Yurt dışı iPhone 14 Pro Max almak mantıklı mı?

Yakın zamanda kardeşim aldı yanlış bilmiyorsan %11 demişti tax free dedikleri ücret ve apple da stoklar bitmiş başka mağazadan aldı oradan alırken 2 adet yan ürün alma zorunluğu koymuşlar kılıf cam gibi onlarında vergisini alabiliyorsun.
5399 lari’nin %11’i 593,89 lari yapar. 4147 TL yani. Tabi para birimi dönüştürürken biraz kayıp olabilir. Sarı site fiyatlarından yine pahalı oluyor sanırım bilemedim.

Bir tanıdığım var, Irak'a gidip geliyor.
Ben bu tanıdığa 14 pro aldırmayı düşünüyorum.
Tanıdığınız telefoncu mu? Yurtdışı çıkış yapmış olduğunuzu varsayarsam 5-6 günlük bir süre kaldı. Getirtecekseniz bilginiz olsun.

Kıbrıs'a da gidebilirsiniz. Oradan da oluyor diye biliyorum ama bir araştırmanızda fayda var çünkü arkadaşlar arası muhabbetimizde duymuştum Kıbrıs olayını. Bilen varsa aydınlatsın bizi.
Kıbrıs ta oluyor diye biliyorum ama uçak fiyatları acayip pahalı o yüzden o ihtimali eledim.

Sarı siteden almadan önce en hızlı şekilde yurt dışına gidip geri gelmek en mantıklısı. Orada bakarsın stok bulamazsan burada geldiğinde alırsın telefonu. Orada bulursan bir tık daha ucuza gelir bulamazsan zaten yılbaşı zammı geldikten sonra yurt dışı telefonlarının satışları illaki düşeceği için yıl başından önce herkes satmaya çalışıyor piyasa çok hızlı. Her türlü orada bulamazsan burada sarı siteden bulur alır kaydettirirsin.

5399 Lari'nin %11'i 593,89 lari yapar. 4147 TL yani. Tabii para birimi dönüştürürken biraz kayıp olabilir. Sarı site fiyatlarından yine pahalı oluyor sanırım bilemedim.

Tanıdığınız telefoncu mu? Yurt dışı çıkış yapmış olduğunuzu varsayarsam 5-6 günlük bir süre kaldı. Getirtecekseniz bilginiz olsun.

Kıbrıs'ta oluyor diye biliyorum ama uçak fiyatları acayip pahalı o yüzden o ihtimali eledim.

Hocam, arkadaş getirecek 28K dedi. Alırsam muhtemelen 2 hafta sonra elir gelir kayıt parası 6K çıkar.

APPLE.PNG

Şu resim yeterli olur sanırım.

Bizim millet Gürcistan'a öyle bir akın etti ki oradaki fiyatlar da patladı. 1-1.5 ay önce fiyatlar gayet güzeldi ama şimdi bilemiyorum.

Ben geçen hafta arkadaşıma Almanya dan 1620 Euro ya 256GB olan modeli aldırdım. Şuan tax free işlemini yaptık geri ödeme bekliyoruz.

Sarı sitede genelde Uzakdoğu ve Arap ülkelerinin cihazlarını satıyorlar. Tr da garantiye işiniz düşerse süründürürler.

Bizim millet Gürcistan'a öyle bir akın etti ki oradaki fiyatlar da patladı. 1-1.5 ay önce fiyatlar gayet güzeldi ama şimdi bilemiyorum.

Ben geçen hafta arkadaşıma Almanya'dan 1620 Euro ya 256 GB olan modeli aldırdım. Şu an tax Free işlemini yaptık geri ödeme bekliyoruz.

Sarı sitede genelde Uzak Doğu ve Arap ülkelerinin cihazlarını satıyorlar. TR da garantiye işiniz düşerse süründürürler.

Hocam orasına katlanacağım artık ama aklıma takılan diğer bir soru da şu: Şimdi cihazı aldım diyelim pasaport kaydı vs nasıl oluyor? Pasaport çıkarttıracağım bu neyse de yurt dışında çıkıp gelmek gerekiyormuş falan nasıl oluyor bu işler bilgi verir misiniz?

Hocam orasına katlanacağım artık ama aklıma takılan diğer bir soru da şu: Şimdi cihazı aldım diyelim pasaport kaydı vs nasıl oluyor? Pasaport çıkarttıracağım bu neyse de yurt dışında çıkıp gelmek gerekiyormuş falan nasıl oluyor bu işler bilgi verir misiniz?

Cihazı kimliğini kullanarak da kayıt yaptırabilirsin. Bence pasaport çıkarmakla uğraşma. Yıl başına kadar Kıbrıs yada Gürcistan'a bir gir çık yap alacağın cihazı kimliğine kaydettir.

Merhaba,

Yurt dışından gelmiş bir 14 Pro Max almayı planlıyorum. Daha doğrusu hala bir soru işareti. Şöyle ki benim için yurt dışından cihazı alıp bana getirebilecek birisi olmadığından sarı site ilanlarına mahkumum. 14 Pro Max 128 GB 29-30k, 256 GB 31-32K civarı bulunabiliyor. 1000-1100 dolarlık ürüne tabii ki kar ekleyip satıyorlar. E tabii kayıt işlemi için de yurt dışına girip çıkmak gerekiyor. Pasaportum ve vizem olmadığı için en iyi ihtimal Gürcistan'a gidip gelmem gerekecek. Malum kayıt ücreti yılbaşından sonra bayağı artacağı için önümüzdeki hafta son günler olacak. Gürcistan'a uçak biletleri de aşırı pahalı olduğundan otobüs ile gidip gelinebilir diye düşündüm. Kendi aracım yok. Kayıt ücreti ve yol masrafı ile 35-36k gibi bir masrafı olacak telefonun. TR'de tedarik sorunu da olsa Apple Store'da 44-46k fiyatlar. Halihazırda iPhone 12 kullanıcısıyım. Piyasayı araştırdım, kendi cihazımı da 17-20k aralığında satabilirim sanırım. Garanti konusunda çok emin değilim. Sanırım Avrupa cihazları TR'de garantili oluyor. Şu anda da genelde ABD ürünleri daha ucuz konumda. Aldığımı varsayarsak ileride telefonu satarsam TR cihazlarına göre değeri daha düşük oluyor sanırım. Yarın belki cihazı alabilirim. Köprüden önce son çıkışta size de danışmak istedim.
Instagramda bir yer vardı arkadaşım iletişime geçip 11 Pro max'i 5000 liraya almıştı. Sarı siteden param güvende ile de satış yapıyordu. Bir bakayım istersen. 14'ü 16-17'ye satıyordu.

Instagramda bir yer vardı arkadaşım iletişime geçip 11 Pro max'i 5000 liraya almıştı. Sarı siteden param güvende ile de satış yapıyordu. Bir bakayım istersen. 14'ü 16-17'ye satıyordu.
Hocam dikkatli ol. Dediğiniz yöntemle dolandırıcılık yapıyorlar. Sarı site üzerinden param güvende ile satıyoruz diyorlar. Attıkları link birebir sarı site kopyası ama site sahte. Parayı direkt dolandırıcıya gönderiyorsun. Arkadaşım aldı demişsiniz ama bilemedim. Dikkatli olun ben uyarayım.

Hocam, arkadaş getirecek 28K dedi. Alırsam muhtemelen 2 hafta sonra elir gelir kayıt parası 6K çıkar.
Hangi cihaza 28k dedi?

Ben geçen hafta arkadaşıma Almanya dan 1620 Euro ya 256GB olan modeli aldırdım. Şuan tax free işlemini yaptık geri ödeme bekliyoruz.

Sarı sitede genelde Uzakdoğu ve Arap ülkelerinin cihazlarını satıyorlar. Tr da garantiye işiniz düşerse süründürürler.
Gürcistan’dan almak şu anda kâr ettirmiyor sanırım. Bugün biriyle görüşeceğim. Pro Max 256GB 30,5k diyor. Bakalım. Kâr koyuyorlar üstüne işte. Kâr koymadan biri getirebilirse sizin yaptığınız gibi çok güzel olurdu ama yok maalesef.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı