iPhone 15 vs 15 Pro

Baran murat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni telefon alacağım fakat alacağım yerde Pro yok ve güzel profesyonel fotoğraflar videolar çekmem gerek. Düz 15 nasıl? Çok bir fark var mı? Kamerada, işlemcide yeterli gelir mi?

Kamerada net Pro almalısınız asla 15 almak gibi hata yapmayın ben farkları sayayım hak vereceksiniz.
15 Pro'nun düz 15'e artıları:
-Makro Çekim
-Lidar Sensörü
-Gece Modunda Portre Çekimi
-Telefoto kamera
-Pro RAW fotoğraf çekimi
-ProRes video çekimi
-Daha geniş diyafram aralığına sahip 48MP kamera
-İşlemcisi daha iyi ama 15'inki de yanında kötü kalmıyor fakat kamerada bu saydıklarım fotoğrafçılığı önemseyenler için vazgeçilmez bence.

iPhone 15 de en nefret ettiğim özellik 60 Hz olması. 52000 TL civarı veriyorsun ve kaç yıllık ekran yenileme hızı teknolojisiyle geliyorlar. Apple normal ve Pro modellerini ayırmak için bunu yapıyor ve bu benim çok sinirimi bozuyor. 15 Pro da 75000 TL'ye değer mi bilmiyorum.

Iphone'lar da hep bir ürünün standart hali ile Pro ya da Pro Max hali ile arasında devasa bir fark olur fakat Pro ve Pro Max halleri arasındaki fark genellikle boyut olur bence alabiliyorken Pro halinden almalısın ya da herkesin de dediği gibi 14 Pro'ya bir bakmalısın.

14 de Pro'ya da Pro Max varsa düz 15mi mantıklı 14mü.
14 de Pro ya da Pro Max daha mantıklı.

Yeni telefon alacağım fakat alacağım yerde Pro yok ve güzel profesyonel fotoğraflar videolar çekmem gerek. Düz 15 nasıl? Çok bir fark var mı? Kamerada, işlemcide yeterli gelir mi?
Bütçe var ise 15 Pro. Kamerada daha üstün bir model. 15 Pro’da A17 Pro bulunuyor. Donanım olarak zaten sorun yaşamazsın.

Geri
Yukarı