iPhone 15'te türlü türlü yaşanan pil problemleri

Hocam hangi sürümdesiniz?
Beta olmayan en son sürümü kullanıyorum. Ama dediğim gibi bende konu arkadaşın yazdığı gibi sorunlar yok. Sadece arada küçük buglarla karşılaşılabiliyor. Ama benim de şu an kendime has olan en büyük sorunum bildirim sorunu diyebilirim. Telefonu 2. el aldığım zaman başlarda yoktu daha sonradan başladı ve son birkaç aydır var. Özellikle telefonu DFU mod ile sıfırladığımı belirtmek isterim. Saat dönünce servise gidince telefonumdaki bu sorunu soracağım ama yurt dışı olduğu için çok bir şansım yok gibi. Muhtemelen bunu satıp TR'den telefon almak mantıklı olacak.

Beta olmayan en son sürümü kullanıyorum. Ama dediğim gibi bende konu arkadaşın yazdığı gibi sorunlar yok. Sadece arada küçük buglarla karşılaşılabiliyor. Ama benim de şu an kendime has olan en büyük sorunum bildirim sorunu diyebilirim. Telefonu 2. el aldığım zaman başlarda yoktu daha sonradan başladı ve son birkaç aydır var. Özellikle telefonu DFU mod ile sıfırladığımı belirtmek isterim. Saat dönünce servise gidince telefonumdaki bu sorunu soracağım ama yurt dışı olduğu için çok bir şansım yok gibi. Muhtemelen bunu satıp TR'den telefon almak mantıklı olacak.
Bildirimlerde nasıl bir sorun var hocam?

Bildirimlerde nasıl bir sorun var hocam?
Şöyle diyeyim hocam: Ben telefonu hemen hemen her gün tam kapatan birisiyim. Telefonda işletim sistemini yeniden açınca bildirimler gelmeye başlıyor ya ben de bildirimler oraya birikiyor atıyorum 10 bildirim gelmiş, sonra üste doğru kaydırınca iPhone yeniden başlatıldıktan sonra parola gerekir ekranında şifremi giriyorum, uygulamalar geliyor sonra üste kaydırıyorum yani kilit ekranına tüm bildirimler bir anda yok oluyor. Ya 1-2 bildirim kaldığı da galiba olmuştu ama genellikle o gelen bildirimler kendi kendine yok oluyor ve bu cidden rahatsız edici. Üstelik destek bu sorunu çözemedi. En sonunda bizi arayın dedi ona uğraşmadım DFU mod ile sıfırlarım olur biter dedim o da çözmedi.

Şöyle diyeyim hocam: Ben telefonu hemen hemen her gün tam kapatan birisiyim. Telefonda işletim sistemini yeniden açınca bildirimler gelmeye başlıyor ya ben de bildirimler oraya birikiyor atıyorum 10 bildirim gelmiş, sonra üste doğru kaydırınca iPhone yeniden başlatıldıktan sonra parola gerekir ekranında şifremi giriyorum, uygulamalar geliyor sonra üste kaydırıyorum yani kilit ekranına tüm bildirimler bir anda yok oluyor. Ya 1-2 bildirim kaldığı da galiba olmuştu ama genellikle o gelen bildirimler kendi kendine yok oluyor ve bu cidden rahatsız edici. Üstelik destek bu sorunu çözemedi. En sonunda bizi arayın dedi ona uğraşmadım DFU mod ile sıfırlarım olur biter dedim o da çözmedi.

Yazılım Bug'u. iOS 16.5'teyim hâlen iyi ki güncellememişim diyorum her seferinde.

Yazılım Bug'u. iOS 16.5'teyim hâlen iyi ki güncellememişim diyorum her seferinde.

En iyisini yapmışsınız. Sizce servis buna bir çözüm bulabilir mi? Yazılımı onların bir de kendileri en baştan yükleme bir şeyi gibi. Ama dediğim gibi cihaz yurt dışı olduğu için ilgileneceklerini sanmıyorum o yüzden satıp TR cihaza geçmek benim için en hayırlısı gibi. iPhone dışında da başka telefon alamam daha 2 gün önce AirPods aldım saat de servisten gelecek onu da yaklaşık 2 ay önce almıştım. Yani o kadar firmaya bağlıyım yapma be Apple. 🙁

En iyisini yapmışsınız. Sizce servis buna bir çözüm bulabilir mi? Yazılımı onların bir de kendileri en baştan yükleme bir şeyi gibi. Ama dediğim gibi cihaz yurt dışı olduğu için ilgileneceklerini sanmıyorum o yüzden satıp TR cihaza geçmek benim için en hayırlısı gibi. iPhone dışında da başka telefon alamam daha 2 gün önce AirPods aldım saat de servisten gelecek onu da yaklaşık 2 ay önce almıştım. Yani o kadar firmaya bağlıyım yapma be Apple. 🙁

Yok hocam servisten bir şey çıkacağını sanmam baksa bile kaldı ki bakmaz. Ayrıca TR iPhone alırsanız da düz seriye geçerseniz hele attan inip eşeğe binersiniz koyar yani 14 Pro'dan sonra.
İnanın iOS oldu BugOS. Şu forumda bile onlarca konu var hepsi de Bug'lardan özünde. iOS 10 ve öncesi iOS stabilitesi keşke gelse. Ya bu Tim Cook denen adamın da telefonunda oluyordur bu Bug'lar hiç mi rahatsız olmuyorlar? Gerekirse 1 sene çalışsınlar özellik getirmesinler sadece Bug temizlemesi yaptık desinler ben ona son derece razıyım.

Yok hocam servisten bir şey çıkacağını sanmam baksa bile kaldı ki bakmaz. Ayrıca TR iPhone alırsanız da düz seriye geçerseniz hele attan inip eşeğe binersiniz koyar yani 14 Pro'dan sonra.
İnanın iOS oldu bugos. Şu forumda bile onlarca konu var hepsi de Bug'lardan özünde. iOS 10 ve öncesi iOS stabilitesi keşke gelse. Ya bu tim cook denen adamın da telefonunda oluyordur bu Bug'lar hiç mi rahatsız olmuyorlar? Gerekirse 1 sene çalışsınlar özellik getirmesinler sadece bug temizlemesi yaptık desinler ben ona son derece razıyım.

Kesinlikle çok haklısınız. Ben iOS 15'teki stabiliteyi görsem o bile yeter. Bence asıl buglar iOS 16'dan itibaren başladı gibi geldi bana. iOS 17 de hepimiz özellikten çok bugların düzelmesini bekliyorduk ama maalesef onda da başarılı olunmamış, hatta aksine 17'nin hali şu an galiba 16'dan daha kötü bir durumda. Koskoca en başlarda yazılımı ile öne çıkan firmaya bak. TR iPhone konusu ise ben ydyi zaten geçici süre için almıştım daha çok. Ve fiyatı da çok da iyi arttı diyebilirim. Şu an piyasaya göre gidersek aralık ayında almıştım bugün satsam en az 5-6 bin lira fiyatları artmış gözüküyor hiç fena değil. O açıdan beni yurt dışı olmasına rağmen bile üzmedi ancak ileride yasanın değişip yurt dışı cihazlarda bir değişikliğe gidilme ihtimali olması ve pil sağlığım daha da düşmeden 16 serisine geçmeyi düşünüyorum şahet düz 16'ya 120 Hz, A18 gibi özellikler gelirse. Kamera anlamında maalesef bir kaybım olacak ama yapabilecek bir şeyim yok. İmkanım olsa bugün 15 Pro'yu alırdım şu an belki 15 de alabilirim ama düz 16 da iyileştirmeler bekliyorum bakalım.

Kesinlikle çok haklısınız. Ben iOS 15'teki stabiliteyi görsem o bile yeter. Bence asıl buglar iOS 16'dan itibaren başladı gibi geldi bana. iOS 17 de hepimiz özellikten çok bugların düzelmesini bekliyorduk ama maalesef onda da başarılı olunmamış, hatta aksine 17'nin hali şu an galiba 16'dan daha kötü bir durumda. Koskoca en başlarda yazılımı ile öne çıkan firmaya bak. TR iPhone konusu ise ben ydyi zaten geçici süre için almıştım daha çok. Ve fiyatı da çok da iyi arttı diyebilirim. Şu an piyasaya göre gidersek aralık ayında almıştım bugün satsam en az 5-6 bin lira fiyatları artmış gözüküyor hiç fena değil. O açıdan beni yurt dışı olmasına rağmen bile üzmedi ancak ileride yasanın değişip yurt dışı cihazlarda bir değişikliğe gidilme ihtimali olması ve pil sağlığım daha da düşmeden 16 serisine geçmeyi düşünüyorum şahet düz 16'ya 120 Hz, A18 gibi özellikler gelirse. Kamera anlamında maalesef bir kayıbım olacak ama yapabilecek bir şeyim yok. İmkanım olsa bugün 15 Pro'yu alırdım şu an belki 15 de alabilirim ama düz 16 da iyileştirmeler bekliyorum bakalım.

Hocam açıkçası iOS 15'i iPhone 7 ile kullandım son derece o da Bug dolu idi. iOS16 14 Pro'nun sürümü olduğu için ben neredeyse hiç Bug yaşamıyorum dilimi ısırayım. Bir tek nadiren arada klavye sesi yazarken yükseliyor. Güncellememekte hayat varmış. Düz 16 sızıntılarına bakıyorum halen 60Hz ekran gösteriyor dalga geçiyor resmen. A18 ile gelecek sanırım. Ekranı ve kamerayı gözden çıkardıysanız bile bari işlemci için 16 bekleyin derim.

Hocam açıkçası iOS 15'i iPhone 7 ile kullandım son derece o da bug dolu idi. iOS16 14 Pro'nun sürümü olduğu için ben neredeyse hiç bug yaşamıyorum dilimi ısırayım. Bir tek nadiren arada klavye sesi yazarken yükseliyor. Güncellememekte hayat varmış. Düz 16 sızıntılarına bakıyorum halen 60Hz ekran gösteriyor dalga geçiyor resmen. A18 ile gelecek sanırım. Ekranı ve kamerayı gözden çıkardıysanız bile bari işlemci için 16 bekleyin derim.

Hocam ben açıkçası eski telefonum Android'di ama böyle iyi bir telefon değil a serisi bir telefonu öyle söyleyeyim. Sonra bir yakınım iPhone 7'den iPhone 13'e geçti. O telefonu görünce IPhone'ları sevmeye başladım. O telefonda iOS 15 ile geldiği için 15'ten itibaren biliyorum. Yani iOS 15 de iPhone 13 de bug yok gibiydi benim gözlemim sonucu bence kusursuz denilebilecek düzeydeydi. Tabii o telefonu ben kullanmadım dediğim gibi sadece gözlem. Ama telefonu hep hemen hemen her gün görüyordum çünkü bir yakınımda var. Yoksa zaten bu yorumu yapmam direk yanlış yani. Ama zaten siz de 14 Pro'yu içinden çıkan sürüm yani 16 ile kullanıyormuşsunuz ve çok bug yokmuş yani belki o telefonda 13 içinden 15 çıktığı için öyle çalışıyordu bilemiyorum artık. Düz 16 konusu ise bazı sızıntılarda 120 Hz geçiyor bazılarında iPhone 17 de geleceği söyleniyor. Apple zaten istese çoktan koyardı tek sebebi millet Pro'ya yönelsin milleti zor durumda bırakalım. Bizim gibi alım gücü zayıf ülkelere de cidden yazık oluyor. Bakalım hayırlısı olsun ama Twitter'da belki görmüşsünüzdür Apple hub sayfasının söylediği gibi: Yıl olmuş 2024 artık tüm IPhone'larda 120 Hz ve 256 GB depolama bekleniyor/gelmesi lazım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı