iPhone 15 alınır mı?

Arkadaşlar 15 çıkmadan önce 14Pro almayı düşünüyordum. 15'in çıkmasını bekledim ama 60Hz olarak çıkması beni hayal kırıklığına uğrattı. Şu anki telefonum. iPhone 7 ve 6.5 senedir kullanıyorum artık beni bırak diye yalvarıyor. Bu telefondan 15e geçsem 60Hz ekrandan sıkıntı çekmem diye düşünüyorum. Malum 14 Pro ile arasında 10k fark var ve promotion dışında cihazlar neredeyse aynı ama iPhone 15 renkleri ve tasarımı daha çok hoşuma gitti. Siz bu durumda ne yapardınız? Şu an düz 13-14-15 filan arkadaşlar da varsa cevaplasın.
iPhone 7’den iPhone 15’e geçince fark hissedersin tabii ki. 15 Pro/14 Pro daha mantıklı olacaktır.

2 ay sonra da şarjı bitiyor diye asla 120Hz'i kullanmaz. Güzel senaryo :D
S21'i 2.5 yıl boyunca 120Hz'de kullandım, hiç "şarjı bitmesin" diye 60Hz'e çektiğimi hatırlamıyorum. Zaten ProMotion dümdüz 120Hz vermiyor, 1Hz ile 120Hz arasında değişerek veriyor, yani bataryayı öyle aman aman sömürmüyor. Ekran süresini 10 dakika falan oynatıyordur, isterseniz test edebilirim :)

Pro modeliyle arasında ki fark öyle düşündüğün gibi sadece promotion değil. 14 Pro serbest piyasaya düştüğü için fiyatlar satıcıların kafasına göre şekilleniyor ne yazık ki. Son çıkan cihazın düz modeli 1 önce ki cihazın Pro modelini geçemiyor maalesef. Her türlü 14 Pro.

Sadece promotion olmadığını biliyorum onun dışında kayda değer hiçbir fark yok neredeyse ama promotion da çok önemli bir özellik bana göre ben sadece buna takıldım ve bunun için 10k yı gözden çıkaramam diye düşünüyorum.

14 Pro alamıyorsan 15 alabilirsin zaten çok bir alternatif yok. 14 zamanında olsa 13 alabilirsin derdim de 14 ile 15 arasında kayda değer farklar var.

Evet zaten 14 Pro'dan önce 13 düşünmüştüm 14 birebir neredeyse almak mantıksız olurdu.

Standart bir kullanıcı için gereksiz iyi bir telefon. OLED takıntın varsa 11 Pro ve 11 Pro Max, 12 serisi veya 13 serisi hayli hayli işini görecektir. Bütçem var yatırımlık için de düşünüyorum diyorsan alıp geç değerinin üzerine koyar aldığına değil almadığına pişman olabilirsin.

Her şeyden önce güncellik önemli benim için ve dinamik ada.

Şahsi düşüncem, 14 Pro alın geçin. Çünkü yeni çıkan 15 serisinde birçok kullanıcının şikayetleri mevcut; arka kasanın çatlaması/yamulması, ekran yanıklığı, ısınma (yazılım güncellemesi ile giderilmiş ancak nafile deniliyor.)

15 serisinin hepsi değil sadece Pro modellerinde bahsettiğiniz sorun mevcut düz 15 ve 15 Plus'ta öyle bir sorun yok Pro'larda ısınma donma yazılımsaldı güncelleme ile düzeltildi kasa kısmını bilemem zaten 15 Pro düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı