını gördüm ama ben farklı bir şey soracağım. Benim aile bireylerimden biri İngiltere'ye gitti, yıl sonuna doğru gelecek ve ben iPhone 14 Pro aldırmak istiyorum. Ancak geldiğinde kaydettirmek için pasaportum bulunmuyor. Birkaç siteyi araştırdım, sanırım pasaport olmadan nüfus cüzdanı ile de Batum'a vesaire gidersem üzerime kaydettirebiliyorum cihazı. Bilgisi olan varsa eğer nüfus cüzdanına kaydettirirsem ne kadar süre kullanabilirim vs. bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. İyi akşamlar herkese.

Kayıt yapılıyor ama aile bireyin getirip pasaportuna işletse daha garanti bir seçenek olur. Kimlik kartına yapan insanlar var diye gördüm FB gruplarında.
Eğer o da 3 yıllıksa aile
Nüfus cüzdanına kaydettirmek biraz zorlu bir işlem galiba. Pasaport daha garanti.
yani sadece giriş çıkış yapılan belgedeki bi numara var sanırım e devlette onu talep ediyor. Yukardaki arkadaşımın söylediği gibi Facebook sayfalarına falan bakacağım.

Teşekkür ederim yanıtınız için, pasaportu 4-10 yıllık çıkarmam gerekir sanırım bu işlemi yapacaksam.. çünkü 3 yıl kullanabileceğim ya. Öyle olması gerekir sanırım mantıken
Yok 6 aylık çıkarman yeter. Bir kere kayıt ettirdikten sonra istersen 50 yıl kullan. 3 yıl sonra başkasına satabiliyorsun.

Teşekkür ederim yanıtınız için, pasaportu 4-10 yıllık çıkarmam gerekir sanırım bu işlemi yapacaksam. Çünkü 3 yıl kullanabileceğim ya. Öyle olması gerekir sanırım mantıken

Telefonu 3 yıllık kaydettirmiyorsunuz, bir kere kaydettiriyorsunuz sonsuza kadar artık o telefon yolcu beraberinde getirilmiş cihaz olarak gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı