iPhone 14 vs iPhone 15

CBN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın bir zamanda yeni bir telefon alacağım. iPhone 7'den geçiş yapacağım. Alacağım cihaz yurt dışı olacak, şu an iPhone 14 ve iPhone 15 arasında kaldım. Fiyatları birbirine çok yakın, sizce hangisi olmalı? Bir de bu yurt dışı cihazlarda her sene 8 ay kullanım süremiz var mı ve bu süre her sene yenileniyor mu?

Merhaba arkadaşlar, yakın bir zamanda yeni bir telefon alacağım. iPhone 7'den geçiş yapacağım. Alacağım cihaz yurt dışı olacak, şu an iPhone 14 ve iPhone 15 arasında kaldım. Fiyatları birbirine çok yakın, sizce hangisi olmalı? Bir de bu yurt dışı cihazlarda her sene 8 ay kullanım süremiz var mı ve bu süre her sene yenileniyor mu?

Düz mü alacaksın?

Bütçede sıkıntı yoksa 15 Pro veya 15 Pro Max.

Düz mü alacaksın?

Evet düz alacağım.

Tavsiyem düz modelleri almamanız olur. Hangisini alırsanız Pro modeline yönelin.

Aslında benim de amacım o yöndeydi fakat bütçemi çok aştığı için bu 2 model arasında kaldım.

Bütçede sıkıntı yoksa 15 Pro veya 15 Pro Max.

Zaten bütçe sorunu olduğu için bu 2 modele kaldım bütçe sorunu olmasaydı benim de düşüncem o yöndeydi.

15 yerine 14 Pro / Pro Max bakın hocam. Aralarından 15 daha iyi.

Baktım fakat aradığım fiyatta temiz ne 14 Pro ne de 14 Pro Max bulamadım bende bu iki cihaz arasında kaldım.

Düz modeller için yurt dışı olayına girmenizi tavsiye etmem. 14 Pro veya 15 Pro bakmalısınız. Pro istemezseniz düz modelde kararlıysanız iPhone 14 diye bir telefon yok aslında. O telefon fazladan 2 GB artısı olan bir iPhone 13. Soru şuna döndü 13 vs 15. Tabii ki 15.
Her sene 8 ay hakkınız oluyor. 1 Ocaktan itibaren yenilenir. Şu an alırsanız nisan ayı olduğu için kapanmadan 16 ay kullanırsınız. Kapandığında da eldeki 7'yi tutun derim. Sonra iCloud arama yönlendirme ile SIM kartınızı 7'ye takarak son 4 ay gelen aramaları ve internet paketinizi yurt dışı cihazda kullanabilirsiniz.

Cihazı maksimum 2-2.5 sene kullanacağım için güncelleme ile ilgilide pek bir sıkıntı duymuyorum.

Düz modeller için yurt dışı olayına girmenizi tavsiye etmem. 14 Pro veya 15 Pro bakmalısınız. Pro istemezseniz düz modelde kararlıysanız iPhone 14 diye bir telefon yok aslında. O telefon fazladan 2 GB artısı olan bir iPhone 13. soru şuna döndü 13 vs 15. tabii ki 15.
Her sene 8 ay hakkınız oluyor. 1 Ocaktan itibaren yenilenir. Şu an alırsanız nisan ayı olduğu için kapanmadan 16 ay kullanırsınız. Kapandığında da eldeki 7'yi tutun derim. Sonra iCloud arama yönlendirme ile SIM kartınızı 7'ye takarak son 4 ay gelen aramaları ve internet paketinizi yurt dışı cihazda kullanabilirsiniz.

Anladım tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bende zaten en başta Pro-Pro Max modeli almak istiyordum fakat fiyat araştırnası yapınca bütçemi çok aştığını fark ettim bu sebeple bu iki modele kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı