iPhone 14 vs Samsung S22 Ultra

Aynı kategoride olan cihazlar değil, karşılaştırmak saçmalık olur.
Birisi Ultra diğeri base model.
Düz S22 ve iPhone 14 kıyaslaması mantıklı olur burada da iPhone tokatlar geçer.

Birbirinin rakibi değil. Samsung'un Ultra serisi ile iPhone'un Pro serisi birbirine rakip. S22 serisi her ne kadar 13 serisine rakip olarak çıksa da 14 ve 14 Plus benim için 13'ten farksız iki cihaz. Gözle görülür bir inovasyon yok. Bu sebepten ötürü S22 Ultra tercih ederdim. Kaldı ki S22 Ultra'nın yazılım ve SoC dışında ezici üstünlüğü var. Ki bu denli yüksek SoC'larda da farkı kimse hissetmez.

Bu arada iPhone 14 ile de S22 Ultra karşılaştırması çok saçma. Birisi Ultra model diğeri de düz model. S22 İle de iPhone 14 Karşılaştırılamaz. iPhone 14 geçer çünkü çoğu anlamda. Şu anda S22'yi iPhone 11 ile karşılaştırabilirsiniz çünkü. İkisinin de fiyatı yakın.

Yıllardır aynı muhabbet baydı artık; Samsung amiral gemisi vs iPhone. Salın artık şu konuyu.
Arkadaşı anlayabiliyorum. Dandroid bir cihaza 30 bin bayılmış ve kendini rahatlatmaya çalışıyor. iOS için yine iPhone 14 alınır bu karşılaştırmada.

iPhone gerçekten rezalet bir ürün. Apple işlemciler gerçekten verimliler, saçma sapan düşük kapasiteli pillerle bile öyle ya da böyle kullanılabilmelerinin nedeni bu aslında ama iOS berbat bir işletim sistemi.

iPhone 12 kullanıyorum gerçekten 2-3 yıl önce çıkan ama güncelleme alan Android telefonlar çok daha kullanışlı.

iOS'ta navigation gesture olayı berbat, özelleştirme imkanı sıfır, Android'deki aşırı kullanışlı bir ton özelliğin eksikliğini hissediyorsunuz.

Mobil Safari, beklediğimden iyi çıktı, gesturelar falan gayet güzel ama iOS klavyesi rezalet.. Türkçe için swipe typing desteği yok falan..

Telefonda parmak izi okuyucu olmaması rezalet, sağdaki uyandırma tuşuna basarken ses kısma tuşu diğer taraftan destek aldığını yere denk geliyor çoğu zaman ve daha sayamayacağım kadar berbat UX örneği..

Aslında uyandırma tuşunu telefonu uyutmak için kullanıyorum, double tap olayını kullanıyorum normalde ama telefonu kilitlemek için bu tuş lazım sonuçta ve ses tuşları ile arasındaki bu saçma konumlandırma gerçekten berbat.

Telefonda beğendiğim noktalar:
* Sessize almaya yarayan mekanik switch
* Face ID denen zımbırtı normal Android'deki yüz tanımaya göre daha gelişmiş
* Kamera performansı muadilleriyle yarışan ya da geçen nadir özelliklerinden, ön kamerası beklediğimden daha iyi
* Güvenlik anlayışı bana daha iyi geliyor Apple ürünlerinin
* App Store, Play Store'a göre daha derli toplu, Apple'ın geliştirici hesabı açma ücreti daha fazla ve daha fazla inceliyorlar uygulamaları
* Android telefonlardaki gibi ekstra bir ton saçma sapan uygulama ve servis yok
* GarageBand

Bu kadar artı saydığıma bakmayın ama siz yine de 🤭 Telefon gerçekten kullanışsız ve fiyatını hiçbir şekilde hak etmiyor.

Apple ürünleri arasında memnuniyet sıralamam şu şekilde:
MacBook Pro M1 > iPad 9 > iPhone 12

MBP, gerçekten harika.. MacOS tüm saçmalıklarına rağmen birçok iyi yöne de sahip. iPad 9 çok eksikleri olsa da fiyatına göre pil performansı çok iyi, diğer ürünlerle uyumunu da düşünürsek eksikleri gözardı edilebilir bir ürün ama iPhone gerçekten berbat.

Son düzenleme:
Bu arada iPhone 14 ile de S22 Ultra karşılaştırması çok saçma. Birisi Ultra model diğeri de düz model. S22 İle de iPhone 14 Karşılaştırılamaz. iPhone 14 geçer çünkü çoğu anlamda. Şu anda S22'yi iPhone 11 ile karşılaştırabilirsiniz çünkü. İkisinin de fiyatı yakın.
Hiçbir seri üretim telefon Samsung un kalitesine ulaşamaz bana göre.

iPhone gerçekten rezalet bir ürün. Apple işlemciler gerçekten verimliler, saçma sapan düşük kapasiteli pillerle bile öyle ya da böyle kullanılabilmelerinin nedeni bu aslında ama iOS berbat bir işletim sistemi.

iPhone 12 kullanıyorum gerçekten 2-3 yıl önce çıkan ama güncelleme alan Android telefonlar çok daha kullanışlı.

iOS'ta navigation gesture olayı berbat, özelleştirme imkanı sıfır, Android'deki aşırı kullanışlı bir ton özelliğin eksikliğini hissediyorsunuz.

Mobil Safari, beklediğimden iyi çıktı, gesturelar falan gayet güzel ama iOS klavyesi rezalet.. Türkçe için swipe typing desteği yok falan..
Dünyanın en iyi işletim sistemine berbat diyor berbat dediği şey ise; iOS hahahahah iyi güldüm, sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı