iPhone 15 Pro vs Samsung S23 Ultra

piyanist34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu aralar yurt dışı telefon almak istiyorum. Aklimda iki tane model var.

iPhone 15 Pro ve Samsung S23 Ultra.

Telefon amacı oyun vs. değil kamera icin istiyorum. Bu iki telefon hangisi kamera acisindan daha iyi sonuç verir?

Şöyle bir durumda var. Şu anda nisan ayındayız. Yani yurt dışı olarak hangisini alirsam alayim. 4+4 tam 8 ay sürem var.

Yani aralik sonunda hakkim bitecek. O arada tam yil bitip yeni yila girecegiz tekrar acilacak telefon. Yani 16 ay kayıtsız kullanmış olacagim.

iPhone tarafinda şöyle bir olumsuz durum var. 16 ay sonra telefonu satmak istesem kimse almaz. 4 ay başka telefon kullanarak idare edilirse devam edilebilir.

iPhone kamera konusunda daha iyi ise kamera olarak kullanilip Wi-Fi ile sosyal medyada paylasim yapilabilir. Yani 4 ay bu şekilde degerlendirebilir.

Ama Samsung tarafinda 16 ay sonra server kaydi yaptirsam ki o zaman daha ucuz olacak. Server kayıtlı olarak Samsung'u her türlü satabilirim.

Ayrıca başka bir soru IPhone'da cekilen video veya fotoğraflar sosyal medyada Facebook Instagram.
WhatsApp gibi yerlerde paylaşım yapıldığında kalite hiç düşmüyormuş bu bilgi doğru mu?

Anlattıklarınıza göre Samsung daha mantıklı duruyor hem satış kolaylığı hem telefonun kamerası olarak. Ayrıca kalite düşmeme olayı S23 serisiyle düzeltildi.

Kalite düşmeme olayi S23 de var ise 10 numara.
Biraz incelemelere baktım. iPhone gece çekimlerinde daha iyi gibi S23 biraz ışık dagitmasi var ama güncelleme geldi mi daha sonra bilemem.

15 Pro almalısınız. 14 Pro'nun rakibi S23U. 15 Pro S24U ile rakip. Kalite olayı S23 serisi ile bozulmuyor artık diye biliyorum yani efsane oldu o olay bir nevi. Zaten kendiniz de çok detaylı açıklamışsınız bize pek söylenecek laf kalmamış. S23U'nın tek avantajı server kaydı ile kapanma derdinden kurtulmak ve satarken avantajlı.

Geri
Yukarı