iPhone 15 nasıl şarj edilmeli?

eqNd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Önceden iPhone 12 mini vardı dün 15 aldım. Eski aldığım orijinal iPhone hızlı şarj vardı Type-C fakat yeni aldığım telefonda bunu kullanmam sağlıklı mı? Yoksa normal şarj adaptörü mü almalıyım? Normal şarj adaptörü de 20W anlamadım bu konuyu.

Elinizdeki akıllı telefon 500W kullanınca o kadar hızlı şarj olmaz. Ne kadar destekliyor ise o kadar hızlı olur.

Eski aldığım orijinal iPhone hızlı şarj vardı Type-C fakat yeni aldığım telefonda bunu kullanmam sağlıklı mı? Yoksa normal şarj adaptörü mü almalıyım?

Kullanabilirsiniz bir problem olmaz.

Orijinal şarj aleti kullandığınız sürece kafanızda soru işareti olmasın. Sadece hızlı şarj desteği yoksa telefonunuz yavaş şarj olur ama bataryaya asla zarar vermez.
Eğer pil ömrünün uzun olmasını istiyorsanız cihazınıni %20 ve %80 arası şarjda kullanın tam doldur bosalt yapmayın.

Orijinal şarj aleti kullandığınız sürece kafanızda soru işareti olmasın. Sadece hızlı şarj desteği yoksa telefonunuz yavaş şarj olur ama bataryaya asla zarar vermez.
Eğer pil ömrünün uzun olmasını istiyorsanız cihazınıni %20 ve %80 arası şarjda kullanın tam doldur bosalt yapmayın.
Hocam %100 olmasında sıkıntı yok. Önemli olan %100de çok uzun kalmaması.

Anladım değerli yanıtlarınız için her birinize teşekkür ederim bir bilgi daha öğrenmiş oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı