iPhone 15 vs 15 Pro

lyciaa_0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Normal 15 cihazında gayet yeterli tatmin edici özellikler var ama alınacak ise en iyisini almak içimden geçmiyor değil. Sadece kullanım gözüyle değil bir nevi yatırım amacıyla da almak için size danışacağım. Şu anda iPhone 15'in siyah renk 256 GB modelleri 55kdan başlıyor fakat 15 Pro'nun 128 GB modeli 65k küsur civarında. Alınacaksa Pro alınması daha iyi olur diye düşünüyorum. Çok fotoğraf çeken biri değilim bu devirde 128 GB alınır mı? Ekstra iCloud ile kullanılsa sorun yaratır mı sizce önümüzdeki 4-5 sene?

Merhaba,
Normal 15 cihazında gayet yeterli tatmin edici özellikler var ama alınacak ise en iyisini almak içimden geçmiyor değil. Sadece kullanım gözüyle değil bir nevi yatırım amacıyla da almak için size danışacağım. Şu anda iPhone 15'in siyah renk 256 GB modelleri 55kdan başlıyor fakat 15 Pro'nun 128 GB modeli 65k küsur civarında. Alınacaksa Pro alınması daha iyi olur diye düşünüyorum. Çok fotoğraf çeken biri değilim bu devirde 128 GB alınır mı? Ekstra iCloud ile kullanılsa sorun yaratır mı sizce önümüzdeki 4-5 sene?

Merak ettiğim soru: iPhone olması zorunlu mu? :D

Ve evet Pro al bence bütçen gayet yeterli.

(Bir ihtimal Android düşünürseniz Samsung Galaxy S24 Ultra almayı düşünebilirsiniz kendi görüşüm iPhone 15'ten daha iyi bir telefon)

Merhaba,

1-128 GB alıp iCloud ile kullanmak mantıklı benim de 14 Pro'm 128 GB ama 200GB iCloud aldım depolama derdinden kurtuldum.
2-15 yerine 15 Pro almalısınız fiyat farkına kesinlikle değer. 60Hz ekran özellikle çok kötü geliyor 120Hz ekrana alışıldıktan sonra. Kamerayı çok kullanmıyorsanız açıp sadece düz fotoğraf çekiyorsanız özellikle Pro'nun olayı RAW fotoğraf çekmek, ProRes videolar çekmek ve telefoto kamerayı kullanmak olduğu için gereksiz kaçabilir bunların kararını siz verin derim.

iPhone 15 Pro alman çok daha iyi olur. iOS şart değilse S24 serisine bakabilirsiniz. Öğrenci indirimiyle çok daha iyi fiyatlara alabilirsiniz.
Valla hocam kaç yıldır kaçak redmi note 8 kullanıyorum apple istemedim değil bu güne kadar.

1-128 GB alıp iCloud ile kullanmak mantıklı benim de 14 Pro'm 128 GB ama 200GB iCloud aldım depolama derdinden kurtuldum.
2-15 yerine 15 Pro almalısınız fiyat farkına kesinlikle değer. 60Hz ekran özellikle çok kötü geliyor 120Hz ekrana alışıldıktan sonra. Kamerayı çok kullanmıyorsanız açıp sadece düz fotoğraf çekiyorsanız özellikle Pro'nun olayı RAW fotoğraf çekmek, ProRes videolar çekmek ve telefoto kamerayı kullanmak olduğu için gereksiz kaçabilir bunların kararını siz verin derim.
Banada pro almak mantıklı geliyor açıkçası ve yanında i cloud ödenebilecek bir fiyatta zaten siz memnunmusunuz peki yetiyor mu depolama günümüzün klasik uygulamalarını kuracağım zaten extra bir şey söz konusu değil. 256 da ileride belki daha iyi olur diye düşünüyorum ama bu sefer fiyat farkı iyice açılıyor.

Merhaba,

Kesinlikle 15 Pro. 128 GB normal bir kullanıcı için yetiyor. @KİNGSEMİH hocamın dediği gibi 60Hz ile 120Hz arasında devasa bir fark oluyor. İsterseniz mağazada 15 ile 15 Pro'yu yan yana deneyin aradaki farkı net bir şekilde anlarsınız.

Bana da Pro almak mantıklı geliyor açıkçası ve yanında iCloud ödenebilecek bir fiyatta zaten siz memnun musunuz peki yetiyor mu depolama günümüzün klasik uygulamalarını kuracağım zaten extra bir şey söz konusu değil. 256 da ileride belki daha iyi olur diye düşünüyorum ama bu sefer fiyat farkı iyice açılıyor.

Hocam zaten iCloud sadece fotoğraf ve video depoluyor. Günümüzün klasik uygulamaları için 128 GB bile fazlasıyla yeterli. Ben mesela 14 Pro'da genelde RAW fotoğraflar çekiyorum akşam eğlence yerlerinde falan bol video çektiğim oluyor videolar zaten 4K 60FPS veya ProRes tercih ediyorum bunlar da çok depolama yiyor. iCloud bu anlamda hayat kurtarıyor. 200GB depolama da dolarsa (ki benim dolacak gibi 😄) bir üst plana geçerim 2TB olana o da gani gani yeter. Aslında 200GB de gayet yeter size pek video falan çekmiyorsanız.

Hocam zaten iCloud sadece fotoğraf ve video depoluyor. Günümüzün klasik uygulamaları için 128 GB bile fazlasıyla yeterli. Ben mesela 14 Pro'da genelde RAW fotoğraflar çekiyorum akşam eğlence yerlerinde falan bol video çektiğim oluyor videolar zaten 4K 60FPS veya ProRes tercih ediyorum bunlar da çok depolama yiyor. iCloud bu anlamda hayat kurtarıyor. 200GB depolama da dolarsa (ki benim dolacak gibi 😄) bir üst plana geçerim 2TB olana o da gani gani yeter. Aslında 200GB de gayet yeter size pek video falan çekmiyorsanız.
Hocam teşekkürler bir sorum daha olacak bu iCloud u ödemeyince veriler siliniyor mu bir anda yoksa depolama hakkımız mı doluyor bunun hakkında bilginiz var mı?

Geri
Yukarı