iPhone 15/pro almayı düşünüyor musunuz?

Zannetmiyorum bu forumda alacak birilerinin olduğunu pek. Varsa da ultra zengin bir abimizdir tanışmak isterim hihihi. Şaka bir yana en az 70K'dan başlayacağını düşünürsek alacak birisini bulmak zor.
Durum vahim arkadaşlar yıllar önce herkes yeni iPhone çıkar çıkmaz alırdı artık yorumlar değişmiş
1693315683740.png

13 sene önce Electro World ve Best Buy'ın ülkemizde hizmet verdiği zamanlarda daha yeni çıkmış iPhone 4'ü 1500-1800 TL arası bir fiyattan satın alabiliyordunuz. O zamanın alım gücüne göre yine çok pahalıydı ama alan alabiliyordu. Şimdi istesen de alamıyorsun. Nereden nereye...

Telefona sadece kullanım amacıyla bakmayın. 41bin iken aldığım 14 Pro Max şuanda ne kadar ona da bir bakın. Bazı insanlar, yatırım amacı için iPhone alıyor.

Yurt disi iPhone 13 aldim gecen sene, bu sene de nisanlimla yurt disina cikip oyle almak istemistim ancak gelen IMEI kaydi zammiyla TR icinden alacagim. iPhone 15 Pro Titan Gray 128 veya 256 GB dusunuyorum.

Telefona sadece kullanım amacıyla bakmayın. 41bin iken aldığım 14 Pro Max şu anda ne kadar ona da bir bakın. Bazı insanlar, yatırım amacı için iPhone alıyor.

Ülkede her ürün yatırım aracı, S21 FE 9.400₺ aldım 17k oldu ortalama, satsam şu an 13-14K ortalama okuturum.

14K okutsam yerine ne alırım? Hiçbir şey, anca Samsung bayiden S23 FE geçmek için kullanılır az kayıpla alırım.

Ama işin aslına bakarsak yeni bir o ürünü almayacaksan kar ama aldığın ürünün daha iyisini alacağım diyorsan pek yatırım aracı değil bireysel olarak alınan tek ürün için tabii.

Örnek sene başında 20 adet kutu açmadan 1TB 14 Pro Max aldın şimdi satsan iyi kar edersin ama böyle kaç kişi var ülkede?

Yani tek alınan ürün pek kar getirmez.

Ülkede her ürün yatırım aracı, S21 FE 9.400₺ aldım 17k oldu ortalama, satsam şu an 13-14K ortalama okuturum.

14K okutsam yerine ne alırım? Hiçbir şey, anca Samsung bayiden S23 FE geçmek için kullanılır az kayıpla alırım.

Ama işin aslına bakarsak yeni bir o ürünü almayacaksan kar ama aldığın ürünün daha iyisini alacağım diyorsan pek yatırım aracı değil bireysel olarak alınan tek ürün için tabii.

Örnek sene başında 20 adet kutu açmadan 1TB 14 Pro Max aldın şimdi satsan iyi kar edersin ama böyle kaç kişi var ülkede?

Yani tek alınan ürün pek kar getirmez.
Olay kâr değil zaten, değerini korumak. 41k'ya aldım 3-3,5 ay önce, şuandaki fiyatını biliyorsunuz. Aynı parayla altın-döviz almış olsam bu kadar artmazdı. Paranın değerini korudum, şuanda da satsam, istediğim telefonu alabilir pozisyondayım. Ya da o parayı nasıl istersem kullanabilirim.

Yurt disi iPhone 13 aldim gecen sene, bu sene de nisanlimla yurt disina cikip oyle almak istemistim ancak gelen IMEI kaydi zammiyla TR icinden alacagim. iPhone 15 Pro Titan Gray 128 veya 256 GB dusunuyorum.
Bence alma. Paranı çöp etme. Onun yerine orta düzeyde bir telefon alıp kalan parayı da diğer harcamalarda kullanırsın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı