iPhone 15 Pro vs Pro Max vs Samsung S24 Ultra

Ama elbette tercih meselesi siz s24 daha cok begenebilirsiniz tabii ki ama 15 pro max e 1 sene omur bicmeniz biraz yanlis oldu gibi :)

En az 4 sene kullanırım alacağım telefonu
İkisini de kullanirsiniz diye dusunuyorum ama apple daha az deger kaybeder ama 15 pro alirsaniz biraz bataryadan uzebilir kullanim durumunuza bagli olarak. Ama o da 1 gunu cikarir diye dusunuyorum. 14 pro max kullaniyorum 1 senedir pil sagligim yuzde 1 dustu henuz cihazim hala ilk gunku gibi 16 cikinca guncellemeyi dusunuyorum cunku benim ikinci elden satacagim fiyat ile 16 dan sonraki modellerin arasindaki fiyat farki daha fazla acilmasin diye.

Tabii bende biraz bataryaya iyi baktim, normalde ayni telefonu kullanan tanidiklarim var pil sagligi 96ya kadar dusurenler var.

Her telefon ustune yeni model ciktikca deger kaybeder ve bu Apple cihazlarda daha az oldugundan dolayi, alanlar fazla deger kaybetmeden satip bir ust modelini aliyorlar. Daha dune kadar iPhone 8 kullanan arkadaslarim vardi emin olun Samsung'un 4 senelik cihazlarindan daha iyi calisiyordu.

Neymiş o Samsung'un 4 senelik cihazı dandik m serisi mi? Yoksa çuval dolusu telefonun çeyreğine satılan a serisi mi? Yoksa ülkemizde Exynos çöpuyle donatılmış S20 mi? Çok normal, Samsung S20'den S23'e kadar neredeyse adamakıllı cihaz çıkaramadı. Hep işlemcisi ve bataryasında sorunlar çıkardı. Benim bahsettiğim S23 ve S24 serisi idi. S24'te Ultra haricinde yine Exynos gerçi. S24 ultranın islemcisi SD 8 gen 3. 4 yılda fos olacak bir cihaz değil.

Neymiş o Samsung'un 4 senelik cihazı dandik m serisi mi? Yoksa çuval dolusu telefonun çeyreğine satılan a serisi mi? Yoksa ülkemizde Exynos çöpuyle donatılmış S20 mi? Çok normal, Samsung S20'den S23'e kadar neredeyse adamakıllı cihaz çıkaramadı. Hep işlemcisi ve bataryasında sorunlar çıkardı. Benim bahsettiğim S23 ve S24 serisi idi. S24'te Ultra haricinde yine Exynos gerçi. S24 ultranın islemcisi SD 8 gen 3. 4 yılda fos olacak bir cihaz değil.
Ben s24 3-4 senede fos olacak demedim ki kendini gelistirdiginin bende farkindayim. Peki siz 15 pro max'e neye dayanarak 1 sene kullanilacak cihaz benzetmesi yaptiniz? Tam olarak anlayamadigimdan soruyorum.

Son düzenleme:
15 Pro daha iyidir, hiç düşünmeden alın derim. S24 serisini S23'e nazaran pek beğenemedim. Geçen sene Samsung daha üstün iken IPhone'ye karşın, bu sene tam tersi oldu denilebilir.

Ben S24 3-4 senede fos olacak demedim ki kendini gelistirdiginin bende farkindayim. Peki siz 15 Pro Max'e neye dayanarak 1 sene kullanilacak cihaz benzetmesi yaptiniz? Tam olarak anlayamadigimdan soruyorum.

1 yıl dayanır demedim, "yeni model çıkınca ona geçmek isterseniz iPhone alın, TR'de daha rahat satılır" demek istemiştim.

Bende 15 pro max var kamera olarak önermem. S24 içerdiği işlemcinin hiçbir qualcom bluetooth codecini desteklememesi kepazeliği dışında harika bir telefon.

Geri
Yukarı