iPhone 14 Pro yetkisiz müdahale denerek garanti dışı bırakıldı

Bende 14 Pro Max var bir gün bile ne donanımsal ne de yazılımsal bir hata ile karşı karşıya gelmedim inşallah kimse de gelmez fakat hocam sizin durum bence aldığınız yer ile alakalı ya :(

Bilemiyorum hocam, başımdan kaynar sular döküldü. Beni ya troy çarptı veya teknik servis çarptı bakalım çıkacak bir şekilde ortaya. Ama şundan eminim köşe başındaki bir telefoncuya götürüp yaptırtsam daha az mağdur olurdum orası kesin. :(

Bilemiyorum hocam, başımdan kaynar sular döküldü. Beni ya troy çarptı veya teknik servis çarptı bakalım çıkacak bir şekilde ortaya. Ama şundan eminim köşe başındaki bir telefoncuya götürüp yaptırtsam daha az mağdur olurdum orası kesin. :(

Hocam F/P Pro'ya falan götürün 14 Pro gibi altın bir cihazı kalkıp köşe başı telefoncuya götürmeyin parça çalınma olayları falan oluyor. 14 Pro da neden olmasın bir yaptırın bir bakmışsınız Face ID gitmiş :D F/P Pro en mantıklısı gibi şu an.

Hocam F/P Pro'ya falan götürün 14 Pro gibi altın bir cihazı kalkıp köşe başı telefoncuya götürmeyin parça çalınma olayları falan oluyor. 14 Pro da neden olmasın bir yaptırın bir bakmışsınız Face ID gitmiş :D F/P Pro en mantıklısı gibi şu an.

Evet hocam F/P Pro'nun vereceği fiyata göre ya oraya yaptıracağım veya mahkeme ile uğraşacağım Apple'dan geri dönüş bekliyorum bakalım.

Merhaba, iPhone 14 Pro cihazım mevcut alalı yaklaşık 2-2.5 ay kadar oldu. Cihazımızı Troy'dan almıştık fakat 4 gün önce herhangi bir sorun yokken servis yok hatası ile karşılaştım ve üstelik cihazı Apple'ın kendi yetkili servisine götürdüğümüzde cihaz hiçbir işlem görmemesine rağmen yetkisiz müdahale denerek garantiden saf dışı bırakıldı ve 45 bin Türk lirası onarım masrafı istendi. Daha önce bu duruma düşen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Aldığın yere iade et..

Çok teşekkür ederim öncelikle avukat bir arkadaşım ile görüştüm yanlış hatırlamıyorsam 10 Bin Türk Lirası ve daha fazla değeri olan ürünler için heyet, olayı mahkemeye taşıyıp bilirkişi raporuna bırakıyormuş dava kayıp durumunda ise devletin masrafları karşıladığını söylemişti.

Eğer durum böyle ise, hiç şüphesiz dava açın. Zamanında benim de servis ile sıkıntım oldu heyete gitmek istedim bana direk mahkeme açmamı söylediler, açmak için dilekçe yazdıracaktım ki adam kaybetme olasılığın da var şu sebeplerden kaybedersen bir de avukat parası ödersin deyince vazgeçmiştim, uğraşı da cabası çünkü.

Tüketici hakları mahkemesine şikayet edip ürünün yenisi ile değişimini ya da fatura bedelini talep edebilirsin. Tamiri reddetme ya da garanti dışı bırakma hakları yok. Tamir edebilme hakkı yasası gereği telefonu açıp müdahale etmiş olsanız dahi hasarın sizin müdahalenizden kaynaklandığını somut deliller ile kanıtlayamadıkları sürece cihazı garanti dışı bırakamazlar. Garanti etiketi vs. gibi uygulamalar yasal değildir ve kullanıcının cihazı kendisinin tamir etme, müdahale etme hakkı her zaman vardır. Hiçbir cihaz daha önceden açılmış/sökülmüş ya da garanti etiket yırtılmış gerekçesiyle garanti dışı bırakılamaz. Hasarın sizin tarafınızdan gerçekleşen müdahale sonucu gerçekleştiğini ispat edemedikleri sürece garanti kapsamında işlem yapılmak zorunda.

Ayrıca 2.5 aylık cihazı kesinlikle servise götürme aldığında yere git. İlk 6 ay içinde gerçekleşen arızalar satıcı sorumluluğundadır ve ayıplı mal kapsamında değerlendirilip garantiye gitmeden 0 ürün ile değiştirilmesi gerekir.

Kabul etmiyorlarsa tüketici haklarına başvur, kaybederseniz bütün mahkeme masrafları devlet tarafından karşılanıyor, kazanırsanız zaten karşı taraf kaşılıyor masrafları. Avukat aracılığı ile başvuruda bulunursanız avukatlık masrafları da karşı taraftan tahsil ediliyor.

Son düzenleme:
Merhaba, iPhone 14 Pro cihazım mevcut alalı yaklaşık 2-2.5 ay kadar oldu. Cihazımızı Troy'dan almıştık fakat 4 gün önce herhangi bir sorun yokken servis yok hatası ile karşılaştım ve üstelik cihazı Apple'ın kendi yetkili servisine götürdüğümüzde cihaz hiçbir işlem görmemesine rağmen yetkisiz müdahale denerek garantiden saf dışı bırakıldı ve 45 bin Türk lirası onarım masrafı istendi. Daha önce bu duruma düşen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Randevu alıp cihazı zorlu Center'a götürmeni tavsiye ederim.

Selam güncelleme yapmadığım için özür dilerim, iki firmayı da tüketici mahkemesine verdik ve onaylandı inceleme beklıyoruz sonuçları sizlerle paylaşacağım tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı