iPhone 14 vs 13 Pro

Batarya ve ön kamera dışında genel olarak 13Pro daha iyi bir cihaz. Eğer batarya ve ön kameradan beklentin çok yüksek ise 14; çok iyi ön kamera ve batarya performansı beklemiyorum yeterli olsun, şık tasarım ve genel olarak çok iyi kalite sunan bir cihaz istiyorum diyorsan 13 Pro almanı tavsiye ederim.
Sadece 120Hz olayında dolayı aklım 13 Pro'da kalıyor.
Ağırlık ne alaka hocam? Donanım olarak bakın telefona.
Donanım olarak pek bir beklentim yok. 12'den yavaş olmasın yeter. Telefon cebimdeyken maç atmışlığım çok oluyor. Kısa süreli 11 Pro Max kullandığım dönemde cebimde tutamıyordum telefonu. Biraz da telefonu hızlı oynatan biriyim. Ağır telefonda düşürür müyüm bilmiyorum.

12'nin kamerası bile yeter de artar ama 13 Pro biraz ağır değil mi?

Yurt dışından akrabam getirecek. Varmış sanırım orada.

AOD çok çekmiyor diye biliyorum.

Sanırım bu olay 5 ve 5C olayı gibi olacak.

Kız arkadaşım kısa süreliğine 12 Pro kullanmıştı ve telefonu elime aldığımda 12'ye göre çok ağırdı. Elime ağır gelmiyordu ama telefon yere düştüğünde falan sorun çıkmaz mı?

iPhone 12 Pro kullanıyorum. Ağırlık konusunda haklısın. Düz 12'ye göre daha ağır ama daha Premium bir cihaz.

13 Pro. ProMotion harika bir özellik. Donanımları aynı zaten. Kamera olarak da 14 ile 13 Pro ana kameraları aynı fakat, 13 Pro'da ek lens + LIDAR sensörü kazanıyorsunuz.

13 Pro tabii ki.

14 yazılımsal olarak daha uzun ömürlü olmaz mı?

Apple su an guncellemeleri islemciye göre duyuruyor ve ikisinde de A15 Bionic var, su an 14 ve 14+ modelleri 13 modellerinden daha fazla guncelleme almayacak gibi duruyor ama kesin bir şey soyleyemem. Bu arada 14'un daha fazla yazılım destegi olsa bile 13 Pro.

Sadece 120Hz olayında dolayı aklım 13 Pro'da kalıyor.

Donanım olarak pek bir beklentim yok. 12'den yavaş olmasın yeter. Telefon cebimdeyken maç atmışlığım çok oluyor. Kısa süreli 11 Pro Max kullandığım dönemde cebimde tutamıyordum telefonu. Biraz da telefonu hızlı oynatan biriyim. Ağır telefonda düşürür müyüm bilmiyorum.

13 Pro 120Hz'dan dolayı daha akıcı. Bu doğru ama 14 de 60Hz ekran hızına rağmen 6 GB RAM ve yazılımsal iyileştirmelerle gayet akıcı çalışıyor. 14 aldığında bu 60Hz la kasıyor dedirtecek bir durum bence yok.

Hangisinin daha ucuz olduğunu sordum. Hediye olarak geleceği için pahalısını istemem ayıp olur.
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Eğer fiyatları yakınsa 13 Pro isterim.

Bir OLED, AMOLED, süper AMOLED, dynamic AMOLED ekranda AOD'un çok şarj tüketmesinden bahsedemezsin bile çünkü arka arka aydınlatmaya ihtiyaç duymuyor siyahları gerçek siyahtır ve şarj tüketimini çok yapmaz.
O dandik Android AOD'larında bile yok denecek kadar az tüketir AOD mesela benim S20 FE'nin AOD'u bir gece de maksimum %2 şarj tüketiyor 10 saatte beklemede.

Android'deki dandik AOD'dan daha az batarya tüketiyor ayrıca.

Hangisinin daha ucuz olduğunu sordum. Hediye olarak geleceği için pahalısını istemem ayıp olur.
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Eğer fiyatları yakınsa 13 Pro isterim.
Yurt disinda zaten 14'e pek talep olmamasinin sebebi aynı fiyatta 13 Pro olmasi, TR'de bu durum bam baska maalesef. Hangi ulkeydi? Fiyatlara senin icin bakayim.

Yeni konular

Geri
Yukarı