iPhone 14 vs S22 Ultra

iphone 14 vs s22 ultra

• Oy verenlerin toplamı
    31
Bütçe
30000

Varbee

Hectopat
Merhaba telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum IPhone'a bu seneye kadar önyargılıydım ama bu sene kırıldı bu güne kadar da hep Android kullandım ve 2 telefon arasında kaldım. 30000 TL bütçem var. Öyle belge harici fotoğraf çekmiyorum ama sosyal medyayı kullanıyorum. Kart oyunu ve kafa dağıtmalık harici ağır oyunlarda pek oynamıyorum. Bu güne kadar da hep alt segment telefon kullandım aldığım telefon 4 5 sene götürsün istiyorum bu iki telefondan hangisini önerirsiniz ve neden özellik olarak Samsung S22 Ultra bayağı önde gibi gözüküyor ama IPhone'un işlemcisi olsun işletim sistemi yapay zekası olsun özellik karşılaştırmayı pek uygun bulmuyorum.

Merhaba telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum IPhone'a bu seneye kadar önyargılıydım ama bu sene kırıldı bu güne kadar da hep Android kullandım ve 2 telefon arasında kaldım. 30000 TL bütçem var. Öyle belge harici fotoğraf çekmiyorum ama sosyal medyayı kullanıyorum. Kart oyunu ve kafa dağıtmalık harici ağır oyunlarda pek oynamıyorum. Bu güne kadar da hep alt segment telefon kullandım aldığım telefon 4 5 sene götürsün istiyorum bu iki telefondan hangisini önerirsiniz ve neden özellik olarak Samsung S22 Ultra bayağı önde gibi gözüküyor ama IPhone'un işlemcisi olsun işletim sistemi yapay zekası olsun özellik karşılaştırmayı pek uygun bulmuyorum.

İkisi arasında S22 Ultra almanı tavsiye ederim. iPhone 14 bana göre fiyasko bir cihaz. 30k TL verip hala 60Hz ekran hızı kullanmak sinir bozucu. 14 yerine alabiliyorsan 13 Pro al. Bütçeyi arttıramam dersen S22 Ultra al keyfine bak.

İkisi arasında S22 Ultra almanı tavsiye ederim. iPhone 14 bana göre fiyasko bir cihaz. 30k TL verip hala 60Hz ekran hızı kullanmak sinir bozucu. 14 yerine alabiliyorsan 13 Pro al. Bütçeyi arttıramam dersen S22 Ultra al keyfine bak.
Tamamda şarj konusu kötü s22'de.

Aslında 13 le aynı olduğunu biliyorum özellik olarak ama iPhone 14 bir sene fazladan Update alacak o yüzden kararsız kaldım.

Sen bilirsin ama iPhone 14 almak bence mantıklı değil. 14 alacağına 13 al 3K TL cebinde kalsın. Bir sene fazla güncelleme alması sen cihazı 7-8 yıl kullanacaksan evet bir avantaj ama 4-5 yıl kullanım için bir avantaj değil. iPhone 14'ün ömrü 8 yılsa 13'ün de 7 yıl. 13 üde 4-5 yıl kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Sen bilirsin ama iPhone 14 almak bence mantıklı değil. 14 alacağına 13 al 3K TL cebinde kalsın. Bir sene fazla güncelleme alması sen cihazı 7-8 yıl kullanacaksan evet bir avantaj ama 4-5 yıl kullanım için bir avantaj değil. iPhone 14'ün ömrü 8 yılsa 13'ün de 7 yıl. 13 üde 4-5 yıl kullanabilirsin.
Peki hocam s22 ultra vs 13 den hangisini tercih edersin?

Bir de sanırım aynı fiyata Gürcistan Batum'dan 14 pro alabiliyorum o fiyata ama hattım şirket hattı ve babamın üzerine bir sıkıntı yaşarım diye pek yanaşamadım.

Son düzenleme:
Peki hocam S22 Ultra vs 13'ten hangisini tercih edersin?

Bir de sanırım aynı fiyata Gürcistan Batum'dan 14 Pro alabiliyorum o fiyata ama hattım şirket hattı ve babamın üzerine bir sıkıntı yaşarım diye pek yanaşamadım.

İkisi arasında S22 Ultra alırdım. Ben o kadar para verip 60Hz ekran kullanmak istemem. Şu anda SE 2020 kullanıyorum. Yazın kafamda 13 Pro'ya da 13 Pro Max almak var. Pro tercih etmeyeceksen S22 Ultra almanı tavsiye ederim.

S22 Ultra. Düz S22 size iPhone 13'ün veremeyeceği bir şeyi vermez ama S22 Ultra fazlasıyla 14 ve 13 modelinin veremeyeceği bir deneyim yaşattırır. Özellikle panel ve kamera olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı