iPhone 15 aramada şarj yiyor

amasor

Kilopat
iPhone 15 kullanıyorum yaklaşık 1 hafta oldu. Arama'da nedense aşırı fazla şarj tükettiğini düşünüyorum ayrıca telefon aramada normale göre biraz daha ısınıyor. Kılıfsız kullanıyorum telefondan şu ana kadar hiç bariz bir derecede ısınma görmedim arama hariç. Pil kısmına geldiğimde 1 saat 45 dakika Instagram %18 civarı pil yerken, aynı sürelerde aramada %21 civarı yediğini gördüm. Sizde de bu durum böyle mi? Açıkçası yazılımsal olduğunu düşünüyorum. iOS 17.0.3a kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 15 kullanıyorum yaklaşık 1 hafta oldu. Arama'da nedense aşırı fazla şarj tükettiğini düşünüyorum ayrıca telefon aramada normale göre biraz daha ısınıyor. Kılıfsız kullanıyorum telefondan şu ana kadar hiç bariz bir derecede ısınma görmedim arama hariç. Pil kısmına geldiğimde 1 saat 45 dakika Instagram %18 civarı pil yerken, aynı sürelerde aramada %21 civarı yediğini gördüm. Sizde de bu durum böyle mi? Açıkçası yazılımsal olduğunu düşünüyorum. iOS 17.0.3a kullanıyorum.

Yazılımsal olarak olması muhtemel, Apple destek ile iletişime geçer misiniz?

Şarj konusunda zayıf olduğu aşikar ama rezalet demekte fazla iddialı, hele ki şarjı rezalet Android almalıydın demek Android fanlığından başka bir şey olamaz. :)

Hemen alıyorum reisim. Yalnız konuyu dikkatli okursan şarj konusunda vasat vs. gibi şeyler demedim. Sadece aramada diğer uygulamalara göre daha fazla şarj yiyor diyorum. Yoksa dün sabah 7 de telefonu şarjdan aldım gece 12'ye kadar %15'e kadar kullandım. Lütfen fanboy kavgasına dönmesin konu.

Bende de 14 Pro var aldığımdan beri aynı sorun bende de var konuşurken ısınıyor ve sarjı hızlı azalıyor.

Bu normal bir şey?

Korunmak için bir de fanboylar saldıracak diyor. 😂🤣🤣 Yalnız artık 2015'te değiliz. Uyanın.

IMG_0556.PNG

Son Fotoğrafları Görüntüle.jpeg.png

Screen Shot'ı Cumartesi günü saat 09:33'de aldım. Perşembe akşam 21:18'de %100 yapmışım. Yani telefonu 36 saatten daha uzun süre kullanmışım ve %27 şarjım kalmış. Bende böyle bir sorun oluşmadı.

Arama yaptığınız süre ve aramada kullandığınız cihazlar da etkiler tabii ki. AirPods, Watch gibi aletler üzerinden Bluetooth mu kullanarak arama yaptınız? 1 saat mi arama yaptınız? Açıkçası pek anlamadım. Batarya verisi ile sorarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Geri
Yukarı