iPhone 15 vs iPhone 14 Pro

Peki arkadaşlar iPhone 14 Pro için yaklaşık 15 bin TL fazladan vermeye değer mi acaba? Sıfır cihazlarda düşünürsek. Stoksuzluktan en ucuz 63-64 bin TL'ye var. iPhone 15 128 GB modelini ise 49-50 bin TL'ye alabiliyorum. 14 Pro için 15 bin lira çıkmışken insanın kafasına 15 Pro için 8-9 bin lira daha çıkmak geliyor ama bütçe de buna izin verir mi soru işareti bende 🙂
O kadar paraya değecek cihaz değiller bunlar.
Ya 15 al ya da bütçeni zorlamayıp S23+ bak, yakında S24 serisi de satışa çıkacak.

İki telefon arasındayım acaba hangisini almalıyım? iPhone 14 Pro piyasada fazla olmadığı için 10 bin TL daha pahalı ama 14 Pro alırsam eğer Hepsiburada üzerinden sıfırdan farksız cihaz olarak üstüne yaklaşık 8 bin TL koyarak alacağım. Birkaç sorum var. Teşekkürler şimdiden.
  1. Kamera benim için önemli. iPhone 15 çıktıktan sonra yazılım ile iPhone 14 serisinin kamerasının kalitesini azalttıklarını söyleyenleri gördüm acaba bu doğru mu?
  2. Arada 8-10 bin TL'lik bir fiyat farkı var değer mi?
  3. iPhone 15, 60 Hz ekran ile geliyor Apple animasyonları bayağı akıcı ama çok hissettirir mi?
  4. Siz olsanız iPhone 15 ve 14 Pro'da hangi renk seçeneğini tercih ederdiniz?
  5. 128 GB hafıza günümüzde yeterli mi? Oyun oynamıyorum.

Hocam iPhone 14 Pro daha mantıklı olacaktır. Kamera kalitesi bakımından 15 Pro olsa cevabım evet olurdu. Ve aradaki fiyat farkına değer 2.elde satımı da düz 15'e göre daha kolay olur.
iPhone 14 Pro renk seçeneği tamamen size kalmış. Hafıza konusuna gelecek olursak 256 GB alınmalı en az.

Açık ara 14 Pro seçilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim herkese yanıtları için. Son olarak iPhone 15 alacak olsanız hangi rengi tercih ederdiniz ve kısaca sebeplerini söyleyebilir misiniz?
Eki Görüntüle 2071677Eki Görüntüle 2071678
Siyah renk benim için kılıf ile kullanınca bir süre sonra içimi karartıyor. Geriye kalan renklerse çok oturaklı gelmedi gözüme. Bence en güzeli silver renk. Beyaz olarak mı geçiyordu? Adını hatırlayamadım,ama o bence en güzeli.

15 Pro ile arasında 3K varken mantıksız, aksini iddia eden varsa bu kategoriye girmesin zaten.

Düz iPhone 15'ten bahsediliyor. Biz de diyoruz ki 15 Pro olsaydı onu önerirdik zaten. Başlıkta iPhone 15 yazdığı için bizde 14 Pro önerdik. Bence okuduğunu anlamayanlar yorum yapmasın, yanlış anlaşılmalarında önüne geçilmiş olur bu sayede. Ve tek 14 Pro öneren de ben değilim. Israrla benimle uğraşmanı da anlayabilmiş değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah renk benim için kılıf ile kullanınca bir süre sonra içimi karartıyor. Geriye kalan renklerse çok oturaklı gelmedi gözüme. Bence en güzeli silver renk. Beyaz olarak mı geçiyordu? Adını hatırlayamadım,ama o bence en güzeli.
Silver yok hocam bu modelde. Pastel renk diyorlar sanırım bunlara. Sanırım silver dediğiniz açık mavi diye geçen model.

Geri
Yukarı