iPhone 15'te türlü türlü yaşanan pil problemleri

@BlackCaT Hocam ben hep diyorum insanlar bir ağızlarına sakız etmişler "iOS stabil" değil arkadaş değil. Eskidendi o günler. Sizde diyorsunuz iPhone 7 en iyi kullandığım telefondu. İlk sene iOS 10 yüklü geldiğinde o performansı ben de bilirim. Sonraları o da bence özellikle iOS 13'ten sonra bitti telefon. Apple gerekirse 1 sene uğraşmalı ama sorunsuz, sıfır Bug olan bir işletim sistemi getirmeli karşımıza. iOS 11 ve sonrası son 6 yıl hep böyle. Her güncelleme kaş yaparken göz çıkarıyor.
Şu da var ama IPhone'da kendi geldiği orijinal IOS'i stabil. Geri kalan cihazlar...

Son düzenleme:
@BlackCaT Hocam ben hep diyorum insanlar bir ağızlarına sakız etmişler "iOS stabil" değil arkadaş değil. Eskidendi o günler. Sizde diyorsunuz iPhone 7 en iyi kullandığım telefondu. İlk sene iOS 10 yüklü geldiğinde o performansı ben de bilirim. Sonraları o da bence özellikle iOS 13'ten sonra bitti telefon. Apple gerekirse 1 sene uğraşmalı ama sorunsuz, sıfır Bug olan bir işletim sistemi getirmeli karşımıza. iOS 11 ve sonrası son 6 yıl hep böyle. Her güncelleme kaş yaparken göz çıkarıyor.
Şu da var ama IPhone'da kendi geldiği orijinal IOS'i stabil. Geri kalan cihazlar...
Haklısınız apple eskisi gibi stabil tutmuyor ancak aldığım iphone 15’te ios 17.4 kurulu geldi stabil değildi maalesef :( beta biraz daha iyi gibi bakalım yarın pilim nasıl gidecek zaten çekmiş olduğum videolar, ss’ler mevcut anlattığım durumlara ilişkin illaki birşeyler yapacaklardır şuan gitmeme sebebim yazılımsal olabileceği için çevremde ve başkalarında sorunu görünce beklemeye geçtim umarım en kısa süredr sonlanır bir sonrakş cihazım ne olur diye soracak olursanız ya iphone 19 olur ya da 20

Şunuda söyleyeyim bugün 4 saat hücreseldeydim müzik falan dinledim ardından wifi kullandım %51 şarjda 3saat 35 dakika ekran süresi almışım

Dosya Ekleri

• IMG_0008.png
    IMG_0008.png
    108,7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
iPhone 15'te iOS 17.4 kurulu geldi stabil değildi maalesef

Yok hocam geldiği iOS stabilden kastım şuydu:
Misal A15 işlemcili bir iPhone 13 iOS 15'te stabil, A16 işlemcili 14 Pro iOS 16 ile stabil vs. iPhone 15'te de A16 var ama eylül ayında maalesef ki direkt iOS 17 ile yüklü geldi. iOS 16'ya geçebilse düz 15'te bugünkü sorunların da birçoğunun gideceğine şüphem yok onu kast ettim. Yani her iPhone işlemcisi çıktığı yılda hangi iOS son sürümse onda stabil. Eskiden böyle değildi iOS 10 ve öncesinde. Apple artık son cihazlara bir zahmet stabil yaparken diğerlerini sallamıyor.

13 satıp 15 almayı düşünüyordum 16'yı beklemeye karar verdim. :D
16 çıkınca emin ol 15 temiz cihaz olur 16 sorunlu olur :D

Yok hocam geldiği iOS stabilden kastım şuydu:
Misal A15 işlemcili bir iPhone 13 iOS 15'te stabil, A16 işlemcili 14 Pro iOS 16 ile stabil vs. iPhone 15'te de A16 var ama eylül ayında maalesef ki direkt iOS 17 ile yüklü geldi. iOS 16'ya geçebilse düz 15'te bugünkü sorunların da birçoğunun gideceğine şüphem yok onu kast ettim. Yani her iPhone işlemcisi çıktığı yılda hangi iOS son sürümse onda stabil. Eskiden böyle değildi iOS 10 ve öncesinde. Apple artık son cihazlara bir zahmet stabil yaparken diğerlerini sallamıyor.
Mac buldum ancak cihazı kapatıp ses kapama-açma- power basıyorum kabloyu takıyorum mac logosu geliyor ardından restore and uptade diyorum ancak yarısında güncelleme indirirken cihaz açılıyor tekrar aynı işlemi yapıyorum ancak başa dönüyorum yani cihazı sıfırlayıp, ios 17.4.1 kuramıyorum.

Son düzenleme:
Mac buldum ancak cihazı kapatıp ses kapama-açma- power basıyorum kabloyu takıyorum mac logosu geliyor ardından restore and uptade diyorum ancak yarısında güncelleme indirirken cihaz açılıyor tekrar aynı işlemi yapıyorum ancak başa dönüyorum yani cihazı sıfırlayıp, ios 17.4.1 kuramıyorum.
Hocam yarın bir Apple desteğe sor olur mu? Bu gibi kısımlarda net bilgim yok ne yapılacağı hakkında.

Hocam yarın bir Apple desteğe sor olur mu? Bu gibi kısımlarda net bilgim yok ne yapılacağı hakkında.
Anladım hocam şu ekranda kaldım bende dfu modla veya başka şekilde sıfırlayamıyorum appleda pek bişey yapamaz gibi :( bu esnada şarj ayarım %80 ayarındaydı ancak DFU mod süresince işim bitip açtığımda %91 olmuştu

Hocam sorunumu videoya alabildim sizede göstereyim dedim buyrun çok övülen İPhone 15 cihazının bataryası bunu günde 20 kere yaşadığınızı hayal edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonunda yarın için randevu alabildim bide cihaz temiz diyorlar yahu bunun neresi normal ? 2 haftadır airdropta kullanamıyorum kabloyla aktarım yapıyorum :(

Dosya Ekleri

• IMG_0025.jpeg
    IMG_0025.jpeg
    76,9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Apple servisi cihazda donanımsal bişey yok diyip temiz sıfırlama yaptı mac üzerinden ( benim yapamadığımı yaptı) gereksiz yere 8-10 gün servise yollayıp beklememem gerektiği söylendi ancak düşüşler devam ediyor bugün 100-62 şarj arasında 3s15dk süre aldım iyi gibi belki 17.5 sürümüyle düzelecek.

Apple servisi cihazda donanımsal bir şey yok deyip temiz sıfırlama yaptı Mac üzerinden ( benim yapamadığımı yaptı) gereksiz yere 8-10 gün servise yollayıp beklememem gerektiği söylendi ancak düşüşler devam ediyor bugün 100-62 şarj arasında 3S15dk süre aldım iyi gibi belki 17.5 sürümüyle düzelecek.

Yavaş yavaş toparlanıyor gibi hocam. 🙂

Geri
Yukarı